Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir tarafta magma buz ışık meyvesi ile ada iklimini değiştirecek adamlar , kuş kafesi gibi imba bir yetenekle ada kapatan adam , Nikyu yeteneği ile koca bir savaş robotu vb . güçlerle donanmış adamların arasında 1.75 boyu ve tek kolu ile girip meydan yürüyüşünü bitirdikten sonra “ bu saatten sonra savaşmak isteyen beri gelsin ben burdayım “ demek ...

Shanks acayip adam.

Son düzenleme:
Bir tarafta magma buz ışık meyvesi ile ada iklimini değiştirecek adamlar , kuş kafesi gibi imba bir yetenekle ada kapatan adam , Nikyu yeteneği ile koca bir savaş robotu vb . güçlerle donanmış adamların arasında 1.75 boyu ve tek kolu ile girip meydan yürüyüşünü bitirdikten sonra “ bu saatten sonra savaşmak isteyen beri gelsin ben burdayım “ demek ...

Shanks acayip adam.
Tabi öyle olacak, Mihawk'la denk dövüşebiliyor nede olsa, daha aşağısını bekleyemezsin.

Milyonlarca kisiden 15 kişi normal evet ama mf savasında nedense luffy hariç kimse kullanmadı sıkıntı burada mf denizcilerin en güçlülerinin toplandığı korsanların en güçlü 4 tanesinin birinin toplandığı yerde çıkmayıp simdi her arc çıkması benim pek hosuma gitmiyor
Milyonda bir görülen birşey denmişti. Hangi sayıda hatırlamıyorum şuan. One Piece evreninde bir nüfus sayımı yapılsa gerçek ortaya çıkar. Şuan 15 kişide var olduğu biliniyorsa One Piece evreni 15 milyon kişilik bir nüfusa sahip deriz. Şayet rakamlar artarsa nüfusta artacağından sosyo-ekonomik bir araştırma yapıp kar-zarar hesaplaması yapılabilinir aslında. :artiz:

Shanks acayip adam.
Sen böyle diyince aklıma şu geldi

Shanks acayip adam.
Günlük olarak magma da duş alıyor Shanks.:D Ayrıca adamın boyu en az 1.90 var.:D

Shanks'in mevzusu haki evet onu biliyoruz. Ancak orada savaşın durmasının tek sebebi Shanks değil. Shanks yerine başka bir yonkou gelseydi ve savaşın bitmesini isteseydi Sengoku savaşı orada yine bitirirdi. Çünkü denizciler de çok büyük zarar görmüştü. Üstelik Teach olay yerine bir baskın yapmıştı. Ortalık artık inanılmaz karışmış bir vaziyetteydi ve Sengoku daha fazla insanın ölümüne müsade etmek istemedi.

Sengoku, Ace'i idam ettirecekti vs doğru ancak bu adam bir denizci. Ve biz yakınen tanıdığımız için Ace'i seviyoruz ancak Ace bir korsan. Tabii ki idam edilecek.

Her şeye rağmen Sengoku, Garp, Smoker, Aojiki, Fujitora, Tsuru vs. Bunlar denizcilerin gerçekten yüz akı olan kimseler, çünkü güçlü bir vicdan duygusuna sahipler.

Ha Sengoku yerine Akainu olsaydı mesela, o savaş orada bitmezdi ve daha çok kan dökülürdü. Çünkü Akainu gibileri için kaç kişinin öldüğünün hiç önemi yok. Akainu gibi insanlar gerçek hayatta da mevcut ve bu insanların tek dertleri kendi saygınlıkları, sahip oldukları koltuk, itibarları vs.

Resmi açıklama mı? Manga'ya göre kıyaslayınca daha uzun duruyor. Mesela Akainu sahnesine bakılabilir. Cobby için 1 metre desek bile neredeyse 2 katı kadar duruyordu.
Galiba One Piece'in çizim olarak kötü olduğu tek nokta bu. Maalesef perspektifleri pek başarılı değil E. Oda'nın.

Kaido'nun buradaki görüntüsüyle sonradan çizilen görüntüleri arasındaki fark mesela.

Son düzenleme:
Milyonlarca kisiden 15 kişi normal evet ama mf savasında nedense luffy hariç kimse kullanmadı sıkıntı burada mf denizcilerin en güçlülerinin toplandığı korsanların en güçlü 4 tanesinin birinin toplandığı yerde çıkmayıp simdi her arc çıkması benim pek hosuma gitmiyor
Marco'da h.haki var da babasına saygısından kullanmadı xD

H.haki baskısı içerecek toplu savaşlar belki de çok tehlikeli olacaktır. Ray'in söylediği tüm kontrol sende olmadan kullanma lafı buna işaret ediyor olmasın. Herkesin deli gibi h.hakisine yüklendiği bi savaş bana çok extrem görünüyor, tüm kontrolüne sahip olsan da coşkulu bir savaşta dostlarına zarar gelmeyeceğinden emin olamazsın.

Galiba One Piece'in çizim olarak kötü olduğu tek nokta bu. Maalesef perspektifleri pek başarılı değil E. Oda'nın.

Kaido'nun buradaki görüntüsüyle sonradan çizilen görüntüleri arasındaki fark mesela.

Ya şimdi perspektif kullandığın lense göre değişir xD

Perspektiflerin sıkıntısı karakter boyutları ile ayrıntı düzeyinin bi kapışması gibi geliyor bana. Büyük bi karakterin yada yapının yanında diğer karakterler kaybolmasın diye oynanıyor sanırım. İşin içine sahne epikliği, aksiyon ve anlatılmak istenenler eklenince vohooov :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık