Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geçen yazmıştım.Bm gibiler seriye ikinci yarıda dahil olan adamlar.İki yıl önceki zamanda Garp Wb ve şenks gibiler traş olurken bile yaralanabilecek adamlardı.İnsanlardı yani.Mangaka Wb gibi bir canavarla baş edebilmek için diğer yonkouya bu şekilde doğuştan gelme bir avantaj vermiş muhtemelen.

Roger'ın kafası sıradan marineler tarafından kesildi. Garp'ın göğsü morgan'ın baltasıyla kesildi. Ace'in ölümünden sonra dadan garpı yumrukla kan içinde bıraktı. Wb'ye kılıç girmesine takılmayın o kadar.

Bu karakterler haki kullanmadıkları sürece çelik sertliğinde falan değiller. BM ve kaidou'nun vücutları doğuştan sert. Ancak haki kullanan shanks veya wb'nin big mom'dan dayanıksız olduğunu gösterecek bişey yok.

Bu arada amiraller 10 gün savaşırken big mom'ın saat dayanamaması farklı şeyler. Kadın 8 saattir sadece aç değil. 8 saattir yemek krizinde. Şuan vücudunun ne kadar hızlı yorulduğunu bilmiyoruz. Belki de gear 4 gibi hakisi ve vücudu çabuk tükeniyordur o yüzden zayıflamıştır big mom. Luffy de gear 4 kullanınca göbeği hemen iniyordu.

Amiraller öyle pastaymış kalp teklemesiymiş gibi zırvalıklara maruz tipler değil .

Adamlar tam donanımlı savaş makineleri. Handikapları yok.

Bir tek Fuji saldırı yapınca nefes nefese kalıyor oda onun sorunu amiral olarak görmüyorum kendisini

Eğer bir Amiral 1 Yonkou'ya eşit olabilseydi eğer Yonkouları silip süpürürlerdi buna emin olun. Hükümet +olarak Cp örgütleri ve Shichiler her şekilde onlara destek olmak zorunda kalırdı. Genel manada Denizcilerin tamamı yenebildi 1 tane Yonkou'yu hem de kendi sahalarında denilebilecek durumda ve o kadar oyunlara rağmen. Wb'nin handikapı fizikseldi, yani yaşlıydı.

Fakat şuan ki Yonkou'lardan yaşlı olan bir tek BM'yi söyleyebiliriz ama o bile hasar almıyor kadın. G4'ü gülerek düz normal bir yumrukmuş gibi blokluyor vb. Sadece Oda gücünü göstermiyor. Yani belki yarı gücünü kullansa adada yaşayan kimse kalmayacak ki daha çocukluğunda Elbaf da problem yaratan birinden bahsediyoruz.

Eğer bir Amiral 1 Yonkou'ya eşit olabilseydi eğer Yonkouları silip süpürürlerdi buna emin olun. Hükümet +olarak Cp örgütleri ve Shichiler her şekilde onlara destek olmak zorunda kalırdı. Genel manada Denizcilerin tamamı yenebildi 1 tane Yonkou'yu hem de kendi sahalarında denilebilecek durumda ve o kadar oyunlara rağmen. Wb'nin handikapı fizikseldi, yani yaşlıydı.
Süpüremezlerdi.Kendi adıma söyleyeyim amiral yonkoya eşit değil ama yakın diyorum.Mesela hükümet denizcileri falan tüm gücünü topladı yonko avına çıktı.Hadi 1 tanesini indirdi diyelim.Bir yonkonun inmesi tüm dünyada yankılanır.Bunu duyan 3 yonko hükümete karşı geçici olarak ittifak yapamaz mı ? Her ne kadar birbirlerine düşman olsalar da hükümetin böyle bir hareketi karşısında illaki bir süreliğine güçlerini birleştirirler.3 yonko birleşirse de eğer hükümet onlarla savaşma riskini göze alamaz.Çünkü kazansa bile çok güç kaybeder hükümet.Aynı şekilde shiciler hükümetten ziyade yonkolara daha yakın adamlar.Mesela yine böyle bir durum karşısında Mihawk Shanks'ın Dof Kaido'nun yanında savaşırdı muhtemelen.E bir de hükümet kendi evinde değil deplasmanda savaşıcak.Yani neresinden bakarsan bak amiral yonkoya yakın olsa bile gidip yonko avına çıkamazlar.O kadar kolay değil bu işler.

Fakat şuan ki Yonkou'lardan yaşlı olan bir tek BM'yi söyleyebiliriz ama o bile hasar almıyor kadın. G4'ü gülerek düz normal bir yumrukmuş gibi blokluyor vb. Sadece Oda gücünü göstermiyor. Yani belki yarı gücünü kullansa adada yaşayan kimse kalmayacak ki daha çocukluğunda Elbaf da problem yaratan birinden bahsediyoruz.
Ben bile eşit demiyorum şimdilik. Uygun şartlarda Yonko indirebilecek güçteler diyorum. :)

Korsanların önemsediği 3-5 kişi varken Denizciler tüm dünya halkını düşünüyor. Denizciler biraz daha destek bulup 4 Yonko'yu yok etseler kendileri de yok olacak. Bu savaşlardan geriye kalan meyveleri kimler alacak? Meyveler kötü insanlara denk gelirse masum insanları bu kişilerden kimler savunacak? Korsan olmak kolay iş. Ölürsen bir şey olmuyor. Ama Denizci olmak zor iş. Milyonların ağırlığını taşıyorlar omuzlarında. :a:

Düşündüm de herkes ölür ve Enel Dünya'ya iner. Karşısında kimse duramaz kolay kolay artık. Saltanatını kurardı. :at:

Amiraller öyle pastaymış kalp teklemesiymiş gibi zırvalıklara maruz tipler değil .

Adamlar tam donanımlı savaş makineleri. Handikapları yok.

Bir tek Fuji saldırı yapınca nefes nefese kalıyor oda onun sorunu amiral olarak görmüyorum kendisini
Yonkou'lar o kadar güçlü ki handikap vermeden olmuyor. Ayrıca Oda'nın hep yaptığı bir mevzu var. Akainu mesela durdurulamaz görünüyor MF'de çünkü Oda'nın vermek istediği imaj bu. İneceği zaman da görürsün, o Ace'i delip geçen WB'nin kafasının yarısını götüren saldırılar kokayla durdurulacak. Biz de Oda çizdim oldu bittiye getiriyor diye yakınacağız.

Ben bile eşit demiyorum şimdilik. Uygun şartlarda Yonko indirebilecek güçteler diyorum. :)

Korsanların önemsediği 3-5 kişi varken Denizciler tüm dünya halkını düşünüyor. Denizciler biraz daha destek bulup 4 Yonko'yu yok etseler kendileri de yok olacak. Bu savaşlardan geriye kalan meyveleri kimler alacak? Meyveler kötü insanlara denk gelirse masum insanları bu kişilerden kimler savunacak? Korsan olmak kolay iş. Ölürsen bir şey olmuyor. Ama Denizci olmak zor iş. Milyonların ağırlığını taşıyorlar omuzlarında. :a:
:good:
Denizciler Korsan Çağı'nın iki önemli ismini(Beyazsakal ve Roger(Ace aracılığıyla)) yok ederek çağı bitirebileceklerini düşündükleri için Marineford riskini aldı zaten. Sayıca da fazlalardı, aynı zamanda kendi mekanlarındaydılar. Duvarlar kaldırılınca Beyazsakal Korsanlarının düştüğü durumu unutmamak gerek. Yani hükümet ve karargahın şu haliyle Yonkou indirmesi için çok güçlü bir motivasyonu olması gerekiyor, öyle şurada Yonkou var süpürüp geleyim diye olacak iş değil. Tamamen boş bırakmış da değiller, Cp0'dan biri Koca Ananın yanına gelmiş.Uygun şartlar gelişirse Hükümetin hamlesi oluşacaktır, bekleyelim ve görelim.

Yonkolw ittifak falan kurmaz. Gördünüz Mf’de. Kaido, Wb’ye saldırmayı planlıyordu. Yonkoların amacı,derdi hükümet falan değil. Adamlar hükümeti takmıyor ki onlara karşı ittifak kurmayı düşünsün. Bm, KK olmasına engel olarak diğer üç yonkoyu gösteriyor. Böyle düşünen birisi ittifak falan kurmaz.

Ayrıca hükümet iyi falan değil ki. Ohara bilginlerini ve oranın halkını ne çabuk unuttunuz. Kendi yedikleri haltlar ortaya çıkmasın diye yapmayacağı şey yok bunların.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık