Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Garp-San

Hasirsapka tayfa +filo vs Shanks'a dalmaya giden Kidd grubu kim alır sizce.

Luffy, Zoro, Jimbei, Sanji, Cavendish, Barto, Sai ve diğerleri
Karşı tarafta aklıma gelen Kidd, Apoo, Hawkins, Killer

Bence Hasirsapka filosu ezer gibi.
Hasır şapkalar daha ağır basıyor.Bizimkiler alır.

Hasirsapka tayfa +filo vs Shanks'a dalmaya giden Kidd grubu kim alır sizce.

Luffy, Zoro, Jimbei, Sanji, Cavendish, Barto, Sai ve diğerleri
Karşı tarafta aklıma gelen Kidd, Apoo, Hawkins, Killer

Bence Hasirsapka filosu ezer gibi.
Dört isime, Dört isim ver hacı, diğer türlü adamların tayfalarıyla ilgili bilgimiz yok.
Sanji,Zoro,Luffy,Jimbei vs Kidd,Apoo,Hawkins,Killer oluyor.
Sağlam kapışmalar olur Kid reis alır :mincika:

Law da çok dayanıklı aslında. Buradaki olay, karakterin tek seferde kaldırabileceği bir limiti olması. Beş şiddetinde on vuruşa dayanır belki ama on beş şiddetinde tek vuruş işini bitirebilir. Luffy'nin olayı bu. Yoksa Kid de cok dayanıklı çıkacaktır. Ama Luffy'nin çok ağır gelecek saldırıları var. Akainu'nun üst üste iki tane yiyince kötü duruma düşmesi gibi. Hani üstte de söylediğim gibi darbeden sonra biraz toparlama ihtimalin var ama Luffy o kadar hızlı ki Dof ayağa kalkınca ayaklarını Dof'un ağzına soktu :D

Bana mangaka farklı bir yol çiziyor gibi geldi. Önceden ben dahil çoğumuz bizim tayfa vs Kid tayfası olacak derdik ama Jinbe'nin gelişiyle Luffy haricindeki tayfa yeter gibi duruyor. Luffy de dalarsa ezerler. Böyle olunca da kimse de doğal olarak bahsetmiyor artık bu karşılaşmadan.

Mangaka yeni nesle değer veriyor, Law'un ağzından çarkları bozacaklarını söylüyor ama bozma işini Luffy'nin öncülüğünde yaptırıyor. Biz bunu hesap etmemiştik.

Bakalım. Belki senin dediğin gibi de olabilir.
Kid resmen Luffynin tam ters karakterdeki hali.Luffy yendiklerini sağ bırakıyor Kid çarmıha geriyor.Luffy kendine gülenlere bir şey yapmıyor Kid ise öldürüyor falan.İnsanın ilk aklına gelen şey ise bu ikisinin rakip olacağı ve savaşacağı.Mangaka bile bu tarz düşünüyormuş ki bizim tayfa çok üstün olmasın diye adamın tayfaya nova bile koymuş ve tayfasına da bayağı bir özenmiş.Karakter konusunda Luffy Şenksi örnek almışken ve Kid Şenksi hedef seçmişken aha beklediğimiz senaryo olacak dedik ama başlarına Kaido düşünce hepimizin aklında malum senaryo oluştu tabi.Mangakanın planları değişti muhtemelen novalar hakkında.Yoksa beden özendiği bir karakteri bu şekilde harcasın ki.Lawı şişirdi şişirdi öyle patlattı ama Kid ise direk yenildi.Reyizin yükselişini dört gözle bekliyorum valla.Umalım da Moria tarzı bir olay olmasın da tayfalar belki yine kapışabilir.

Benim aklımdaki Yeni dünya senaryosu biraz uçuk da olsa şu şekilde idi aslında.Yeni dünyada Kid Bm ile kapışırken Luffy Kaidoyu,sonra da Luffy Teach ile karşılacak,Kid ise Şenksi çizecek ve final karşılaşması hem Luffy için çok önemli olacak ve Kk lık için iki nova kapışacak şeklinde idi.Okuyunca biraz fazla uçuk geliyor ama ben bu seriye Şabondydeki bu ikilinin sahnesi ile görüp başladığım için fanlık da var tabiki :D O sahnelerden baya bir etkilenip 400 bölüm Kid bekledim ben :(

@Millennium Wizard

Eh ana karakter şansı elbette olacak ama ikisini karşılaştırınca Kid baya bir ezilmiş görülüyor.Seinen karşılaştırman ise cuk oturmuş resmen.Op Seinen olsa Kid serinin peygamberi olurdu savım hala geçerli :a:

Dört isime, Dört isim ver hacı, diğer türlü adamların tayfalarıyla ilgili bilgimiz yok.
Sanji,Zoro,Luffy,Jimbei vs Kidd,Apoo,Hawkins,Killer oluyor.
Sağlam kapışmalar olur Kid reis alır :mincika:
Luffy vs Kidd
Zoro vs Killer
Jimbei vs Hawkins
Sanji vs Apoo

Sanji yine dayağı yer onun dışındakiler alır. Sonra Apoo ihanet eder diğer tarafa herhalde :)

@Alpamis
O saçma argüman hiçbir zaman bitmez Hasan. Çünkü bir numaralı Luffy'ye sataşma itemidir o. Denize düşen yılana sarılır misali işte xd Sanki gerçekte o dünya ve o karakterler varmış da mistik güçleri olan Oda, Luffy'yi yaratıp o dünyaya zorla sokup sürekli gizliden gizliye onu destekliyormuş gibi bahsediyorlar. Ütü suyu içsen bu kadar kafa yapmaz. :D Tüm karakterleri, olayları Oda değil de bir başkası çiziyor ve Oda da paralel yapı sanki. Ne diyeyim? Hayırlısı artık. :/

@Alpamis
O saçma argüman hiçbir zaman bitmez Hasan. Çünkü bir numaralı Luffy'ye sataşma itemidir o. Denize düşen yılana sarılır misali işte xd Sanki gerçekte o dünya ve o karakterler varmış da mistik güçleri olan Oda, Luffy'yi yaratıp o dünyaya zorla sokup sürekli gizliden gizliye onu destekliyormuş gibi bahsediyorlar. Ütü suyu içsen bu kadar kafa yapmaz. :D Tüm karakterleri, olayları Oda değil de bir başkası çiziyor ve Oda da paralel yapı sanki. Ne diyeyim? Hayırlısı artık. :/
Yani Oda çiziyor diye Luffy'nın akıllara zarar şansı sayesinde hayatta kalması size mantıklı geliyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 24)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık