Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hani demeyeyim diyorum ama cidden düz mantık konuşuyorsunuz.Doflamingo'nun bu şekilde gel de beni kes bekliyorum dercesine bir sahnesi oldu mu ? Luffy'nin burada Cracker'in varlığından bile haberi yok öylece bekliyor.Dressrosada bekliyor mu beklerken gördün mü karşıda rakibi olduğunu bilirken bekler mi ? Sanki Luffy kum torbası gibi bekliyordu dressrosada.Burada ise vurulacak sabit bir hedef olarak bekliyor.
Hazırlıksız yakalayıp kesmesi başka bir şey, hakisini aşması başka bir şey. Luffy'nin orada tedbirsiz davrandığı doğru ama bu durum Cracker'in g4 Luffy'i bi şekilde kestiği gerçeğini değiştirmiyor. Buna dayanarak, Luffy'den daha güçlü bir b.haki'ye sahip olmadığını düşündüğüm Doflamingo'nun Cracker tarafından kesilebileceğini düşünüyorum.

Bir de ''Mingo'yu kevgire çevirir'' deyişim biraz abartılı ama orada Luffy'nin hakisini aşan kişi Mişngo'nun hakisini de aşar demek istiyorum, sadece abartılı söylüyorum :D
Bu yorumları hakinin biten bir şey olmadığını düşündüğüm için yapıyorum.Bana göre haki vücudu bitiriyor.Yani eğer haki kullanabilecek durumda isen vücudunun ne kadar yıprandığından bağımsız olarak aynı kokayı yapıyorsun.Bu şekilde olmaz ise ayağa dahi kalkamayan adamın G4 e girip de Kkg vurmasına ben bir açıklama getiremiyorun.

O durum ise karışık.Hem koka hem lastik olmuş orada.Doffy de zaten belirtiyor durumu bu nasıl oluyor diye.G4 ün mevzusu full beden koka diye düşünüyorum ben.O yüzden çok fazla kalamıyor içinde çünkü haki kullanimı vücüdü yoruyor ve fazlaca yük bindiriyor.Aynı şekilde krakerde kokalı lastiğe kurban gidiyor.
Lastik ve B.Haki birleştiğinde ortaya muazzam bir dayanıklılık çıkıyor. Luffy'nin o haline zarar verebilecek kişinin muazzam bir saldırı gücü olması gerekiyor. Nedense bu konuda Cracker'i daha şanslı görüyorum :)
Biri gerilmiş kolu kesiyor, diğeri göbeğe atıyor tekmeyi. Benim hatırladığım kadarıyla tabi tankman kadar olmasa bile şişkinlik vardı göbekte o yüzden kesmemesi normal esneme payı var çünkü, diğerinde yok.
Keşke Luffy, Cracker dövüşünün aytıntılarını görebilseydik, bu durumda haklısın ama dediğim gibi, saldırı gücü konusunda Cracker'i daha üstün görüyorum.

Hazırlıksız yakalayıp kesmesi başka bir şey, hakisini aşması başka bir şey. Luffy'nin orada tedbirsiz davrandığı doğru ama bu durum Cracker'in g4 Luffy'i bi şekilde kestiği gerçeğini değiştirmiyor. Buna dayanarak, Luffy'den daha güçlü bir b.haki'ye sahip olmadığını düşündüğüm Doflamingo'nun Cracker tarafından kesilebileceğini düşünüyorum.

Bir de ''Mingo'yu kevgire çevirir'' deyişim biraz abartılı ama orada Luffy'nin hakisini aşan kişi Mişngo'nun hakisini de aşar demek istiyorum, sadece abartılı söylüyorum :D

Lastik ve B.Haki birleştiğinde ortaya muazzam bir dayanıklılık çıkıyor. Luffy'nin o haline zarar verebilecek kişinin muazzam bir saldırı gücü olması gerekiyor. Nedense bu konuda Cracker'i daha şanslı görüyorum :)

Keşke Luffy, Cracker dövüşünün aytıntılarını görebilseydik, bu durumda haklısın ama dediğim gibi, saldırı gücü konusunda Cracker'i daha üstün görüyorum.
Dof'un da keserek aşamayacağını bilemezsin öyle hazırlıksız kötü bir pozisyonda yakalarsa.O yüzden o sahnenin bir anlamı yok.Bu 3 karakterin de haki seviyeleri birbirine yakın olduğu için saldırısına göre değişir zaten haki aşma olayları.Sırf kişinin hakisiyle de alakalı değil.Saldırı kuvvetiyle de alakalı.Duran bir nesneye çiviyi daha rahat çakarsın değil mi ? Yani eğer o hakiyi aşacaksan Luffynin o sahnedeki gibi birisi savunmasız durumdaysa işin kolaylaşır.Normalde olmayacakken yada çok zor olacakken kolayca gerçekleştirmiş olursun.

Cracker Dof'u kesecek diyorsan hani kessin ne olacak.Law'dan gamma yemiş adam sence kesilerek yenilebilir mi ? Öyle kolaydı sanma.En fazla bir kez kesebilir onu da meyveyle kapatır.

Uyanış g4e ayak uydurdu.Hatta kkgye kafa tutan saldırılar ortaya koydu.Cracker'in ise o sürpriz sahnesi dışında g4e bisküvileriyle hedef tahtası olmak dışında birşeyini göremedik.Sizin dediğiniz gibi olsa eli kılıç tutan bu adam g4 luffyi kesiklerle donatmalıydı.Ama hani Luffy tertemiz kol dışında dövüşe girdiği gibi çıktı.

Hani demeyeyim diyorum ama cidden düz mantık konuşuyorsunuz.Doflamingo'nun bu şekilde gel de beni kes bekliyorum dercesine bir sahnesi ve fırsatı oldu mu ? Luffy'nin burada Cracker'in varlığından bile haberi yok öylece bekliyor.Dressrosada bekliyor mu beklerken gördün mü karşıda rakibi olduğunu bilirken bekler mi ? Sanki Luffy kum torbası gibi bekliyordu dressrosada.Burada ise vurulacak sabit bir hedef olarak bekliyor.

Bu sahneyi atıyorsanız eğer Cracker'in bunun dışında g4 luffyi kestiğini göstermeniz lazım.Öyle birşey de yok.Madem dövüş esnasında kesebiliyordu hani nerede ? Tek seferlik bir olaymış değil mi biraz düşünün.
Böyle mantikli yorumlari okumak hos oluyor, dedigin gibi cok fazla duz mantik yorumlar var.

Uyanış g4e ayak uydurdu.Hatta kkgye kafa tutan saldırılar ortaya koydu.Cracker'in ise o sürpriz sahnesi dışında g4e bisküvileriyle hedef tahtası olmak dışında birşeyini göremedik.Sizin dediğiniz gibi olsa eli kılıç tutan bu adam g4 luffyi kesiklerle donatmalıydı.Ama hani Luffy tertemiz kol dışında dövüşe girdiği gibi çıktı.
Cracker'in asıl başarısızlığı ne biliyor musun?

Nami'nin yağmurlarına bi türlü engel olamamasıydı. Luffy bile ''dövüş, kaç, ye'' gibi bir taktikle savaşmış. Luffy'nin de kaçtığı bir sırada Nami'yi etkisiz haale getirebilirdi ama anlaşılan ağaçlar da ona engel olmuş, çünkü o büyük ağacın tepesi kesilmişti. Diğer taraftan, ormanın adı:''ayartan orman'' Bana göre o savaşta, ağaçların yaptığı en iyi şey, kaçtıkları sırada Luffy ve Nami'yi saklayıp, Cracker'in onlara ulaşmasına engel olmatı. O ormanda Luffy'lerin aynı yerde kaç tur attığını çok iyi biliyoruz, Cracker'de ormanın bu gücüne yenik düşmüş ve bizimkilerin savunmasız anında onlara ulaşamamış olabilir.

Son olarak, Mingo'dan sadece sert tellerini al ve Luffy ile dövüştür, o dövüş 11 saat sürer miydi? Bırak 11 saati, 11 dakika sürer miydi?

Cracker ise, ormanın büyüsü ve Nami'nin yağmurlarına rağmen Luffy ile 11 saat dövüşmüş ve sonrasında saçma sapan bir teknikle kaybetmiş bir adam.

İkisini sen kıyasla şimdi :)

Not: Yağmur, Crackerin muazzam sert bisküvilerini yenebilir hale getiriyordu.

Son düzenleme:
Cracker'in asıl başarısızlığı ne biliyor musun?

Nami'nin yağmurlarına bi türlü engel olamamasıydı. Luffy bile ''dövüş, kaç, ye'' gibi bir taktikle savaşmış. Luffy'nin de kaçtığı bir sırada Nami'yi etkisiz haale getirebilirdi ama anlaşılan ağaçlar da ona engel olmuş, çünkü o büyük ağacın tepesi kesilmişti. Diğer taraftan, ormanın adı:''ayartan orman'' Bana göre o savaşta, ağaçların yaptığı en iyi şey, kaçtıkları sırada Luffy ve Nami'yi saklayıp, Cracker'in onlara ulaşmasına engel olmatı. O ormanda Luffy'lerin aynı yerde kaç tur attığını çok iyi biliyoruz, Cracker'de ormanın bu gücüne yenik düşmüş ve bizimkilerin savunmasız anında onlara ulaşamamış olabilir.

Son olarak, Mingo'dan sadece sert tellerini al ve Luffy ile dövüştür, o dövüş 11 saat sürer miydi? Bırak 11 saati, 11 dakika sürer miydi?

Cracker ise, ormanın büyüsü ve Nami'nin yağmurlarına rağmen Luffy ile 11 saat dövüşmüş ve sonrasında saçma sapan bir teknikle kaybetmiş bir adam.

İkisini sen kıyasla şimdi :)

Not: Yağmur, Crackerin muazzam sert bisküvilerini yenebilir hale getiriyordu.

Cidden ağaçların Luffynin korunması için olduğunu mu düşünüyorsun ? Luffy bunlara muhtaç bir adam mı ?
Ağaçlar sırf Nami korunsun Nami ölmesin diye vardı.Dövüşe bir katkıları yok.Bunun için vivre kart bile verdi mangaka.Cracker askerlerle oyalarken çok rahat öldürürdü Nami'yi Luffy'e bunu yapamazdı ama Nami'ye yapardı.Mangaka da bu ağaç çözümünü bulmuş.Ne yapacak Nami'yi ayrı mı düşürecekti.Tek başına ayartan ormandan diğerlerine ulaşacak kadar güçlü mü ? Ne bir Zoro ne de bir Sanji.Haliyle Luffy'nin yanına verecek başka ne olacak.

Luffynin g4te hakisini aştı dediğiniz adam düz davul gibi şişmiş Luffyi elinde kılıçla kesemiyor.Yiyip patlamasını bekliyor.Ya süzme salak yada sizin düşündüğünüz gibi bir haki aşma olayı yok.Luffy önüne salatalık gibi konacakta öyle kesecek.O şekilde herkes birbirine zarar verebilir.Bellamy bile duran Luffye hasar verdi bir zahmet Cracker de yapsın.

Saçma sapan saldırı dediğin adamın dişlerini döküyor uçak seyahatine çıkarıyor.Arada öyle muazzam bir fark var.Ki bu saldırı bir kkg de değil muhtemelen.Ada zeminini sarsacak kadar güçlü değil.

Dofun meyve gücünü al diyorsun.Aynısı cracker için de geçerli.Bu adam darbe yemeye alışık olmayan darbeyi sevmeyen bir adam logiadan farksız.İkisininde meyvesi olmasa kafa kafaya fiziksel çarpışmada Doffy daha fazla dayanırdı buna emin olabilirsin.Ki zaten gördük kaç tane g4 darbesi alan Dof var ve tek g4 saldırısıyla nakavt olan bir adam var.Hangisi daha dayanıklı ortada.

Böyle mantikli yorumlari okumak hos oluyor, dedigin gibi cok fazla duz mantik yorumlar var.
Mantık bu forumu terk edeli çok oldu...

Cidden ağaçların Luffynin korunması için olduğunu mu düşünüyorsun ? Luffy bunlara muhtaç bir adam mı ?
Ağaçlar sırf Nami korunsun Nami ölmesin diye vardı.Dövüşe bir katkıları yok.Bunun için vivre kart bile verdi mangaka.Cracker askerlerle oyalarken çok rahat öldürürdü Nami'yi Luffy'e bunu yapamazdı ama Nami'ye yapardı.Mangaka da bu ağaç çözümünü bulmuş.Ne yapacak Nami'yi ayrı mı düşürecekti.Tek başına ayartan ormandan diğerlerine ulaşacak kadar güçlü mü ? Ne bir Zoro ne de bir Sanji.Haliyle Luffy'nin yanına verecek başka ne olacak.
Ağaçların dövüşe bir katsı yok demişsin, güldürme lütfen.. O ağaçlar olmasa, Luffy kaçamazdı, daha da önemlisi Cracker'in ana savaş gücünü, sert bisküvilerini yumuşatıp yenilebilir kıvama getiren Nami, saklanamaz ya da kaçamazdı!! O savaşta Cracker için en büyük problem ayartan ormandı. Ayartan orman sayesinde Nami ve Luffy, yeri geldi saklandı, yeri geldi kaçtı... O kadar büskivi yeyip, hantallaştıktan sonra, ayartan ormanın yardımı olmadan Luffy'nin kaçabileceğini düşünmüyorsun değil mi?

Burada özellikle belirtmek istiyorum, ayartan orman tuzağına düşürdüğü kimsenin kaybolmasına, yönünü bulamasına... sebep oluyor. Ayartan ormanın bu özelliğini Nami, dolayısıyla Luffy saklanmak ya da kaçmak için kullandı.
Dofun meyve gücünü al diyorsun.Aynısı cracker için de geçerli.Bu adam darbe yemeye alışık olmayan darbeyi sevmeyen bir adam logiadan farksız.İkisininde meyvesi olmasa kafa kafaya fiziksel çarpışmada Doffy daha fazla dayanırdı buna emin olabilirsin.Ki zaten gördük kaç tane g4 darbesi alan Dof var ve tek g4 saldırısıyla nakavt olan bir adam var.Hangisi daha dayanıklı ortada.
Meyvesini al demiyorum, kusura bakma bi önceki yorumumda tam olarak ifade edememişim. Mingo'nun tellerinin sertliğini al, aynı Cracker'in bisküvilerinin yenebilir kıvama gelmesi gibi.

Sen burada bi varsayım üzerinden gidiyorsun ama ortada Cracker gibi bir gerçek var. Muazzam sert bisküvileri, yani en büyük savaş gücü olan bisküvileri, yenebilir kıvama gelmesine rağmen, Luffy ile 11 saat dövüşebiliyor Cracker. Burada diyorum ki Dof'un tellerinin sertliğini al, Luffy ile 11 saat dövüşebilecek mi? Şaşılacak şekilde Cracker'den daha çok dayanırdı diyorsun, Daha ne diyeyim ki dediğin gibi olsun :)

Bu arada, 11 saatlik dövüşte, yumuşayan bisküvilerine rağmen Cracker'in aldığı tek darbe o ise(bu saadece bir varsayım), bu bile Cracker için büyük bir başarıdır. Cracker 11 saatlik dövüşte tek darbe yiyorsa, diğer tarafta, öve öve bitiremediğiniz uyanışa rağmen, Luffy karşısında kum torbasına dönen Mingo'ya ne demeli?

@Siyah Ateş Kırakerin avantajsız durumu hakkında söylediklerine katılıyorum ama Dof'un dövüşmeden önce iç organlarının yanması ve yerde yatarken üzerine şok yemesi var.

Yani işin özü iki rakipte oldukca kötü durumlarda dövüştüler ama Dof kendi bedeninde zarar aldığı için daha avantajsızdı bana kalırsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık