Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyi güzel haklısın da Kizaru parmağından lazer atacakken Luffy için tehlikeli diye durduruyorsa Magatama saldırısı 2 kat daha tehlikeli ondan.O denizaltı vurulabilirdi de.Kizaru'nun daha hafif ölçekte saldırısını yarıda kesiyorsun ama imza saldırısında seyrediyorsun bence baya saçma amaç yönünden.Galiba Kizaru'yu sözle durdurmaya gelmiş.Savaş bitsin diye Luffy'i bile gözden çıkarmış Shanks tayfası.
O noktadan sonrası şans faktörüne kalıyor Luffy için. Dediğim gibi Shanks'ta müdahale etmiyor Aokiji'e.

Çünkü geliş amaçları savaşı durdurmak ve Luffy'i alenen olmasa da ordan kurtarmaktı. Durumu Akainu çakıyor zaten Shanks'a '' Dragonun oğlunun kaçmasına yardım ettin '' diye küfrediyor.

Shanks göz göre göre Luffy'i kurtarmak için gelmedi bunuda savaşı durduruyorum ayağına gerçekleştirdi.Sonrada Savaşın gereksiz uzamasını bitirdi ve cesetleri alıp gitti.

@Historia Akainu'dan da mı güçlüdür sence?Yoksa mevcut amirallerden mi?Ben Aka kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum :)
Sana açıklayayım :) WB ve roger aynı zamanların korsanlarıydı ve birbirine denk korsanlardı ama aralarında buyuk bir savaş yaşanmadı çünkü hedefleri farklıydı. Akainu ve kizarunun da böyle olduğunu düşüniyorum. Akainu filo amirali olmak istiyordu ama aokiji de adaydı bu yuzden savaştılar ve aokiji kaybedip ayrıldı. Kizarunun böyle bir hedefi olmadığını görüyoruz o yuzden hep amiral olarak kalacaktır.

Şimdi kizaru vs akainuya gelelim. Ben şu kesin alır veya şu daha güçlü demicem yoksa bu atıp tutma olur. Akainunun kizaruya saldırabilmesi için alan etkili saldırılar yapması gerekir yoksa kizaru saldırılardan çok kolay kaçar. Şimdi gelelim defansa akainunun kizarunun saldırılarına cevap verebilmesi için mükemmel bir gözlem hakisine sahip olması lazım ve bu konuda çok şüpheliyim. Neden gözlem hakisi diceksin çunku kizarunun saldırıları işik hızında ve bu saldırıları önceden hissedemez ise sonuç akainu için kötü olur istediği kadar güçlü bir zırh hakisi olsun. kizaru 3 tekmede indiremesse 10 tekmede indirir akainuyu. Umarım anlatabilmişimdir :) şu an kizaruya en avantajlı amiral fujitoradır çünkü adam kör olduğu halde görüyor ve bu mükemmel bir gözlem hakisine sahip olduğunu gösterir.

Benim de aklıma başka neden gelmiyor.Ama orada sahneye girip silah doğrultunca insan bir şeyler bekliyor :D
Blöfmüş demek sıkacağı yokmuş.Ben olayların gidişatından denizaltı sahnesi vs bunu anlıyorum.Sıkamazmış sanırım kaptan öyle emretmiş ama belki Kizaru yer diye tehdit etti işte.Ama Kizaru yemedi. :D

Hoş bu adam Kizaru için habersiz geldiğinde tehdit olurdu ancak sadece. :D Yani o ilk habersiz geldiği an.Arkasından sürpriz saldırıyla mermi yağdırırsa.Yüzyüze ateş ederse Kizaru her türlü ışınlanır ve atlatır.

Blöfmüş demek sıkacağı yokmuş.Ben olayların gidişatından denizaltı sahnesi vs bunu anlıyorum.Sıkamazmış sanırım kaptan öyle emretmiş ama belki Kizaru yer diye tehdit etti işte.Ama Kizaru yemedi. :D

Hoş bu adam Kizaru için habersiz geldiğinde tehdit olurdu ancak sadece. :D Yani o ilk habersiz geldiği an.Arkasından sürpriz saldırıyla mermi yağdırırsa.Yüzyüze ateş ederse Kizaru her türlü ışınlanır ve atlatır.
Kizaru'yu hiç tanımıyormuş heralde :S

Amiral demişken Filo amirali > amiral olduğu açıklandı gibi seride bunun hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Mom için aynı Wb konusunda olduğu gibi filo amirali bile olabilir deniyor.Kısacası Sengoku'nun Kuzan ve Kizaru'dan güçlü olduğu kesin.Kuzan en azından %100

Ve ayrıca buradan gidersek amiral ezer dediğiniz Doflamingo da filo amiraline dövüşmeyi teklif ediyordu.Nasıl bir ezmeyse artık. :S Bunlar baya ilginç değil mi ? :)

Amiral demişken Filo amirali > amiral olduğu açıklandı gibi seride bunun hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Mom için aynı Wb konusunda olduğu gibi filo amirali bile olabilir deniyor.Kısacası Sengoku'nun Kuzan ve Kizaru'dan güçlü olduğu kesin.

Ve ayrıca konuyu amiral ezer dediğiniz Doflamingo da filo amiraline dövüşmeyi teklif ediyordu.Bunlar baya ilginç değil mi ? :)
Filo amirali amiralden biraz daha güçlü,amiral sağ koldan biraz daha güçlü,sağ kol Dof'tan biraz daha güçlü.

Mom için aynı Wb konusunda olduğu gibi filo amirali bile olabilir deniyor.Kısacası Sengoku'nun Kuzan ve Kizaru'dan güçlü olduğu kesin.Kuzan en azından %100

Ve ayrıca buradan gidersek amiral ezer dediğiniz Doflamingo da filo amiraline dövüşmeyi teklif ediyordu.Nasıl bir ezmeyse artık. :S Bunlar baya ilginç değil mi ? :)
Filo amirali amirallerden güçlü mü bu konuda kanıt isterim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık