Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rayleigh'in Luffy'i egitmek gibi bir görevi yok. Eğer öyle olsa direk tayfaya girer her zaman yani başında olurdu. Ki Luffy güçlü olsaydı Rayleigh ona seni egiteyim de demeyecekti. Luffy'de Roger'ı gördü ona yakınlaşmak istedi. Olay buydu. Luffy'nin bunu başarmasını istedi sevdi cocugu. Ve güçsüz olduğunun da farkında idi. Shanks'in yapacağı bir sey yok. Yine öyle olsa Shanks de Luffy'i yanına alır korurdu eğitirdi. Alabasta'da Shanks nerdeydi? Ennies Lobby'de nerdeydi? İD'te nerdeydi? Buralarda Luffy hep ölebilirdi. Roger birini bekliyor ama bu bir kehanet ise zaten onun yapabileceği bir şey yok. Olanlar olacaktır. Bunu başarabilecek kisi ya da başaran kişi o iradeyi almış kişi olacak.

Kimden mi koruyacak :D Roger ölmeden birkaç tayfa üyesine son görevlerini vermiştir diye düşünüyorum rayleigh,scopper gaban ve shanks gibilerine. Hem roger normal birine şapkasını vermez demekki shanks de o potansiyeli gördü ki ona şapkayı verdi. Zaten git hemen onepieci koru dememiştir. Güçlenip öyle koruyacak kendine hedef haline getirecekti bunu. Her yonkonun bir amacı var shanksin yok ve one piecin kötü ellere düşmemesi için herşeyi yapacaktır. Zaten bunun yüzünden ileride teach ve shanks kapışabilir. Rayleigh scopper gaban ve shanks bu üçlü luffy nin kk yolunda kilit rol oynayacak. Rayleigh görevini yerine getirdi.
Dedigini katılamıyorum malesef.Bence roger kimseye görev falan vermemistir.Bu,onun kendi icinde cözmesi gereken D’leri ilgilendiren bi konuydu.Belki shanks olayı çözüp kendince böle bi görev üstlenmis olabilir ama yinede sapka üzerinde gereksiz fazla duruyoruz.Bi amacı degilde bir seyi temsil ediyor olabilir.

Benim hep savundugum teorim su;
Eski zamanda denizciler hakimiyet kurmadan önce bi kehanet öne sürüldü.D’adını tasıyanlardan hasır sapkalı biri dünyayı kurtulusa erdiricek.Bu roger olmadı ömrü yetmedi daha dogrusu olmadıgını anladı ve görevi baska birinin yerine getirecegine emindi.Bundan dolayı ölmeyecem dedi.çünkü bu görev D’lere verilmisti.Wb de bunu acıkca belirtti.

Ayrıca Luffy’nin ne kadar sanslı oldugunu örneklerle acıklamaya gerek yok ama şuda bir gercek ki luffy gücüyle degil iradesiyle müttefik toplayan bir insan ve gene aynı sekilde kk olacak.Demek istedigim herkezi tamamen kendi istekleri ile bi araya getirip dünyaya meydan okuyacak.

4.ponglif kimdeyse alır getirir luffye merak etmeyin.Adamda seytan tüyü var:ehe:

Kimden koruyacak derken, Kaido o zaman ne olduğunu bilmesek bile Mom gibi canavar var. Ezer geçerdi. Shanks'da öyle gizem falan yok. En fazla Roger'ın hayalini yapmak için çalışmıştır ama becerememiştir. Op'nin ne olduğu bile belli değil, kötü ellere geçse ne olur? Wb'ye teklif edilen bir şeyi Shanks korumaz.
Zaten sorun wb nin kabul etmemesi. Wb kabul etseydi korunacak birşey de kalmazdı. Shanks Rogerin hayalini yapmaya çalışmamıştır çünkü şapkayı luffy ye verip sabody de rayleighe bu çocuk kaptanımızın sarf ettiği sözleri söyledi diyip luffy ye umut bağladı.

Zaten sorun wb nin kabul etmemesi. Wb kabul etseydi korunacak birşey de kalmazdı. Shanks Rogerin hayalini yapmaya çalışmamıştır çünkü şapkayı luffy ye verip sabody de rayleighe bu çocuk kaptanımızın sarf ettiği sözleri söyledi diyip luffy ye umut bağladı.
Olay raftele gitmekle bitmiyorki...raftele gittikten sonra herseyi ögrenip ne yapacaksın olayı bu!!!

Rayleigh'in Luffy'i egitmek gibi bir görevi yok. Eğer öyle olsa direk tayfaya girer her zaman yani başında olurdu. Ki Luffy güçlü olsaydı Rayleigh ona seni egiteyim de demeyecekti. Luffy de Roger'ı gördü ona yakınlaşmak istedi. Olay buydu. Luffy'nin bunu başarması o istedi sevdi cocugu. Ve güçsüz olduğunun da farkında idi. Shanks'in için yapacağı bir sey yok. Yine öyle olsa Shanks de Luffy'i yanına alır korurdu eğitirdi. Alabasta'da Shanks nerdeydi? Ennies Lobby'de nerdeydi? İD'te nerdeydi? Buralarda Luffy hep ölebilirdi. Roger birini bekliyor ama bu bir kehanette zaten onun yapabileceği bir şey yok. Olanlar olacaktır. Bunu başarabilecek kisi ya da başaran kişi o iradeyi almış kişi olacak.
Peki bu çocuk nasıl tecrübe kazanacak shanks ve tayleigh yanlarında kaldığı zaman. Mf yi rayleigh uzaktan izledi neden peki ? Kimse kimseyi korumamalı. Baksana luffy bile one piecin yerini bilmek istemedi. Shanks ve rayleigh bunlara hep destek olsaydı ne kral hakisi uyanırdı ne tayfa gelişirdi. Zaten luffy nin ölmemesi iradeyi almış olması demektir zaten. Shanks ve rayleigh bu seçilmiş kişiyse zaten başaracaktır umuduyla yaşıyorlar. İrade zaten ölümden dönen döne büyür. Rayleigh shanksle konuştu sabody de ve luffy den haberi oldu o anda. O günden sonra seninle buluşmak istedim diyor. Sonra gördü ki luffy pacifistayı bile alamıyor sonra gereğini yaptı zaten .

Shanks'a gardiyan fikri güzel gibi dursada bence de yoktur öyle bir şey.Olmasında zaten.Eski kk tayfası sürekli bizimkilere yardım edicekse öperler Luffy'nin kklığını.

Shanks gerçekten boş bir adam çıkarsa şaşırmam.Sadece yeni dünyadaki dengeyi sağlamaya çalışan biri olabilir.

Peki bu çocuk nasıl tecrübe kazanacak shanks ve tayleigh yanlarında kaldığı zaman. Mf yi rayleigh uzaktan izledi neden peki ? Kimse kimseyi korumamalı. Baksana luffy bile one piecin yerini bilmek istemedi. Shanks ve rayleigh bunlara hep destek olsaydı ne kral hakisi uyanırdı ne tayfa gelişirdi. Zaten luffy nin ölmemesi iradeyi almış olması demektir zaten. Shanks ve rayleigh bu seçilmiş kişiyse zaten başaracaktır umuduyla yaşıyorlar. İrade zaten ölümden dönen döne büyür. Rayleigh shanksle konuştu sabody de ve luffy den haberi oldu o anda. O günden sonra seninle buluşmak istedim diyor. Sonra gördü ki luffy pacifistayı bile alamıyor sonra gereğini yaptı zaten .
İD'te İvankov olmasa Luffy ölmüştü. MF'de Law gibi bir doktor gelmese Luffy ölmüştü. Luffy'nin iradesi dışında da olaylar gelisiyor. Ace nasıl WB gemisinde yükseldiyse ve daha da yükselmeye devam edecektiyse Luffy'de daha uzun zamanda ama güvenli bir şekilde ilerlerdi. Ölmesinden iyidir.

Dedigini katılamıyorum malesef.Bence roger kimseye görev falan vermemistir.Bu,onun kendi icinde cözmesi gereken D’leri ilgilendiren bi konuydu.Belki shanks olayı çözüp kendince böle bi görev üstlenmis olabilir ama yinede sapka üzerinde gereksiz fazla duruyoruz.Bi amacı degilde bir seyi temsil ediyor olabilir.

Benim hep savundugum teorim su;
Eski zamanda denizciler hakimiyet kurmadan önce bi kehanet öne sürüldü.D’adını tasıyanlardan hasır sapkalı biri dünyayı kurtulusa erdiricek.Bu roger olmadı ömrü yetmedi daha dogrusu olmadıgını anladı ve görevi baska birinin yerine getirecegine emindi.Bundan dolayı ölmeyecem dedi.çünkü bu görev D’lere verilmisti.Wb de bunu acıkca belirtti.

Ayrıca Luffy’nin ne kadar sanslı oldugunu örneklerle acıklamaya gerek yok ama şuda bir gercek ki luffy gücüyle degil iradesiyle müttefik toplayan bir insan ve gene aynı sekilde kk olacak.Demek istedigim herkezi tamamen kendi istekleri ile bi araya getirip dünyaya meydan okuyacak.

4.ponglif kimdeyse alır getirir luffye merak etmeyin.Adamda seytan tüyü var:ehe:
Shanks luffy de rogeri görüyor o yüzden şapkayı veriyor ve bunu aynı şekilde sabody de rayleighe anlatıyor. Yani potansiyeli görüyor.

İD'te İvankov olmasa Luffy ölmüştü. MF'de Law gibi bir doktor gelmese Luffy ölmüştü. Luffy'nin iradesi dışında da olaylar gelisiyor. Ace nasıl WB gemisinde yükseldiyse ve daha da yükselmeye devam edecektiyse Luffy'de daha uzun zamanda ama güvenli bir şekilde ilerlerdi. Ölmesinden iyidir.
Hocam anlatamıyorum galiba :) luffy ye neden yardım ettiler peki ? Ace ve luffy çok farklı iki dünya. Acein hedefi o değil ki korsanlar kralı olsun. Emin ol ace korsan kralı olmak isteseydi wb nin gemisine binmezdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık