Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O değil de az önce Arif'in Manchester'a attığı golü aratırken şu sayfaya denk geldim, bayağı manidar açıkçası. :)

Burada Killer, Kaido ile karşı karşiya gelseydik büyük zarar ederdik, bizim hedefimiz Kızıl Saçlı Şenks diyor. :hmm:

Burdan benim anladığım; bir yonkou devirmeye çalışırken, gücünü birleştirmiş iki süpernova ile de mücadele edip kendimizi yıpratmayacağız.

O değil de az önce Arif'in Manchester'a attığı golü aratırken şu sayfaya denk geldim, bayağı manidar açıkçası. :)

Burada Killer, Kaido ile karşı karşiya gelseydik büyük zarar ederdik, bizim hedefimiz Kızıl Saçlı Şenks diyor. :hmm:

Davalara da böyle bakmıyorsun umarım? :)

Yalnız dikkat ettiğim bir şey var Big moma bazıları aptal falan diyor ama kadın harbi yonkou lar arasında en merekezi devleti kurmuş en iyi sistemi kurmuş kadındır boru değil 35 ada yönetiyor vergi sistemi oluşturmuş bütün ırkların birleşmesini sağlamış bütün evlerin binaların bir kültürünü oluşturmuş gerek ruh gücüyle bütün cansız maddelere ruh vermesi şapkası sayesinde bütün adada neler olup bittiğini duyması kendi sınırlarını koyması crackerin biscuvit soldierlerini polis gibi kullanması ayna dünyası kitap dünyası daha birsürü şey kısacası Big mom denizcilerin hükümetinden sonra en iyi sistemi kurmuş kişidir.

Bu arada dün dediğimiz BM kadın olduğu için Mihawk ondan güçlüdür söylemini ciddiye alanlar olmuş, olmasın :) Oda'nın ilk bölümlerde merdivenlerden düşürüp Kuina'yı öldürmesi gibi bir şey bu. Yani seriye yeni başladığında iyi planlayamadığı bir şey. Kadınlar en güçlü olamaz deyip en güçlü dört korsandan birini kadın yapmış. Zamanla fikri değişmiş işte. Bana göre Mihawk en fazla yonkou ile denk olabilir ki o bile en fazla. Mihawk'ı 5. güçlü korsan olarak bekliyorum ben.

Edit: Bu kadın olma nedeninden bağımsız olarak Mihawk'ı denk ya da güçlü görenler olabilir o da onların fikri.

Japonlarda sevmediğim bir şey vardır. Cinsiyetçidirler genel olarak. Bu nedenle bazı serilerde kadınları sadece seks objesi veya kurtarılmaya muhtaç karakterler olarak çizerler, yazarlar vs.

Böyle olunca da etki tepki meselesi tabii ki. Bu durumdan hoşlanmayan başka Japon yazarlar, mangakalar, yönetmenler vs yaptıkları işlerde kadınları ön plâna koyar ve onları çok güçlü gösterirler.

One Piece ilk başladığı zamanlarda Oda Sensei'nin çizimlerinde değil ama hikâyesinde cinsiyetçilik bulunuyordu. Enteresandır ki; Oda Sensei zamanla cinsiyetçilik yapmayı bırakıp, kadın karakterleri kurtarılmaya muhtaç karakterler olmak yerine güçlü karakterler ortaya çıkarsa da bu sefer de zamanla kadın karakterleri çizimleriyle metalaştırmaya başladı. Nami'nin kurtarılmaya muhtaç halleri gittikçe göğüsleri de büyüdü, giydiği kıyafetler transparan olmaya başladı.

Oda Sensei zamanla büyük göğüslerden hoşlandığını mı fark etti nedir...

Uzun bir süre boyunca silinmeyecek olan bir konu olduğu için @Shakan 'ın isteği üzerine 9.000. mesajımı ona ve onun pala bıyıklarına ithaf ediyorum. Buradan pala bıyıklı karakterlerden biri olan Roger'a selamlarımı yolluyor, Shakan'ın da bir gün Roger gibi etkisi olan biri olmasını diliyorum. Bununla birlikte hem ona hem de diğer arkadaşlara 881. bölümün mükemmel olacağının temennisini veriyorum ki konu ile alakalı mesaj olsun. Haydi bakalım.

Uzun bir süre boyunca silinmeyecek olan bir konu olduğu için @Shakan 'ın isteği üzerine 9.000. mesajımı ona ve onun pala bıyıklarına ithaf ediyorum. Buradan pala bıyıklı karakterlerden biri olan Roger'a selamlarımı yolluyor, Shakan'ın da bir gün Roger gibi etkisi olan biri olmasını diliyorum. Bununla birlikte hem ona hem de diğer arkadaşlara 881. bölümün mükemmel olacağının temennisini veriyorum ki konu ile alakalı mesaj olsun. Haydi bakalım.
Geçen seferki gibi spoiler veren ekip bir şeyler mi söyledi ki ikidir bölüm çok iyi olacak diyorsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 36)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık