Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mevzu Luffy'nin neden kaçtığı mı, yoksa kaçak dövüşerek kazanmasının etik olup olmaması mı?

Yani sonuçta Luffy yenileceği an kaçtı mı? Kaçtı. Taktikler düşünüp, enerji toplayıp döndü mü? Döndü. Biz bu olaylar neticesinde Luffy kazansa da bunun tatmin edici olmayacağını, ortada bir adaletsizlik olduğunu söylüyoruz. Ve bu durum tekrar etmeye başladı. Yoksa Luffy'nin tayfası için Kata'yı içeri aldığını hepimiz biliyoruz. Tartışma yanlış yolda ilerliyor.
Etik bu kadar basit bir şekilde mi belirleniyor? Luffy işin etiğini zaten düşünmüş. Onu tam gücünde yeneceğim diyor. Yani onunda enerjisini toplamış olacağını düşünüyor. :D Kata işin etiğini düşünmüş mü? Bu adamı benimle dövüşmek zorunda bıraktım. Ki bu adam bundan öncesinde kardeşim Cracker ile dövüştü ve şunları şunları yaptı ve üzerinden çok geçmeden benle karşılacak diye. Arkadaş yereceğiz diye karakteri takla atıyonuz.:D

Luffy'nin tayfası için Kata'yı almasını geçtim dövüşte nasıl davranması gerektiğini bile tayfası etkiliyor. Bu olayların tekrar ettiği her yerde sürekli olayların içinde başkalarının hayatının söz konusu olduğu irdelenirse o zaman işin etiği oturur kafanızda. Adam canının yandığı duyulup tayfa onun için endişelenir diye ağzını sıkıp gülen biri.

Tartışmayı bir taraflara çekmeye çalışıyosunuz sıkıntı sadece orada.

Genel olarak yazayım.Valla ben anlayamıyorum. Şu an büyük bir olayın eşiğindeyiz. İmparatorlardan sonraki en güçlü korsanlar olan sağ kolun yenilme arefesindeyiz. Mangaka bu büyük olayı ne güzel oldu bittiye getirtmemek için, sağ kolların ağırlığını yok etmemek için elinden geleni yapıyor, Luffy'yi düşünmeye ve analiz yapmaya zorluyor, yani olayları mantıklı bir çerçeveye oturtmaya çalışıyor ama yaranamıyor yine de. Şu olaylardan bir tek ben mi keyif alıyorum lan? :/ Luffy'nin büyük bir eşiği aşmasına bir adım kalmış, çok büyük bir eşik hem de. Bırakın da zorlu olsun bir zahmet. Mangaka kendinden güçlü birisini ha demeye yenemezsin diyor. Zirveye kolay ulaşamazsın diyor ve ona göre çiziyor. Diğer shounenlerde olmayan bu meziyet için sevineceğimiz yere nelere takılıyoruz arkadaş. :S

@Roronoa Zoro
Rakiplerden birisi handikapta değilse adaletsizlik yoktur. Tekrar dövüşe başladılar şu an ve ikisi de eşit şartlarda.

Son düzenleme:
Hep Zoro'nun Luffy'ye göre daha güççük rakiplerle eşleşmesinden kaynaklanıyor bunlar. Zoro'nun yendiği kişilere bakmayıp sadece yenmesine bakanlar burdan gaza gelip ulaşamadığı ciğere mundar demeye çalışıyor.:hhh:

Kaçmadı demiyorum ama luffy asla rakibini yenene kadar veya ölene kadar pest etmedi. Katakuri karşısında da pes etmedi.
Yaşamak için değil adamı yenebilmek için kaçıyor bunu anlamanın nesi zor?

luffy'nin big mom'dan kaçması mantıklı olsun diye partiden önce tayfaya söz verdi Luffy. Mangaka da zaten yarattığı karakterin pes edip kaçmayacağının farkında.

Eskiden elinde böyle bi güç olmadığı için ölene kadar savaştı hep. hem aokiji hem crocodile karşısında ölüme terk edildi. Elinde gear 4 olmasa katakuriyle de ölene kadar savaşırdı elbette. Karakterin cesaretli olup olmadığı burdan anlaşılıyor zaten.

Ama gear 4 süresini bekleyip kazanabilme ihtimali varken salak gibi ölmeyi beklemiyor işte. Ne olursa olsun kaybedecek olsa kendini aşana kadar savaşıyor zaten Luffy. Gear 4'ü varken bile öleceğini anlayıp kaçarsa o zaman ben de derim luffy eski adamlığını kaybetmiş diye.

Luffy Brulee'den yardım alarak dövüşü kaybetti zaten. Luffy sağ kol yeniyor diyen yok.

Ama gear 4 süresini bekleyip kazanabilme ihtimali varken salak gibi ölmeyi beklemiyor işte. Ne olursa olsun kaybedecek olsa kendini aşana kadar savaşıyor zaten Luffy. Gear 4'ü varken bile öleceğini anlayıp kaçarsa o zaman ben de derim luffy eski adamlığını kaybetmiş diye.
Şu kısmı anlamak çok zor olmasa gerek ama zor demek ki. :D

Etik bu kadar basit bir şekilde mi belirleniyor? Luffy işin etiğini zaten düşünmüş. Onu tam gücünde yeneceğim diyor. Yani onunda enerjisini toplamış olacağını düşünüyor. :D Kata işin etiğini düşünmüş mü? Bu adamı benimle dövüşmek zorunda bıraktım. Ki bu adam bundan öncesinde kardeşim Cracker ile dövüştü ve şunları şunları yaptı ve üzerinden çok geçmeden benle karşılacak diye. Arkadaş yereceğiz diye karakteri takla atıyonuz.:D

Luffy'nin tayfası için Kata'yı almasını geçtim dövüşte nasıl davranması gerektiğini bile tayfası etkiliyor. Bu olayların tekrar ettiği her yerde sürekli olayların içinde başkalarının hayatının söz konusu olduğu irdelenirse o zaman işin etiği oturur kafanızda. Adam canının yandığı duyulup tayfa onun için endişelenir diye ağzını sıkıp gülen biri.

Tartışmayı bir taraflara çekmeye çalışıyosunuz sıkıntı sadece orada.
Bak güzel kardeşim, benim derdim Luffy'yi yermek olsaydı öyle güzel yapardım ki şaşardın. Sizin kalıplarınızla, genellemelerinizle uğraşacak halim yok. Mangayı ben de okuyorum. Luffy'nin tayfası için neler yaptığını görüyorum. Kata'nın tam güçte olmasını istediğini de biliyorum. Sorun bunlar değil ki? Sonuçta Luffy 1'e 1 dövüşte kaybedeceği, öleceği kesinken kaçtı mı? Kaçtı. Kaçmasaydı Kata kazanmış olacaktı ve bir daha yenilmeyecekti. Kaçtığı için öyle ya da böyle kendine avantaj sağladı mı? Sağladı. Mesajda özellikle Luffy'nin amacını bildiğimi söylediğim halde aynı şeyleri yazmandan belli ne kadar gözü kör bir şekilde ve gereksiz bir şekilde savunmaya geçtiğin. Yüz kere mi yazmam gerekiyor? Benim için sebep önemli değil. Bu dövüşün sonucunda Luffy Katakuri'yi yenmiş olacak. Kaçmasının da bahanesi tayfası. O halde tayfası güvende olsaydı, Luffy kaçmayacak mıydı? Kaçmayacaksa, kazanacak mıydı? Bunları düşündüğün zaman dövüşün sonucu tatmin edici olmuyor ve bu tarz dövüşlerin sıkça tekrar etmesinden korkuyorum.
Genel olarak yazayım. Valla ben anlayamıyorum. Şu an büyük bir olayın eşiğindeyiz. İmparatorlardan sonraki en güçlü korsanlar olan sağ kolun yenilme arefesindeyiz. Mangaka bu büyük olayı ne güzel oldu bittiye getirtmemek için, sağ kolların ağırlığını yok etmemek için elinden geleni yapıyor, Luffy'yi düşünmeye ve analiz yapmaya zorluyor, yani olayları mantıklı bir çerçeveye oturtmaya çalışıyor ama yaranamıyor yine de. Şu olaylardan bir tek ben mi keyif alıyorum lan? :/ Luffy'nin büyük bir eşiği aşmasına bir adım kalmış, çok büyük bir eşik hem de. Bırakın da zorlu olsun bir zahmet.

@Roronoa Zoro
Rakiplerden birisi handikapta değilse adaletsizlik yoktur. Tekrar dövüşe başladılar şu an ve ikisi de eşit şartlarda.
Kaçmasaydı ölmeyecek miydi? Adaletten kastım bizi tatmin etmeyecek olması. Bir kere olsa şartlar bunu gerektirdi, bu sefer böyle oldu, der geçersin ama ilk kez de olmuyor. Sinir bozucu.

Kaçmadı demiyorum ama luffy asla rakibini yenene kadar veya ölene kadar pest etmedi. Katakuri karşısında da pes etmedi.
Yaşamak için değil adamı yenebilmek için kaçıyor bunu anlamanın nesi zor?

luffy'nin big mom'dan kaçması mantıklı olsun diye partiden önce tayfaya söz verdi Luffy. Mangaka da zaten yarattığı karakterin pes edip kaçmayacağının farkında.

Eskiden elinde böyle bi güç olmadığı için ölene kadar savaştı hep. hem aokiji hem crocodile karşısında ölüme terk edildi. Elinde gear 4 olmasa katakuriyle de ölene kadar savaşırdı elbette. Karakterin cesaretli olup olmadığı burdan anlaşılıyor zaten.

Luffy Brulee'den yardım alarak dövüşü kaybetti zaten. Luffy sağ kol yeniyor diyen yok.
3.Round yakıştırması yapıldı zaten. Bundan öncekileri kaybetti. Şu an 3.rounda başlayacaklar. Ve Mangaka Luffy''nin ağzından onun da tam gücünde olacağını yana Luffy'nin avantajlı olarak dövüşe girmeyeceğini belirtmiş. Millet ölene kadar aynı seviyede kalacak sanıyor.:D Mangaka gelişimini böyle işliyor işte.

Kaçmasaydı ölmeyecek miydi? Adaletten kastım bizi tatmin etmeyecek olması. Bir kere olsa şartlar bunu gerektirdi, bu sefer böyle oldu, der geçersin ama ilk kez de olmuyor. Sinir bozucu.
Evet ölecekti. O yüzden ilk round'u kaybetti denilmedi mi? Sinir bozucu değil sevindirici bir şey benim için. Rakiple Luffy arasında net fark varsa Luffy'yi süründürüyor mangaka. Diğer serilerdeki gibi oldu bittiye getirmiyor.

Aksine ben bu şekilde olduğu için tatmin olacağım. Zaten diğer shounenlerdeki saçmalıklardan bıktığım için Op ve Luffy favorilerim benim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık