Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hatta biraz daha spoiler vereyim. Geni uyandığında ya da uyandırıldığında saç rengi gibi karakteride değişecek. Kadınlara zarar verecek, karakteri bozulacak ve kötü birisi olacak. CC'nin yardımıyla uyanan genlerinin getirdiği güçler gitmeden kişiliği felan düzelecek.
Diğer kardeşleri duygusuz kadılara vuruyor, saçları etkilenmiş doğal hali anne ve babadan dolayı sarı bu sebeple o da değişecek diyorsun.

Valla bence harika olur : ))

Tam Sanji öldü derken böyle bir durum ortaya çıksa ne güzel olurdu. : ))

Bence animede irade kadar ne için savaştığını bilme / zihninin paklığı da bir etken.Korsan animesi filolar güçsüz olmalarına rağmen savaşlara girip gazlanıp-gazlayabiliyorsa bu zihnin paklığındandır.Ace'i çok severim Ace'in ölmesi hayati sorusunun "Yaşamam iyi bir şey miydi?" olması ve bunun cevabını almasından geliyor olabilir.Bir nevi karakter amacını tamamladı one piecede.Sanji de ailesinden sonra kafasında gereksiz soru işareti kalmamasıyla beraber açılacak bence.Arc bitiminden önceki konuşmadan sonra Sanji mental power-up u alacak.Ennies Lobie girişinde güç farkını bariz hissettik.Sonra Nami ne için savaştığını bilmiyorsan savaşamazsın dedi.Sanji ilk kez güçlü olarak ailesine korsan olacağını söyledi ve arc sonu onaylanacak.Yani Sanji Wano'ya korsan prens olarak gidip tayfanın üçüncü adam koltuğuna Jinbei'nin rahat rahat yerleşemeyeceğini gösterecek.:good:
Umarım öyle olur Jinbei severim. Ama o koltuk Sanji'nin : ))

Diğer kardeşleri duygusuz kadılara vuruyor, saçları etkilenmiş doğal hali anne ve babadan dolayı sarı bu sebeple o da değişecek diyorsun.

Valla bence harika olur : ))

Tam Sanji öldü derken böyle bir durum ortaya çıksa ne güzel olurdu. : ))
Yani bunları ben desteksiz bir şekilde söylüyorum ama kesinlikle ve kesinlike karşımıza çıkacak sahneler bunlar.

Başka neler var böyle aklında? diye soracak olursan Luffy'nin meyvesini Chopperin sayesinde uyandıracağına dair bir düşüncem var.

Peki ama nasıl?
İD'deki zoan meyvesi yemiş ve meyveleri zorla uyandırılmış olan gardiyanlar Chopperin rumble ball ile kontrolünü kaybettiği forma benzer bir forma dönüşmüşler.

Chopperde rumble ball ile meyve yeteneğini arttırıyor dönüşümlerini arttırıyor ve 2 yıl önce kontrolünü kaybettiği dönüşümlerden birisi olan monster point kullanıyor. Monster pointte kontrolünü kaybetmiş meyvesi uyanmış olan gardiyanlar ile aynı dönüşüm formuna benziyor.

Yani uzun lafın kısası Chopper rumble ball ile meyveye etki etmiş, meyvesini güçlendirmiş. Rumble ball yerine gum ball yapıp Luffye takviye sağlayabilir veya biraz daha ileriye gidip meyve uyanışına yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
Yani bunları ben desteksiz bir şekilde söylüyorum ama kesinlikle ve kesinlike karşımıza çıkacak sahneler bunlar.

Başka neler var böyle aklında? diye soracak olursan Luffy'nin meyvesini Chopperin sayesinde uyandıracağına dair bir düşüncem var.

Peki ama nasıl?
İD'deki zoan meyvesi yemiş ve meyveleri zorla uyandırılmış olan gardiyanlar Chopperin rumble ball ile kontrolünü kaybettiği forma benzer bir forma dönüşmüşler.

Chopperde rumble ball ile meyve yeteneğini arttırıyor dönüşümlerini arttırıyor ve 2 yıl önce kontrolünü kaybettiği dönüşümlerden birisi olan monster point kullanıyor. Monster pointte kontrolünü kaybetmiş meyvesi uyanmış olan gardiyanlar ile aynı dönüşüm formuna benziyor.

Yani uzun lafın kısası Chopper rumble ball ile meyveye etki etmiş, meyvesini güçlendirmiş. Rumble ball yerine rubber ball yapıp Luffye takviye sağlayabilir veya biraz daha ileriye gidip meyve uyanışına yardımcı olabilir.
Sanji konusunda teori olacak kadar veri var ortada bence, hatta fazla : ))

Luffy şu ana kadar çıkardığı tekniklerde aldığı eğitim dışında hep kendi fikirleri vardı. Luffy ID'deki hayvanların uyanmış zoan olduğunu biliyor, Dof ve Kata'nın uyanışını da gördü gözlem için yeterince elinde veri var Luffy'nin Chopper'ın da zoan olduğunu hesaba katarak ondan böyle bir şey talep etmesi gerekiyor.
Açıkçası bana uyanışı da yine kendi uyandıracak gibi geliyor ama belli olmaz tabi yani Chopper'a danışma ihtiyacı hissetmesi için yeterince elinde veri var olur mu olur.

Bu arada aklıma geldi de Chopper'ın ayna dünyasında Luffy'e ne dediği ortaya çıktı mı hatırlamıyorum çıkmadı galiba :bilmem:

Peki ama nasıl?

Yani uzun lafın kısası Chopper rumble ball ile meyveye etki etmiş, meyvesini güçlendirmiş. Rumble ball yerine rubber ball yapıp Luffye takviye sağlayabilir veya biraz daha ileriye gidip meyve uyanışına yardımcı olabilir.
Marco'nun meyvesini yesin yahu.Hem tip olarak yakışır hem de dövüş tekniği olarak bacaklarını kullanması.
Wano'da Luffy yerde ölmek üzereyken Marco meyve uyanışı ile hayatını feda edip Luffy'i diriltir.Sonra Luffy bu etkinin devam etmesi üzerine (Will of Marco) devamında da yenilenme etkisini pasif olarak hisseder(zayıf bir etki).
Chunjao Luffy'e adam yollar meyve bulduklarına dair ardından tayfa oraya gider Marco'nun emaneti diye.Sonra kapak fotoğrafındaki Kano arcı başlar.Ve Luffy meyveyi Sanji'nin yemesini ister(başka abisi hortlamazsa :) ).Sanji yonkuo 1.adamı klasmanına oynar.

Logiaların ya da logia özelliği gösteren meyvelerin hakiyle bile dokunulmaz olmaları iki şeyi çok önemli kıldı. Gözlem hakisi ve teknik.

Misal Kata, gözlem hakisini kullanarak meyvesini hangi formda kullanacağına karar veriyor. Bu adamı yenmenin bir yolu ondan daha iyi gözlem kullanarak ne yapacağını görmek ve ona göre saldırı planlamak olur.

Diğer yandan işin teknik boyutunda Zoro'nun Ph'de ateşi kesme olayına neden bu kadar ilgi duyduğunu merak ediyordum. Çünkü zaten haki ile logia kesebiliyordun. Ancak Kata ile bu da bir anlam kazandı. Ateşi keserek hem logialara karşı hem de herhangi bir durumda saha avantajı kazanma konusunda büyük avantaj kazanabilirsin.

Logialara karşı kral hakiden de bir atak bekliyorum ama şimdilik bu iki opsiyon logialara karşı çözüm :good:

Logiaların ya da logia özelliği gösteren meyvelerin hakiyle bile dokunulmaz olmaları iki şeyi çok önemli kıldı. Gözlem hakisi ve teknik.

Misal Kata, gözlem hakisini kullanarak meyvesini hangi formda kullanacağına karar veriyor. Bu adamı yenmenin bir yolu ondan daha iyi gözlem kullanarak ne yapacağını görmek ve ona göre saldırı planlamak olur.

Diğer yandan işin teknik boyutunda Zoro'nun Ph'de ateşi kesme olayına neden bu kadar ilgi duyduğunu merak ediyordum. Çünkü zaten haki ile logia kesebiliyordun. Ancak Kata ile bu da bir anlam kazandı. Ateşi keserek hem logialara karşı hem de herhangi bir durumda saha avantajı kazanma konusunda büyük avantaj kazanabilirsin.

Logialara karşı kral hakiden de bir atak bekliyorum ama şimdilik bu iki opsiyon logialara karşı çözüm :good:
Gözlem hakin belli bir seviye de değilse açıkçası ne kadar güçlü olduğunun çokta bir önemi kalmıyor bi yerde. Gözlem hakisinin önemi eskiye göre bir tık daha arttı bence de.

Amirallerin dövüşünün 10 gün sürmesinde hayvani kondisyonun yanında k.haki de çok etkili galiba.Tüm amirallerin Kata'ya denk veya ona yakın seviyede k.hakisi vardır.Bu yüzden bu adamların dövüşünde fiziksel bir mücadelenin yanında sürekli bir satranç oyunu da dönüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 32)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık