Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haklısın kendi söylemişti.
Luffy, dofflamingo ya karşı KKG kullanacağında 2Y lik aradan fb olmuştu. Luffy Ragling'ten akıl alıyordu. Burada benim dikkatimi çeken Ragling in adada olması.
Sabody de Ragling in kendisi 2Y nin bitmesine 6 ay kala gemi kaplamak için adadan ayrıldığı söylemişti.

Bana göre luffy MAX 1,5 yılda dofflamingo seviyesine geldi(Ragling in adada olmasından dolayı Max dedim, 1 yılda olabilir bu).

Peki kalan MİM 6 ayda luffy amiral veya yonko seviyesine ulaşmış mıdır?
Rayleigh g4'ü bildiğine göre sonraki 6 aya gerek yok, Luffy şu an KKG ile amirallerden kan alır, yener yenemez orası tartışılır ama ciddi hasar verir. G4, kkg'yide göz önünde bulundurursak, bir amiral ile rahatlıkla dövüşmesini sağlar. G4'ün tek sıkıntısı sınırlı bir güç olması. G4 kullandığı süre zarfında rakibini indiremezse, o rakip Luffy'nin canına okur! Bu yüzden g4, hayli güçlü bir teknik olsa da bir amiral karşısında güvenilir değil.

Benim merak ettiğim şey şu, g4 kadar güçlü ama onun kadar vücuduna yük bindirmeyen bir tekniği var mı? Ben olduğunu düşünüyorum, muhtemelen Rayleigh'in de bilmediği bir tekniktir.. Diyelim ki şu an g4'ü 1 saat kullanıyor, g4 kadar güçlü, belki de daha güçlü başka bir tekniği 10 saat kullanabilirse, harika bir şey olur :D Bu haliyle de hayli güçlü ama sadece patlayıcı bir güç var, direnç yeterli değil. G4 ile rakibinden çok kendine zarar verebilir Luffy, bu yüzden hayli tehlikeli bir teknik.

Rayleigh'in bahsettiği, vücuduna fazla yük bindirmeyen o tekniği geliştirmiş olması kuvvetle muhtemel :) Belki bu arc görürüz..

O altı aylık yalnız eğitim, bana göre bir amiral ile rahatlıkla dövüşmesini sağlar, amirale üstünlük kurup kuramayacağıyla ilgili net konuşmak istemiyorum. İmparator için ise yeterli olacağını sanmıyorum.

Luffy burada Kong Gun'ın hiç bir işe yaramadığını söylüyor. Muhtemelen karşılaştığı hayvanın dayanıklılığı Mingo'nunkinden iyiydi. Her neyse, Luffy karşılaştığı hayvanın ne kadar güçlü ve dayanıklı olduğundan bahsederken, Rayleigh g4'ün vücuduna çok fazla baskı uyguladığını söylüyor ve farklı bir tekniğe ihtiyacın var diyor.

Biz g4 kadar vücuduna baskı uygulamayacak olan o yeni tekniği henüz görmedik ama Luffy anladığımız kadarıyla, yukarıda bahsettiği, kong gun ile hiç bir şey yapamadığı yaratığı indirmek için King Kong Gun'ı kullanmış. Çünkü bu fb, King Kong Gun'ı kullanmadan hemen önce gösteriliyor.

Luffy, Cracker için de g4 dışında bir teknik kullanmadı, aceba yeni bir teknik görürmüyüz bu arc? Bana göre arcın devam etmesi halinde büyük ihtimal yeni bir teknik görürüz.

Bir de Rayleigh, Luffy'i 1,5 yıl eğitiyor, sonrasında Luffy kendi kendine idman yapıyor. Rayleigh'in g4'ü bildiği ortada, Luffy illaki Rayleigh'in de bilmediği teknikler geliştirmiştir. Bence bu çocukta daha çok teknik var, muhtemelen bu arc görürüz :)
Yalnız Doflamingo Luffy'e hakkını veriyorum çok dayanıklı bir pislik çıktın diyor.:D

Yalnız Doflamingo Luffy'e hakkını veriyorum çok dayanıklı bir pislik çıktın diyor.:D
Neden diyor?
Bu sözleri söylemeden önce, Mingo, bütün Dressrosa boyunda gördüğümüz en güçlü saldırısıyla, 10 dakikalık baygınlıktan sonra güç bela ayağa kalmış olan normal Luffy'i kayalıklara gömüyor, buna rağmen Luffy ayakta kalmayı başarıyor :D Mingo'da haklı şaşırmakta..

Aklımdaki şeyleri tam olarak toparlayamıyorum şuan ama; yani nasıl desem, açıkçası Luffy'nin daha evvel dövüşüp de yendiği arc'lardaki gibi olmayacak bu sefer işler bana göre.

Eğer Luffy buradan çıkınca gerçekten Kaido'yu devirmek için yola çıkar ve Wano'da mücadeleye başlarsa; kaybedeceğini düşünüyorum.

Luffy, Kaido'ya yenildikten sonra tutsak düşebilir, donanma onu alabilir vs.

Ardından Luffy için, tekrardan Kaido'ya gelene kadar uzun bir mücadele başlar. O esnada süpernovalardan bazılarını indirebilir, kendisini kovalamış olan Big Mom'ın adamlarını yenebilir, belki bir tane de amirali yener (şu yeni gelecek olan tam bunun için geliyor gibi) ve ardından tekrardan Kaido'nun karşısına çıkar.

E. Oda'nın, Luffy'nin bir yonkoyu indirme sürecini epey uzun tutacağını düşünüyorum. Bana sorarsanız 150 bölümden önce, hatta 200-250 bölümden önce Luffy'nin bir yonkouyu devirdiğini görmemiz mümkün değil.

Tartışmanın amacı fikir kabul ettirmek değil, insanların daha farklı açıdan olaylara bakabilmesini sağlamak içindir. Neyse klasik Türk kültürünün etkileri bunlar umarım zamanla aşarsın.
Fikir dayatmıyorum ki handikapsız Dof'un Luffy'i alabileceğini söyledin bende fazla hayalperestsin dedim tartışma ordan açıldı. Dof'un dayanıklılığı var da onu da abartmamak lazım. Çok dayanıklı olsa bile en büyük prob hasar verememiş olmaması. Dof'u güçlü ciddi bi karakter sanırdım fakat g4 modunda ki Luffy'e dokunanaması bile gücü hakkında fikir edinmemize yardımcı oluyor.

Dofi Zoro'yu görseymiş;

Reyis, sen dayanıklılığın kitabını yazmışsın, tentiyübito gözlerim senin gibisini görmedi, önünde saygıyla eğiliyorum diyecekti ki dünya buna hazır olmadığı için böyle bir sahne çizmesi Oda.

Luffy kucaklarda taşındığı an o dövüşü Mingo kazandı. Normal şartlarda yine Mingo kazanırdı. Net üstündü bu adam Luffy'den :good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık