Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger belirgin olarak serinin zirvesidir.Ötesi yok.Bakın buraya yazıyorum mangaka gücünü gösterirse herkesin dudağı uçuklayacak.Arka planı bilinmeyen herşey rastgele ve şans eseri olarak gözükür.Adam sırlarını niye açık etsin gücünü gizemli olmasına borçlu ise.

Luffynin yumrukları beğenilmez Roger'ın gücü gösterildikten sonra hatta.Luffy kk olduktan sonra kafalarda onla denk görülmesi için ekstra özellikler göstermesi gerekecek herkesin tatmin olması için.Mangakanın dediği gibi yumruklar yetmeyecek.Artık haki dünyası yada adına ne derseniz diyin o dünyada özel olması uçuk özellikleri olması gerekecek.

Wb ise yaralanmış yarasını tutuyor.Yenilmediyse bile yenileceğini anlayıp dövüşü bırakmıştır en kötü kaybettiğini kabullenmiştir.Bana göre ölürken bile Roger demesi ona yenildiğinin üstünlüğünü kabul ettiğinin kanıtı.
Bu arc gördük ki Bigmom Roger tarafından yenilmemiş.
Daha önce gördük ki Roger'i ölümün kıyısına getiren kişi hayattayken WB en güçlü
Bu arc gördük ki Bigmom diğer yonkouları sayarken WB'yi üstün görüyor. (Tabi işin içine kendini katmıyor diyebilirsin)

İlerde neler görürüz bilmiyorum ama şimdilik gösterilenlerle bi hesap yapacaksak.
WB>Roger=Garp
WB=Roger>Garp
Roger>WB>Garp (Düşük ihtimal çünkü ölümüne dövüştüğü kişiden, güçlü olan kişiden güçlü sayılır bu haliyle)

Bildiklerimiz bunlar bilmediklerimiz kişinin fantazisine kalmış.

Luffy 19 yaşında olduğundan bence ondan bir Roger beklemeyin güç olarak.

Ama Luffy Roger'den daha çok ses getirecek devrimler ve olaylara imza atacak.
Bunun sonucunda Luffy'nin namı Roger'i aşacak.
İradesi aşar kesinlikle ona eminim.Ama bence gücü de aşacaktır.Luffy Roger'ın kullandığı bu h.haki gücüyle kendi yumruklarını birleştirirse zaten her türlü aşar Roger'ı.Yani onun gücünün aynısını elde ederse bence g4 vs ile birlikte düşünüldüğünde onu geçmiş olacak.

Peki sence gücü nasıl bir şey çıkacak?

+

O avatar nedir Pariston'a büyük saygısızlık :D
Geleceği gören bir güç çıktı yakın zamanda.İleride geleceği yahut kaderi değiştiren bir güç niye çıkmasın bunu bekliyorum.Kader şans ile ilişkilidir.Bu da Garp'ın laflarına anlam kazandırır.Pariston'a yazık diyorlar haklısın ama arada kaynamak zorunda kaldı malesef. :D

Bu arc gördük ki Bigmom Roger tarafından yenilmemiş.
Daha önce gördük ki Roger'i ölümün kıyısına getiren kişi hayattayken WB en güçlü
Bu arc gördük ki Bigmom diğer yonkouları sayarken WB'yi üstün görüyor. (Tabi işin içine kendini katmıyor diyebilirsin)

İlerde neler görürüz bilmiyorum ama şimdilik gösterilenlerle bi hesap yapacaksak.
WB>Roger=Garp
WB=Roger>Garp
Roger>WB>Garp (Düşük ihtimal çünkü ölümüne dövüştüğü kişiden, güçlü olan kişiden güçlü sayılır bu haliyle)

Bildiklerimiz bunlar bilmediklerimiz kişinin fantazisine kalmış.

Garp ne yaptı da kıyısına getirdi bilmiyoruz.Roger farkını koymuştur ona denizcilerden korsanlar kaçıyor diye adam ünlenmiş işte.Ciddi bir ölümün kıyısına getirme değildir o sende biliyorsun.Roger korsan tarifesi uygulamadı ona adım gibi eminim.Luffy Smoker ile nasıl dövüştüyse onun gibidir.

Son denklem doğru.Roger ile Wb arasında ne kadar fark varsa Wb ile de Garp arasında o kadar fark vardır.

Roger poneyi aldıktan sonra dönüp anayı yenmiş olmasın buna ne diyorsun.Ona yenilmedim demedi henüz koca ana bunu unutma.Kesinlikle intikam için Roger'ı kovalayıp bulmuştur diye düşünüyorum dövüşmeden almış bile olsa.Shiki bile bulmuş bu adamı o mu bulamayacak.

Kuzuri

Arkadaşlar bildigimiz üzere nico robin poneglyph leri okuyabiliyor ve bu dünya hükümeti için büyük bir tehdit. Hükümet nico robinin poneglyphleri okuyabildiğini oğrenirse ödülü nekadar artar sizce tayfadaki herkesi gecer mi bir süreliğine?

Wb=Roger'dan aşağısı kurtarmaz.. Arada bir fark varsa da bu mangakanın shounen mantığıyla iteleyip ötelediği ünvan farkıdır. Ona da şans faktörü demiş işte. O şansı babama ver o da kk olur zaten. Önemli bir şey değil.

Şöyle de bir şey var. Roger milim farkla Wb'den önde olsa dahi Wb benim için dha saygıdeğer bir karakterdir. Girdiği her delikte bal kaymak yiyen bir korsan kralı taktir etmektense bu bal ve kaymağa karşı savaşıp 1 milim geride kalmış bir adamı taktir ederim. Tartışmasız. Wb bu serinin en baba, en saygıdeğer karakteridir :a:

Arkadaşlar bildigimiz üzere nico robin poneglyph leri okuyabiliyor ve bu dünya hükümeti için büyük bir tehdit. Hükümet nico robinin poneglyphleri okuyabildiğini oğrenirse ödülü nekadar artar sizce tayfadaki herkesi gecer mi bir süreliğine?
Bence bununla ilgili bir şeyler biliyor olabilirler çünkü Robin bir Oharalı yani poneglyph lerle alakası var bu yüzden 8 yaşındayken başına 79 milyon beri ödül koydular. Biliyor olma ihtimali yükselten bir diğer seçenek ise Crocodile'ın Robin'in poneglyph okuyabildiğini bilmesi ve onu yanına alması.Yani yükseltseler şimdiye kadar çoktan yükseltirlerdi diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yanlış bilmiyorsam Nico Robin'in antik dili okuyabildiğini biliyorlar zaten. En kötü ihtimalle de tahmin ediyorlardır Ohara'lı olduğu için.

Şöyle bir durum var; Robin'in antik dili okuyabilme ihtimali bile Dünya Hükümeti adına büyük bir tehdit oluşturmalıyken, neden Robin'in ödülü bu kadar?

Basit bir mantıkla "tayfanın ödülleri güce göre değişiyor" diyebiliriz.

Ama biraz daha düşününce şöyle bir şey geldi aklıma;

Diyelim ki Nico Robin'in ödülünü oluşturduğu büyük tehditten ötürü 1.000.000 beli yaptı hükümet.

İnsanlar demez mi yahu bu kadın kim? Ne yaptı da bu ödüle sahip? Neden denizciler bu kadından bu kadar çekiniyor?

Kısacası dikkatini çekmeyen insanların bile dikkatini çeken bir durum oluşur; insanlar araştırır, öğrenir. Robin'in antik dili okuyabildiği için tehlike oluşturduğunu öğrenmek; insanlardaki merakı arttırır. Durduk yere "ne lan bu antik dil?" diye merak eden gençler ortaya çıkar, antik dili, kayıp yüzyılı araştıran insanların sayısı artar vs.

O yüzden Robin'in ödülü artık Hasır Şapkalar One Piece'e çok yakınlaştıklarında anca artabilir. O da belki...

Moderatör tarafında düzenlendi:
WB=Roger için erken degil mi daha? Nihayetinde WB nin mf savaşı boyunca 25-30 bölüm savaştığını gördük. Bunuda hakisiz sadece meyve gücüyle yaptı. Ona karşı Roger ın daha seri boyunca savaştıgını görmedik. Ben Roger'ın meyvesiz olduğunu düşünenlerdenim. Meyvesiz kk olduysa ve meyvesiz bir halde Roger WB ile savaşıyorsa Roger'ın hakkını yememek lazım. Roger'ın sanşı iyiydi de kk oldu demek şaçma bence biraz. Mf de WB nin yaptığı ilk saldırı da oluşturdugu tsunamiyi bir tek orda kuzan durdurabilirdi. Kuzan olmasa WB savaşı başlamadan bitirebilirdi. O zaman bunuda WB nin sanşsızlıgı olarak mı algılamak lazım. Yanı demek istedigim sanşla olacak birşey degil kk lik. Roger'ın gücünü henüz görmedik. Bence henüz erken WB= Roger için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık