Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Buggy son savaşta önemli rol alır ilerde millet ona kk der oda güçlü adamlar peşine düşücek korkusu ile yanıp tutuşur luffyle kim kk kavgasi yapip durur.Shanksin mezarının başinda romantik konuşmalar yapar.
Zaten yonkou olucak potansiyel buggyde cidden var.Kendisi pek güçlü olmasa bile yonkou kalibresinde bir oluşum kurabilir.
Birde kral haki açarsa efsane olur tek eksikliği irade adamın.

bireysel olarak bakacaksak, Big Mom da tek başına pek bir şey ifade etmiyor. ama yonko? neden?
Umarım şaka falan yapıyorsundur, yoksa durum vahim.

Kendimi biraz yanlış ifade etmiş olabilirim. Çok hafife alıyormuşum gibi gözükmüş harbiden BM'i.

Cevap verdiğim konu, Erkan'ın "Buggy yonko olursa diğer yonko'lar arasında ezilir gider, güçlü olması gerekiyor yonko olacak kişinin." yorumuydu.

Bu bağlamda Big Mom'un diğer yonko'lara karşı zayıf olduğunu düşündüğümü belirtmek istedim.

@Shakky
Diğer Yonko'lara karşı zayıf olsun hadi. Yahu bu kadının karşısına kimler geliyor farkında mısın sen. Urouge gelip bir tane komutan yeniyor, bak bildiğin komutanı. Luffy'nin tayfasından Franky'yi yenmek gibi bir şey. Sonra Big Mom ne yapıyor, kendi gitmiyor, Cracker'i yolluyor. Cracker Urouge'i yeniyor, Urouge kaçıyor. Her gün böyle mücadeleler var. Big Mom, Cracker'den güçsüz diyebiliyormusun. Cracker ne kadar güçlü gördün, G4 Luffy'ye denk hatta Nami olmasa daha güçlü. Big Mom, Cracker'den bir tık bile daha güçlü olsa muazzam bir güce sahip olmuş oluyor. Buggy'nin bırak Cracker falan, daha Franky'ye bile denk bir gücü yok. Arada uçurumlar var, bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamak istemiyorsun anlaşılan.

Umarım şaka falan yapıyorsundur, yoksa durum vahim.
yoo, şaka yapmıyorum. bireysel olarak big mom'un gücü şeytan meyvesi + haki'den gelmiyor mu? buggy de şeytan meyvesi kullanıcısı? yabana atılacak bir meyve de değil hem. yonko'luğa kadar geçecek zaman diliminde neden şeytan meyvesi yeteneklerini güçlendirecek power uplar alamasın? luffy'nin gomu gomu no mi'yi gear 4 ile geliştirmesi gibi. neden bir awakening alamasın buggy yani? müttefik çekme konusundaki yeteneğini/şansını zaten bilmeyenimiz yok. bu konuda en az luffy kadar iyi adam.

niye ilerde (şu anki gücü ile demiyorum, alacağı power up ile) big mom gibi güçlü bir tayfa + bireysel olarak güçlü bir isime dönüşemesin?

Diğer Yonko'lara karşı zayıf olsun hadi. Yahu bu kadının karşısına kimler geliyor farkında mısın sen. Urouge gelip bir tane komutan yeniyor, bak bildiğin komutanı. Luffy'nin tayfasından Franky'yi yenmek gibi bir şey. Sonra Big Mom ne yapıyor, kendi gitmiyor, Cracker'i yolluyor. Cracker Urouge'i yeniyor, Urouge kaçıyor. Her gün böyle mücadeleler var. Big Mom, Cracker'den güçsüz diyebiliyormusun. Cracker ne kadar güçlü gördün, G4 Luffy'ye denk hatta Nami olmasa daha güçlü. Big Mom, Cracker'den bir tık bile daha güçlü olsa muazzam bir güce sahip olmuş oluyor. Buggy'nin bırak Cracker falan, daha Franky'ye bile denk bir gücü yok. Arada uçurumlar var, bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamak istemiyorsun anlaşılan.
bu partı yaklaşık 5-6 kez okudum, lakin tam olarak neyi savunuyorsun, ne anlatmaya çalışıyorsun, hiç bir şey anlayamadım.

1) bu kadının karşısına kimler geliyor demişsin, kadın yeni dünya'da yaşıyor, en tehlikeli sular yeryüzündeki, yonko olmasından bahsetmiyorum bile, kim gelsin karşısına? 4.bölümde barı basıp shanks'ın üzerine sake döken bandit'ler mi gelsin? buggy yonko olsa, çıkıp diyemez miyiz: "Yahu bu herifin karşısına kimler geliyor farkında mısın sen?".

2) Urouge gelip bir komutan yeniyor demişsin, bahsettiğin komutan big mom'ın komutanı, ama Franky ile bir tutmuşsun koskoca komutanı. Hatalı.

3) "Luffy'nin tayfasından Franky'yi yenmek gibi bir şey" demişsin. Urouge'un Franky'i yeneceği konusunda şüphen mi var? Worst Generation dediğimiz grubun bir üyesi Urouge. Bu toplulukta bizim tayfadan sadece Luffy ile Zoro var. Topluluğun kalitesini kavrayabildin mi? Urouge'u Luffy ile kıyaslayacakken gidip Franky ile kıyaslamaya çalışıyorsun.

4) Buggy'nin tayfasının işleyiş sistemi Big Mom tayfası ile tamamen aynı değil mi? Herifin de tayfası var işte, ve kendini üst rütbe görüyor. Savaş olsa adamlarını yolluyor ilk (korkaklığından..). Buggy'i ilk gördüğümüz sahneyi hatırla, kendi savaşmıyor, önce adamları Mohji ile Cabaji yi yolluyor. Al aynı muhabbet işte.

5) "Buggy'nin bırak Cracker falan, daha Franky'ye bile denk bir gücü yok. Arada uçurumlar var, bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamak istemiyorsun anlaşılan." Buggy'nin şuanki gücü yetersiz olsa dahi, yonko olana kadar geçecek zaman dilimi içerisinde kendi yeteneklerini güçlendirebilir; tayfasına yeni ve daha güçlü isimler katabilir. Buggy ile bir karakterin bire bir kıyaslanması bile saçma, çünkü söylediğim gibi, Buggy hem korkak bir karakter, hem de karakteristik yapısı gereği kendi savaşmaz, adamlarını yollar.

Son düzenleme:
yoo, şaka yapmıyorum. bireysel olarak big mom'un gücü şeytan meyvesi + haki'den gelmiyor mu? buggy de şeytan meyvesi kullanıcısı? yabana atılacak bir meyve de değil hem. yonko'luğa kadar geçecek zaman diliminde neden şeytan meyvesi yeteneklerini güçlendirecek power uplar alamasın? luffy'nin gomu gomu no mi'yi gear 4 ile geliştirmesi gibi. neden bir awakening alamasın buggy yani? müttefik çekme konusundaki yeteneğini/şansını zaten bilmeyenimiz yok. bu konuda en az luffy kadar iyi adam.

niye ilerde (şu anki gücü ile demiyorum, alacağı power up ile) big mom gibi güçlü bir tayfa + bireysel olarak güçlü bir isime dönüşemesin?

bu partı yaklaşık 5-6 kez okudum, lakin tam olarak neyi savunuyorsun, ne anlatmaya çalışıyorsun, hiç bir şey anlayamadım.

1) bu kadının karşısına kimler geliyor demişsin, kadın yeni dünya'da yaşıyor, en tehlikeli sular yeryüzündeki, yonko olmasından bahsetmiyorum bile, kim gelsin karşısına? 4.bölümde barı basıp shanks'ın üzerine sake döken bandit'ler mi gelsin? buggy yonko olsa, çıkıp diyemez miyiz: "Yahu bu herifin karşısına kimler geliyor farkında mısın sen?". hatalı.

2) Urouge gelip bir komutan yeniyor demişsin, bahsettiğin komutan big mom'ın komutanı, ama Franky ile bir tutmuşsun koskoca komutanı. Hatalı.

3) "Luffy'nin tayfasından Franky'yi yenmek gibi bir şey" demişsin. Urouge'un Franky'i yeneceği konusunda şüphen mi var? Worst Generation dediğimiz grubun bir üyesi Urouge. Bu toplulukta bizim tayfadan sadece Luffy var. Topluluğun kalitesini kavrayabildin mi? Urouge'u Luffy ile kıyaslayacakken gidip Franky ile kıyaslamaya çalışıyorsun. Kafadan hatalı.

4) Big Mom'un tayfasının işleyiş sistemi bizim tayfanın sistemiyle aynı değil. Bizim tayfada statü farkı yok, kaptanmış, yardımcıymış, cart curt. Bir grup arkadaşın oluşturduğu tayfa bizimkisi.

Aynı durum Luffy'de olsa, sence Luffy, Urouge'nin karşısına zoro'yu yollar mı? Sanki zoro kendi adamıymış gibi davranır mı? Zoro izin verir mi bir kere öyle davranmasına luffy'nin? Hasır Şapka korsanlarını biri birinden daha güçlü cart curt diye ayıramazsın. Sonuçta yeri geliyor Nami, sinirlenip sanji'nin de zoro'nun da luffy'nin de kafaya yumruğu patlatıyor. kafası şişiyor falan bunların hatta, troll sahneler, hatırla. o bahsettiğin cracker, katakuri falan, koysa ya şakasına bir tane mama'nın kafaya? :S

Her neyse, bizim konumuz Buggy. Buggy'nin tayfasının işleyiş sistemi Big Mom tayfası ile tamamen aynı değil mi? Herifin de tayfası var işte, ve kendini üst rütbe görüyor. Savaş olsa adamlarını yolluyor ilk (korkaklığından..). Buggy'i ilk gördüğümüz sahneyi hatırla, kendi savaşmıyor, önce adamları Mohji ile Cabaji yi yolluyor. Al aynı muhabbet işte. Hatalı.

5) "Buggy'nin bırak Cracker falan, daha Franky'ye bile denk bir gücü yok. Arada uçurumlar var, bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamak istemiyorsun anlaşılan." Buggy'nin şuanki gücü yetersiz olsa dahi, yonko olana kadar geçecek zaman dilimi içerisinde kendi yeteneklerini güçlendirebilir; tayfasına yeni ve daha güçlü isimler katabilir. Buggy ile bir karakterin bire bir kıyaslanması bile saçma, çünkü söylediğim gibi, Buggy hem korkak bir karakter, hem de karakteristik yapısı gereği kendi savaşmaz, adamlarını yollar. Hatalı.

Sonuç:
Sen galiba @Erkan12 'nin yazdıklarını anlamamışsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık