Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@amaneden BM'ninki 2849 falan da çıkabilir. Üç komutanın toplamı. Senin mantığına göre de 1989 civarı. Bence de bir amiral zorlanarak da olsa bir sağ kol almalı. İki amiral bir Yonkou alır denkleminden gidersek iki sağ kol da bir Yonkou etmeli.

Komikmiş.Doffyi indiremeyen G4 nereye Amiralden kan alıyor.Sakazuki Fujitorayı git Dressrosayı hallet gel diye yolluyor.

Amiral ile dövüşmeyi göze almak ne demek.Sanji yonkouya saldırıyordu yav 3 5 bölüm önce.Luffy baģıra bağıra önce Kaido diyor,sen bekle unutmadım seni diyor.Korkusuzca Yonkouya saldıran Sanji ve Luffy var iken bak kaçıyorlar demek icin arcın sebebini anlamamış olmak gerekir.Evet komik geliyor ama olay bu.

Mfde ilk karşılaşıklarında neden üstünlük kuramamış o zaman Wb.Biliyorsun ki arada bariz fark var ise Opta vsler çok kısa sürüyor.Teachin Wbyi öldürmesi ve meyveyi alması için aradaki en büyük engel Sakazukiydi ki onu da bu vesile ile aradan çıkarttı mangaka.Hatta şunu da belirteyim Kizaruyu hazırlıksız yakalamasına raģmen hasar veremedi Sakazuki gibi.Üstelik kontrayı yedi Kizarudan.Bu da mangakanın müdahelesi ile Sakazukinin aradan çıkartıldığını daha da bir destekliyor.

Uzun uzun yazdım ama bu konuda pek tartışasım yok.Zira çokça tartışıldı ve ortada buluşulamadı.Hatta iş pisleşip amiral sevicilik ve yonkou fetişti gibi argolar işin içine girince de haybeye geriliyor ortalik.
Saygılar :sapkali:
Hee şimdi Luffy Fujitora'ya bir g4 tuttursa Linlin gibi olduğu yerden karşılar mı diyorsun ? Asıl komik olan bu gibi geldi bana :oops:

Luffy bu zamana kadar kimden ve ne zaman kaçtı ?

1- Sabaody; Kizaru yenemeyecekleri kadar güçlüydü.

2- Top Kek; Linlin de yenemeyecekleri kadar güçlü.

Bitti :byee:

Mf'deki Wb'nin durumunu 987173. kez yazmaya gerek yok.

@Densetsu no Samurai Fujitora karşılamak zorunda kalmazsa bile şaşırmam yer çekimi olayı her şeye kadir. Oda nasıl bir kısıtlama getirecek adama o önemli. Luffy'nin şu an Amiral alabileceğini sanmıyorum ki sen de aynı fikirdesin gibi. Fuji çok çapsız takıldı Dressrosa'da ama gücünün çoğunu göstermediğini düşünüyorum.

@Densetsu no Samurai Fujitora karşılamak zorunda kalmazsa bile şaşırmam yer çekimi olayı her şeye kadir. Oda nasıl bir kısıtlama getirecek adama o önemli. Luffy'nin şu an Amiral alabileceğini sanmıyorum ki sen de aynı fikirdesin gibi. Fuji çok çapsız takıldı Dressrosa'da ama gücünün çoğunu göstermediğini düşünüyorum.
Şu an kimse amiral falan alamaz. Ben de denk gelirse g4'ün kan alacağını söylüyorum zaten. Amir alabileceğini değil. Tüm amirallerden kan alır g4, sadece Fujitora da değil.

@Densetsu no Samurai

Karşılayamayacaģını nereden biliyorsun ? Adam k.haki mastır iken bu saldırıyı karşılamasına gerek var mi o da ayrı bir konu.

Vista ile Marconun aynı anda yaptığı saldırının Sakazukiye bıraktığı daha doğrusu bırakamadığı etki ortada iken G4 ün bir saldirısının Vista+Marconun saldırısından güçlü olduğu kanısına nasıl ve nereden varıyorsun ?

Adam Kraker ile 11 saat dövüşüyor.Sanjiden asrın dayağını yiyor,öfkeli ordu ile vuruşup esir düşüyor.Tüm bunlara rağmen yarım günlük dinlenme ile Linline attığı bir darbenin Luffynin maksimumu olduğunu düşünmek de ilginç.Croco ve Doffy dövüşlerinden sonra günlerce uyuyan adam icin yukarıda saydığım olaylar ile Linlin karşısına tam güç çıkması olanak dahilinde bile değil.Sende gayet net bir şekilde biliyorsun ki Luffy tek olaa hiç kimseden ne korkar ne de kaçar.Aokiji mevzusu ortada.

Vista ile Marconun aynı anda yaptığı saldırının Sakazukiye bıraktığı daha doğrusu bırakamadığı etki ortada iken G4 ün bir saldirısının Vista+Marconun saldırısından güçlü olduğu kanısına nasıl ve nereden varıyorsun ?
Aslında G4'ün bir saldırısının daha iyi olma ihtimali var.Şöyle düşündüm.Akainu'nun savunmasına 10,Marco'nun saldırısına 6 ve Vista'nın saldırına 6 diyelim.İkisi toplam 12 gücünde saldırı yapmıyor.2 Tane 6 gücünde saldırı yapıyor.Bir tane 12 gücünde saldırı>iki tane 6 gücünde saldırı.

Luffy'nin Vista'dan daha güçlü olduğunu ve Marco'nun da savunmasıyla ön plana çıkıp saldırıda biraz daha zayıf olduğunu düşünürsek G4'ün bir saldırısına 8.5 gücü diyelim.Tek bir saldırıda daha fazla hasar bırakma ihtimali var gibi.

Ha tabii bunları yazıyorum ama Dof bile o kadar G4 darbesine dayanmışken Sakazuki daha iyi dayanır.Sadece o ikiliye oranla daha iyi bir hasar verme ihtimali var.

Bu arada sayılara çok takılma.Örnek göstermek amaçlı yazdım.

Aslında G4'ün bir saldırısının daha iyi olma ihtimali var.Şöyle düşündüm.Akainu'nun savunmasına 10,Marco'nun saldırısına 6 ve Vista'nın saldırına 6 diyelim.İkisi toplam 12 gücünde saldırı yapmıyor.2 Tane 6 gücünde saldırı yapıyor.Bir tane 12 gücünde saldırı>iki tane 6 gücünde saldırı.

Luffy'nin Vista'dan daha güçlü olduğunu ve Marco'nun da savunmasıyla ön plana çıkıp saldırıda biraz daha zayıf olduğunu düşünürsek G4'ün bir saldırısına 8.5 gücü diyelim.Tek bir saldırıda daha fazla hasar bırakma ihtimali var gibi.

Ha tabii bunları yazıyorum ama Dof bile o kadar G4 darbesine dayanmışken Sakazuki daha iyi dayanır.Sadece o ikiliye oranla daha iyi bir hasar verme ihtimali var.

Bu arada sayılara çok takılma.Örnek göstermek amaçlı yazdım.
İki saldırıyı karşılaştıramıyoruz.Birbirlerine örnek olacak sahneler yok malesef.Sadece kişisel yorumlamaya kalıyor iş.Ornek gösterdiğim saldıri bir amirale anca ah dedirtiyor yani.G4 kat kat güçlü olmali ki kan alsın Amiralden.Diğer tarafta ise Doff örneği var.Adam o handikaplı hali ile yiyip yiyip kalkıyordu.

Koskoca Wbnin koskoca sağ kolunun saldırısı+Mihawkın tanımamak aptallık olur dediği,muhtemelen marco ve jozudan sonra gelen adamının saldırısı bir G4 etmiyorsa geçmiş olsun diyeyim.

Amiralleri çoluk çocuk görüyorlar hala.Jozu Aokijiyi hazırlıksız yakaladı da anca tek bir damla kan getirdi dudağından.Wb tayfasinda sence Jozudan daha sağlam darbe vurabilen birisi var midır ?

İki saldırıyı karşılaştıramıyoruz.Birbirlerine örnek olacak sahneler yok malesef.Sadece kişisel yorumlamaya kalıyor iş.Ornek gösterdiğim saldıri bir amirale anca ah dedirtiyor yani.G4 kat kat güçlü olmali ki kan alsın Amiralden.Diğer tarafta ise Doff örneği var.Adam o handikaplı hali ile yiyip yiyip kalkıyordu.

Koskoca Wbnin koskoca sağ kolunun saldırısı+Mihawkın tanımamak aptallık olur dediği,muhtemelen marco ve jozudan sonra gelen adamının saldırısı bir G4 etmiyorsa geçmiş olsun diyeyim.

Amiralleri çoluk çocuk görüyorlar hala.Jozu Aokijiyi hazırlıksız yakaladı da anca tek bir damla kan getirdi dudağından.Wb tayfasinda sence Jozudan daha sağlam darbe vurabilen birisi var midır ?
Ya dediğim gibi bence de kan alamaz.Mesela Dof 30 tane G4 darbesi yiyince bitiyorsa Sakazuki 45-50 tane yiyince biter.Onun gibi bir şey.Ha 45-50 tane G4 darbesine dayanan adamı 1 tanesi ne kadar etkileyebilir ki ?

Koskaca WB'nin sağ kolu diye bakma bence.Şu an ki Luffy Marco'nun azıcık altıdır.Ama Marco'nun mükemmel bir savunması var.Luffy'nin Marco ayarı bir savunması yok ama saldırı gücüyle bu farkı bir nebze kapatıyordur diye baktım olaya.

Amiraller tabii ki çoluk çocuk değil.Amirallerden %100 güçlü olduğunu düşündüğüm kişiler bir tek yonkolar+Dragon'dur.Mihawk dışında da hiç bir karakterin amirali yenme ihtimali yoktur şu an.

WB tayfasında Jozu'dan sağlam vuran biri yoktur tabii de diğerleride farklı alanlarda bu farkı kapatıyorlar.

@Densetsu no Samurai

Karşılayamayacaģını nereden biliyorsun ? Adam k.haki mastır iken bu saldırıyı karşılamasına gerek var mi o da ayrı bir konu.

Adam Kraker ile 11 saat dövüşüyor.Sanjiden asrın dayağını yiyor,öfkeli ordu ile vuruşup esir düşüyor.Tüm bunlara rağmen yarım günlük dinlenme ile Linline attığı bir darbenin Luffynin maksimumu olduğunu düşünmek de ilginç.Croco ve Doffy dövüşlerinden sonra günlerce uyuyan adam icin yukarıda saydığım olaylar ile Linlin karşısına tam güç çıkması olanak dahilinde bile değil.Sende gayet net bir şekilde biliyorsun ki Luffy tek olaa hiç kimseden ne korkar ne de kaçar.Aokiji mevzusu ortada.
Bu mantıkla kolay kolay kimse Katakuri'ye dokunamaz bile. Herkes gözlem kassın yenilmez olsun o zaman. Mantıklı mı ? :artiz:

Marco amirale çizik bile atamadı demek Katakuri, Beckmann, Shiryuu amirale çizik atamaz demek. Hemen hemen aynı klasmanda bu adamlar ? Bu mantıklı mı ? Bu kısmı da geçiyoruz.

Luffy Kraker dövüşünde Mingo dövüşünün çeyreği kadar yıpranmadı. Çünkü sürekli tıkınmakla meşgul olduğu için devam edip giden bir enerji sirkülasyonu vardı. Kaldı ki daha sonra Sanji'nin yemeğini yedi ve pastanın içinde uyudu. Croco dövüşüne 5 dakika uyuyup da öyle giden biri için hem yemek yiyip hem de uyuduktan sonra yorgundu, bitikti, tükenmişti demek şahsi bir bakış açısından öteye gitmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık