Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aklıma şu efsane yazı geldi sen böyle deyince.

Tabi katılmadığım yönler var ama kılıçları mangakanın işleyemediği, seride tam olarak görmediğimiz bir gerçek maalesef.
Eleştiriyi yapan arkadaş çok güzel yazmış. Mihawk'ın seviyesi, arkadaşın da dediği gibi Zoro güçlendikçe artan bir seviye. O yüzden Mihawk, Zoro ile karşılaştığında amiral seviyesinde çıkar bence. Zoro da bunu geçip kendi gelişimiyle seviyesini biraz daha arttırır.

Senin katılmadığın hususlar neler?

Doğru diyorsun da işte zehir beni etkilemiyor diyen ve zehir adamın zehrini gargara yapıp tükürmüş birisini niye zehirlersin sen be adam? Ne kadar saçma işler yav. :( Hayır bir de bu işler bu kadar kolaysa Jinbei Bigmom'ın ağzına pasta atacağına şu zehirli balıktan atsaymış da arc'ı bitirseymiş. :S
Yav saçma tabi. Laf olsun işte. :/

Başlangıcı süper tasarlanmıştı aslında: :)
Aynen ilk giriş süperdi. Bence Oda, Mf'de kullanmayacaktı Mihawk'ı. Seri başındayken de biraz erken kullandı. Şöyle 200 lü bölümlerde olsa daha iyi olurdu. Zoro o zamana kadar birçok rakiple karşılaşmış olur, ben güçlüyüm diye düşünür ve ondan sonra Mihawk ile karşılaşıp aynı sonucu alsaydı, bu durum seri için daha etkili olurdu. Mihawk'ı da aynı yonko ve amiraller gibi ismi zikredildğinde korkulan bir karakter şeklinde yavaş yavaş mangaya dahil etse tadından yenmezdi.

Eleştiriyi yapan arkadaş çok güzel yazmış. Mihawk'ın seviyesi, arkadaşın da dediği gibi Zoro güçlendikçe artan bir seviye. O yüzden Mihawk, Zoro ile karşılaştığında amiral seviyesinde çıkar bence. Zoro da bunu geçip kendi gelişimiyle seviyesini biraz daha arttırır.

Senin katılmadığın hususlar neler?
Mihawk'ın seviyesi hususları(Çok anmayalım da Mihawk konuları hortlamasın gene:ehe:). Seviyesi belki seri başında muğlak olabilirdi ama Shanks-Mihawk düellolarını zikretttiğinden beri mangaka bu dengeleri oluşturmuştur yani, o kadar belirsiz değildir. Vista'dan da üstündür gücü. Gerçi genel güç dengesi hakkında forumun çoğuna katılamıyorum, Yonkou bence olduğundan fazla gösteriliyor. Mihawk konularının bu kadar tartışılma sebebi de bu zaten. Halbuki en güçsüz Yonkou'yu amiral seviyesi desen(bana göre Shanks) Mihawk'ı da buna yakın bir adam dersen çok sıkıntı kalmayacak. En güçlü adamları da 1.5 amiral de. Bence güç dengesi budur.

Mihawk'ın seviyesi hususları(Çok anmayalım da Mihawk konuları hortlamasın gene:ehe:). Seviyesi belki seri başında muğlak olabilirdi ama Shanks-Mihawk düellolarını zikretttiğinden beri mangaka bu dengeleri oluşturmuştur yani, o kadar belirsiz değildir. Vista'dan da üstündür gücü. Gerçi genel güç dengesi hakkında forumun çoğuna katılamıyorum, Yonkou bence olduğundan fazla gösteriliyor. Mihawk konularının bu kadar tartışılma sebebi de bu zaten. Halbuki en güçsüz Yonkou'yu amiral seviyesi desen(bana göre Shanks) Mihawk'ı da buna yakın bir adam dersen çok sıkıntı kalmayacak. En güçlü adamları da 1.5 amiral de. Bence güç dengesi budur.
Vista'dan üstün olduğu bariz bence de. Daha bu adamın gerçek bir savaşını görmedik. Şöyle gücünü sonuna kadar kullanabildiği. O zaman daha çok şeyler çıkacaktır. Ama benim gözümde en fazlası amiral seviyesi ki yeterli bir seviye bence. 4 yonkodan sonra Op evrenindeki en güçlü grupta olmuş olur. Zoro, Mihawk'ı geçtiğinde o seviyede kalmayacak ki. O yüzden Mihawk amiral seviyesi olsa Zoro'da bunu yenip kendi gelişimiyle bir seviye daha yukarı çıkmış olur. Mihawk'ı geçmiş olur.

Shanks konusundaki düşüncene katılamayacağım. Sadece Shanks değil, yonko ve amiral arasında sıklet farkı var benim görüşüm. :) Şöyle diyelim en güçsüz yonko= 1.5 amiral, en güçlüsü de 1.75 amiral :D

Amiral-yonko arası nasıl olacak o iş? :D
Niye olmasın ki ? Bende amiral ayarı çıkacağını düşünüyorum ama böyle bir ihtimalde var bence.Ha çoğu kişi amiral-yonko arası bir seviye yoktur amiralin az yukarısı yonkodur diyor ama mfde hasar almış WB bence diğer yonkoların 1 tık gerisinde,amirallerin 1 tık yukarısındaydı.O ayarda çıkarsa şaşırmam.Bu zamana kadar her ne kadar o gücü gösteremese de bunu mangakanın iyi işleyememesine bağlıyorum.Tayfanın ana karakterinin güç olarak hedefi yonko üstüyken 2. adamın hedefinin bu seviyelerde gezmesi çok şaşırtıcı olmazdı.

Ha yine de dediğim gibi genel olarak bende amiral ayarı çıkacağını düşünüyorum.

Niye olmasın ki ? Bende amiral ayarı çıkacağını düşünüyorum ama böyle bir ihtimalde var bence.Ha çoğu kişi amiral-yonko arası bir seviye yoktur amiralin az yukarısı yonkodur diyor ama mfde hasar almış WB bence diğer yonkoların 1 tık gerisinde,amirallerin 1 tık yukarısındaydı.O ayarda çıkarsa şaşırmam.Bu zamana kadar her ne kadar o gücü gösteremese de bunu mangakanın iyi işleyememesine bağlıyorum.Tayfanın ana karakterinin güç olarak hedefi yonko üstüyken 2. adamın hedefinin bu seviyelerde gezmesi çok şaşırtıcı olmazdı.

Ha yine de dediğim gibi genel olarak bende amiral ayarı çıkacağını düşünüyorum.
Ben öyle ara bir seviye çıkacağını düşünmüyorum açıkçası. Yonkoları daha güçlü, daha güçsüz diye ayırmak daha mantıklı bence. Bu iki kesim arasında da uçurum yoktur. Mesela Wb, yonko altı değil de yonkolar arasında en güçsüzüydü demek daha doğru ifade olur benim açımdan.

Zoro, Mihawk'ı yendiğindeki haliyle kalmayıp üzerine koyacaktır. O yüzden amiral seviyesini geçip kendi gelişimiyle yonko seviyesine çıkar. Bu da Op evreninin kaderini değiştirecek olan KK'nın sağ kolu için güzel bir seviye olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık