Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fazla kafa yapmış boynundaki lastik onu usulca aldığın yere bırak :artiz:

Aranızda şu yorumu anlayan varsa bi açıklasın lütfen, burda ne anlatılıyor o_O

Luffy kendi kendini kucaklattırmasın gerisi önemli değil :hıh:
Senin bal dediğin şeye Mihawk'ın dedikleri kısacası Mihawk'ın sözlerine boş yapıyor demişsin.Parazit dediklerinin arasında WB'de var bu arada.

One Piece 'in yıllardır zirvede olmasının nedeni, karakter motivasyonları ve dramaturjiyi çok iyi şekilde birleştirmesi. Sanji'ye kararlılığını göstermesi lazım Luffy'nin, bir oyun döndüğünü anlıyor; Ve Namiler oraya kendi arzuları ile geldiler. Sanji bize köpek gibi davrandı, hadi gidelim demeleri abes olurdu. Sevdiğimiz, sevmediğimiz her karakterin her davranışını sorgulayacak olursak, karakterden de OPden de hayattan da soğuruz.
Yok her karakterin her davranışını sorgulamam.Ama seriyi takip ederken bu huyu benim gözüme batıyordu.Nakamalarımı koruyacam deyip en tehlikeli yerlere gitme huyu yani.O yüzden bencilliği var diyorum yoksa bir karakteri en ince ayrıntısına kadar irdelemem.

Onun dışında bakış açısı diyeyim hocam.

Senin bal dediğin şeye Mihawk'ın dedikleri kısacası Mihawk'ın sözlerine boş yapıyor demişsin.Parazit dediklerinin arasında WB'de var bu arada.
O sonuca nasıl varılıyor ? Ben adamın haklı olduğunu, üzerinde bal taşıdığı için herkesin etrafında toplandığını söylüyorum.

Ki Mihawk'ın Luffy üzerine yaptığı tanım tamamen doğru adamın sözlerine yalan diyen çarpılır.

Yok sadece Zoro'yu Orlumbus gibi fırlatmak zorunda kalabilir Mihawk'a karşı.:D
Dostlarını kurtarmak için düşmana fırlamak farklı. Düşmanından kaçmak için etrafındaki kişileri et yığını olarak arkasında bırakıp kucaklarda taşınmak farklı :hhh:

O sonuca nasıl varılıyor ? Ben adamın haklı olduğunu, üzerinde bal taşıdığı için herkesin etrafında toplandığını söylüyorum.

Ki Mihawk'ın Luffy üzerine yaptığı tanım tamamen doğru adamın sözlerine yalan diyen çarpılır.

Dostlarını kurtarmak için düşmana fırlamak farklı. Düşmanından kaçmak için etrafındaki kişileri et yığını olarak arkasında bırakıp kucaklarda taşınmak farklı :hhh:
Sen bal dersin Mihawk güç der senin bakış açın ile Mihawk'ınki farklıymış demekki.Yani dokuz dağ sekiz denizde kesemiyeceğim hiç bir şey yok deyip kafes itmekten iyidir.:hhh::hhh::hhh:

@RedTeroR
Dur da Bilal'e anlatır gibi anlatıp öyle gideyim işim var. :S

Mihawk'ın "Beni geçmekten bile zor." demesinin sebebi olarak sen tayfa ve müttefikleri gösterdin değil mi? E ben de diyorum ki Luffy zaten bu işi uykusunda bile yapabiliyor. Yani Mihawk'ın söylediği gibi kendisini geçmekten zor değilmiş öyleyse. Çünkü zaten farkında olmadan yapıyor bunu. Bu durumda Mihawk boş yapmış oluyor çünkü Luffy efor bile harcamıyor bu iş için.

Tabii tüm bunları şuna göre yazdım: Mihawk'ın o sözüne "Mihawk yalnız olduğu için öyle söyledi ehhehe xd" diyebilecek kadar saçma bir kafa yapısında olduğumuzu farz ettim sadece. :rolleyes: Yoksa kargalar bile güler bu saçma düşünceye.

Anladın mı yoksa heceleyerek mi anlatayım bu sefer? :oops:

@RedTeroR

Mihawk'ın "Beni geçmekten bile zor." demesinin sebebi olarak sen tayfa ve müttefikleri gösterdin değil mi? E ben de diyorum ki Luffy zaten bu işi uykusunda bile yapabiliyor. Yani Mihawk'ın söylediği gibi kendisini geçmekten zor değilmiş öyleyse. Çünkü zaten farkında olmadan yapıyor bunu. Bu durumda Mihawk boş yapmış oluyor çünkü Luffy efor bile harcamıyor bu iş için.

Tabii tüm bunları şuna göre yazdım: Mihawk'ın o sözüne "Mihawk yalnız olduğu için öyle söyledi ehhehe xd" diyebilecek kadar saçma bir kafa yapısında olduğumuzu farz ettim sadece. :rolleyes:

Arkadaş bu nasıl bir çıkarımdır :hhh:

Luffy yemek yerken uyuya da kalıyor ama işin o kısmını WB dahil kimse yapamaz ne oldu yani şimdi ? Luffy efor sarfetmiyorsa bundan Mihawk'a ne ? Mihawk'ta aynı yetenek, güç, bal, kader ismine ne koyuyorsan işte ondan olmak zorunda mı ?

Lütfen bir daha çıkarım yapma sen

Luffy yemek yerken uyuya da kalıyor ama işin o kısmını WB dahil kimse yapamaz ne oldu yani şimdi ? Luffy efor sarfetmiyorsa bundan Mihawk'a ne ? Mihawk'ta aynı yetenek, güç, bal, kader ismine ne koyuyorsan işte ondan olmak zorunda mı ?

undefined
Anlaşıldı bugün gene malum günündesin. :/ Devrelerini daha fazla zorlamadan gideyim ben öyleyse. :byee:

Anlaşıldı bugün gene malum günündesin. :/ Devrelerini daha fazla zorlamadan gideyim ben öyleyse. :byee:
Hacı yaptığın çıkarımın baştan sona hata olduğunu görmek istemiyon heralde :D

Luffy'nin kolaylıkla hiç kasmadan müttefik toplamasını başkaları ile niye kıyaslıyorsun bu elemanın kendine özel yeteneği. Haliyle Luffy bu binlerce müttefik toplama, herkesi peşine takma işini ister rahatlıkla yapsın ister zorlukla sonuçta bu Mihawk'ın tek başına yapabileceği bir iş değil adamın bulunduğu durum ortada, yeteneği yok bu konuda.

Tabi size kalsa Mihawk bindiği kayıkla tek başına dolanırken kk olacam diyen adama eee işte, tayfa toplamak, denizlerdeki diğer tayfalarla, devletle mücadele etmek beni geçmekle aşağı yukarı aynıdır demeliydi.

Hacı yaptığın çıkarımın baştan sona hata olduğunu görmek istemiyon heralde :D

Luffy'nin kolaylıkla hiç kasmadan müttefik toplamasını başkaları ile niye kıyaslıyorsun bu elemanın kendine özel yeteneği. Haliyle Luffy bu binlerce müttefik toplama, herkesi peşine takma işini ister rahatlıkla yapsın ister zorlukla sonuçta bu Mihawk'ın tek başına yapabileceği bir iş değil adamın bulunduğu durum ortada, yeteneği yok bu konuda.

Tabi size kalsa Mihawk bindiği kayıkla tek başına dolanırken kk olacam diyen adama eee işte, tayfa toplamak, denizlerdeki diğer tayfalarla, devletle mücadele etmek beni geçmekle aşağı yukarı aynıdır demeliydi.
Zoro > Korsanlar Kralı kardeşim anla bunu artık. :oleyo2:

Not: Zoro vs Katakuri olsaydı şuan Zoro'dan geriye küpeleri kalmış olurdu.

@RedTeroR

Tabii tüm bunları şuna göre yazdım: Mihawk'ın o sözüne "Mihawk yalnız olduğu için öyle söyledi ehhehe xd" diyebilecek kadar saçma bir kafa yapısında olduğumuzu farz ettim sadece. :rolleyes: Yoksa kargalar bile güler bu saçma düşünceye.

Çıkarımı ben şöyle anladım;

Luffy'nin bal kader D.'nin iradesi her ise ismi. Luffy bunu kullanmak için bir çaba sarfetmiyor yani bir zorluğu yok onun için.
Buna kime sahipse alıyor gidiyor zaten. Ancak Korsanlar Kralı olabilmek için Dünyanın en iyi kılıç ustasından daha güçlü olmak zorundasın. Güçsüz olsan da olursun ama başka yönler ile seni zorlar onun için daha büyük bir hedef gibi bir anlam yerine bu anlam da gerçekçi. Çünkü Mihawk'ı geçmek güç ile ilgili bir hedef karşısına da güç ile ilgili bir veri koymuş olması daha olası.

Mihawk beni geçmekten bile zor derken Dünyanın En iyi Kılıç ustası < Korsanlar Kralı demiş.

Çıkarımı bu ise ben katılıyorum @Raiden e ve devam etsin mümkünse : ))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık