Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy olur da bir amiralle falan bire bir dövüş yaparsa o zaman iyice anlarsınız amiral seviyesini. Amiral yenmesi için apayrı bir p-up alması gerekiyor şu anki halinin üstüne.

Bayadır yorum yazmıyorum ama bu cümleye dayanamadım. Amiral seviyesi buysa Big mom dalsın marinelere dağıtsın hepsini. Katakuri 1ini smotie birini alır big momda geri kalanını alsın. Yok öyle dünya Amiral yonkou seviyesindedir. Sağ kol anca amirali oyalar bir süre. Sonra güme gider.

2 sene önce amiral sağ kolu ve tüm komutanları sadece bir amirali durduramamıştı . Amiral= Yonkou. Siz fujitoranın yumuşaklıgına aldanmışsınız.
1)Sağ kol amirale denk olunca Koca Ana'nın denizcilerin ana üssüne dalıp kazanacağı mı anlaşılıyor.
2) Smotie sağ kol değil.
3)Altını çizdiğim kısımla ilgili ise; Bu senin düşüncen ne sen benim düşünceme katılmak zorundasın ne de ben senin senin düşüncene katılmak zorundayım. O yüzden "yok öyle dünya" beni iyi güldürdü ki sen amiral-sağ kol da ne düşünüyorsan bende aynı şeyi amiral-yonkouda düşünüyorum ki mangakanın bize bunu gayet çık ve net gösterdiğini düşünüyorum. Çünkü yine senin düz mantığın ile gidersek amirallerin her biri madem bir yonkouya denk niye yonkouları indirmeye gitmiyorlar. Madem amiraller yonkoulara denk Akainu bir ayağı çukurda Babalık'tan tek yiyor. Madem amiraller yonkoulara denk Baeyazsakal'ın "dünyadaki en güçlü adam" Kaido'nun "karada denizde havada en güçlü yaratık" ünvanları var. Madem amiraller yonkouya denk mangaka bize bu iki gücü sunarken bir tarafta Roger'ın yenişemediği tek adam ve dünyanın en güçlü adamı ile bölgeleri için savaşan adamları bir yere koyarken bir tarafta bu güçlerin her birine ancak yanına scibukaileri alarak denge sağlayabileceğini düşünen bir dünya hükümeti var. Şu görüldü ki iki tane yonkou ittifak olsa marinefordda bir denizci bile kalmaz. Yani orada toplanan güç sadece babalıkı ve tayfasını durdurmak içindi ki babalık ve tayfası deplasmanda. Madem amirallerin her biri yonkoulara denk Shiki karşısında Garp ve Sengoku varken Marineford'un yarısını nasıl yıkabildi. Bütün bunları topladığımızda evet amiraller yonkouya denk(!)

Benim güç sıralamam Yonkou- amiral/sağkol-ilk üç adamlar diye gidiyor. ve amiral seviyesinin tap noktası da filo amiralidir bana göre. Bu demek değilki aynı seviyedekiler berabere kalacak.

@r_zoro Şunu demeyi unutmuşum. Ben hiçbir zaman Kör Reis'i küçümsemedim küçümsemem. Bir karaktere hakkını vermek diğerini küçümsediğim anlamına gelmez bu iddialaraa hiç girmem ki dediğim gibi aynı seviyedeler diye berabere kalacaklar değil. Fuji de yenebilir kata da yenebilir. O artık somut dövüşün durumuna göre belli olur.

1)Sağ kol amirale denk olunca Koca Ana'nın denizcilerin ana üssüne dalıp kazanacağı mı anlaşılıyor.
2) Smotie sağ kol değil.
3)Altını çizdiğim kısımla ilgili ise; Bu senin düşüncen ne sen benim düşünceme katılmak zorundasın ne de ben senin senin düşüncene katılmak zorundayım. O yüzden "yok öyle dünya" beni iyi güldürdü ki sen amiral-sağ kol da ne düşünüyorsan bende aynı şeyi amiral-yonkouda düşünüyorum ki mangakanın bize bunu gayet çık ve net gösterdiğini düşünüyorum. Çünkü yine senin düz mantığın ile gidersek amirallerin her biri madem bir yonkouya denk niye yonkouları indirmeye gitmiyorlar. Madem amiraller yonkoulara denk Akainu bir ayağı çukurda Babalık'tan tek yiyor. Madem amiraller yonkoulara denk Baeyazsakal'ın "dünyadaki en güçlü adam" Kaido'nun "karada denizde havada en güçlü yaratık" ünvanları var. Madem amiraller yonkouya denk mangaka bize bu iki gücü sunarken bir tarafta Roger'ın yenişemediği tek adam ve dünyanın en güçlü adamı ile bölgeleri için savaşan adamları bir yere koyarken bir tarafta bu güçlerin her birine ancak yanına scibukaileri alarak denge sağlayabileceğini düşünen bir dünya hükümeti var. Şu görüldü ki iki tane yonkou ittifak olsa marinefordda bir denizci bile kalmaz. Yani orada toplanan güç sadece babalıkı ve tayfasını durdurmak içindi ki babalık ve tayfası deplasmanda. Madem amirallerin her biri yonkoulara denk Shiki karşısında Garp ve Sengoku varken Marineford'un yarısını nasıl yıkabildi. Bütün bunları topladığımızda evet amiraller yonkouya denk(!)

Benim güç sıralamam Yonkou- amiral/sağkol-ilk üç adamlar diye gidiyor. ve amiral seviyesinin tap noktası da filo amiralidir bana göre. Bu demek değilki aynı seviyedekiler berabere kalacak.
1- Eğer akainu korsan olsaydı 1 yıl içinde korsan kral olurdu

2- Yonkoular( 4 ünden ve tüm adamlarından bahsediyor) amiral ve savaşlordlarıyla bir güç dengesi oluştururlar bu çok hassas bir dengedir.

bunlar mangakanın kendi sözleri . Sen o anki duruma göre yorum yapıyorsun.

1inci yazdığım seyden anlayacagın gibi akainu çok çok güçlü. Belki şu anda denizde olan herkesten daha güçlüdür. Kaido için söylenenler belkide kaba kuvvet içindir.

2. madde de yazdığımdan anlayacagın gibi 4 imparator ve 4 sağ kolu ve tüm komutanları 3 amiral 1 filo komutanı koramirallerle ve 7 tane savaş lorduyla güç dengesi oluşturuyor. Yani eşit güçteler.

Dediğinede gelirsek sadece wb öldü diye tüm denizler karıştı kaç ada yağmalandı. Denizciler bu dengeyı bozmak ıstemıyor. Ayrıca yonkoular salak değil ya baktılar tek tek avlıyorlar bunlarda müttefik olur . Böyle bir durumda kimin savaşı kazanacagı belli olmaz .Niye donanma kendini riske atsın ki zaten dünyanın en büyük organizasyonular.

Luffy olur da bir amiralle falan bire bir dövüş yaparsa o zaman iyice anlarsınız amiral seviyesini. Amiral yenmesi için apayrı bir p-up alması gerekiyor şu anki halinin üstüne.
Günübirlikçiler işte ne yaparsın, birde abartılı Kata fanları eklenince üstüne Fuji de amiral olunca böyle oluyor.

Amiraller öyle birşey ki hiçbirinin gücünü tam göstermedi adamların sinirli hallerini bile gösteremiyor. Akainunun sinirli halini gördük ama şansına karşısında wb vardı. Fuji ve kizarunun sinirli halini düşünmek bile istemiyorum. Kizaru yanlışlıkla sabody de ağaç indiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık