Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

İki meyveden olabilir mi diyorsun :/ Yani hem yapay lastik hem doğal lastik ?
Aynen olabilir. Çünkü biz aslını görmedik o meyvenin. Vegapunk'ın yaptığı bir meyve o. Eğer bir yerlede Mistik Zoan şeklinde gerçek Ejderha zoanı duruyorsa aslı o meyvedir. Lastiği bilmiyorum. Arkaşında belirttiği gibi Zoan için yapay meyve gördük.

Olabilir.
Kanatları olan aslandan , İskandinav mitinden kurttan tut 9 kuyruklu tilki mitine kadar arşivi geniş.
Pek çok mit'de Aslan bulabilirsin. Gayet güzel tasarımları var.
Hatta bir çoğu en güçlü yaratık ve koruyucu olarak bakılır.
Valla Ben Ejderhanın dövüş biçiminin istediğim gibi olmayacağını düşünüyorum. Lucci vs'si gibi tekme tokatlı bir vs bekliyorum.
Zoana yakışır derecede. Ejderha olursa pek epik dövüş olmaz büyük ihtimalle.

Gerçi Ejderha daha kuvvetli bir ihtimal ama tüm hayvanların kralı olarak Miteolojik bir aslan olmasını isterdim.

Edit ; Maymun kral olması çok tartışılıyormuş şuan baktım'da
Maymun kral Luffy için de konuşuluyor sanırım. O da Wano'nun konseptine uyar ancak Kinemon'un ve muhtemelen diğer Wano'luların ejderhalardan nefret etme sebebi, dediğimiz gibi ejderhanın en güçlü zoan olması, Zoro'nun atası Ryuma'nın ejderhayı kesmesi, Japon ve Çin mitolojisinde ejderhanın çok önemli bir yere sahip olması (maymun kral gibi), Zoro'nun yılı olacağı için ejderhaya ve Ryuma'ya gönderme yapılabileceği gibi sebeplerden dolayı ejderhayı daha baskın görüyorum ben.

Bir de şu var bence.

Shanks= En iyi haki kullanıcısı
Karasakal= En iyi logia ve paramecianın sahibi
Kaido= En iyi zoanın sahibi

Böyle bir şema var benim aklımda. Bu yüzden mangakanın seri bitmeden ejderha zoanını atlamayacağını ve bunun için en uygun zaman ve kişinin Wano ve Kaido olacağını düşünüyorum.

Ejderha ve Kaido bağlantısının sunulduğu teorilerde önemli bir nokta var. Dediklerine göre Japon ya da Çin mitlerinde kaplan ve ejderha ezelden ebede kadar uzanan bir kavga ve mücadele içinde. Mangaka da kapak resimlerinde buna değinmiş ve bu mücadelenin çarpıcı örneklerinden biri de şu:

1.25'ten sonra Zoro'nun saldırısının ismine bakın:

Ul tora gari (Kaplan Avı) :)

Zoro'nun bir ejderhayla savaşırken kullandığı isim ironik değil mi ? :)

Olayın ayrıntısına daha fazla inmiyim ama %99 ejderha çıkacak Kaido :good:

Yami

Maymun kral Luffy için de konuşuluyor sanırım. O da Wano'nun konseptine uyar ancak Kinemon'un ve muhtemelen diğer Wano'luların ejderhalardan nefret etme sebebi, dediğimiz gibi ejderhanın en güçlü zoan olması, Zoro'nun atası Ryuma'nın ejderhayı kesmesi, Japon ve Çin mitolojisinde ejderhanın çok önemli bir yere sahip olması (maymun kral gibi), Zoro'nun yılı olacağı için ejderhaya ve Ryuma'ya gönderme yapılabileceği gibi sebeplerden dolayı ejderhayı daha baskın görüyorum ben.

Bir de şu var bence.

Shanks= En iyi haki kullanıcısı
Karasakal= En iyi logia ve paramecianın sahibi
Kaido= En iyi zoanın sahibi

Böyle bir şema var benim aklımda. Bu yüzden mangakanın seri bitmeden ejderha zoanını atlamayacağını ve bunun için en uygun zaman ve kişinin Wano ve Kaido olacağını düşünüyorum.

Ejderha ve Kaido bağlantısının sunulduğu teorilerde önemli bir nokta var. Dediklerine göre Japon ya da Çin mitlerinde kaplan ve ejderha ezelden ebede kadar uzanan bir kavga ve mücadele içinde. Mangaka da kapak resimlerinde buna değinmiş ve bu mücadelenin çarpıcı örneklerinden biri de şu:

1.25'ten sonra Zoro'nun saldırısının ismine bakın:

Ul tora gari (Kaplan Avı) :)

Zoro'nun bir ejderhayla savaşırken kullandığı isim ironik değil mi ? :)

Olayın ayrıntısına daha fazla inmiyim ama %99 ejderha çıkacak Kaido :good:
Mantıklı oraya bir şey demiyorum ' da Ejderha çıkarsa istediğim gibi bir Zoan dövüşü olmayacak.
Mistik bir aslan çıktığını düşünsene derisi kılıç geçirmeyen felan. O cüsseyle yumruk yumruğa epik bir dövüş olur.
Ejderha 'da epiklik sezemiyorum. Neyse büyük ihtimal Ejderha'da ben yine Aslan umudumu yitirmeyeceğim .s

Mantıklı oraya bir şey demiyorum ' da Ejderha çıkarsa istediğim gibi bir Zoan dövüşü olmayacak.
Mistik bir aslan çıktığını düşünsene derisi kılıç geçirmeyen felan. O cüsseyle yumruk yumruğa epik bir dövüş olur.
Ejderha 'da epiklik sezemiyorum. Neyse büyük ihtimal Ejderha'da ben yine Aslan umudumu yitirmeyeceğim .s
Eğer yarı zoan formunda dövüşürse istediğin gibi bir dövüş olabilir.

Benim için One Piece'in en acıklı sahnesi.
Kesinlikle mükemmel bi sahneydi. Brook'u çok severim, karakter arka planı da çok güzel tasarlanmış.

Bu arada Shanks vs. Kaidou tartışması dönmüş önceki sayfalarda :) 1 günden az bir sürede Shanks'in çizik bile almadan, yorulmadan Kaidou'yu dövmesinin imkanı yok. Roger veya WB bile bu kadar güçlü değildi. Kaldı ki Shanks'in Kaidou'yu alabileceği bile düşük bir ihtimal. Zaten o kadar güçlü olsa denizlere tek başına hükmederdi, yonkou kavramı olmazdı. Yani böyle bir şey imkansız :) Shanks ve tayfası özellikle Benn Beckman çok zeki hamleler yapabiliyor. Kaidou'ya da teklif falan sunmuşlardır bir şekilde ikna etmişlerdir.

Ve bu seride asıl merak ettiğim şey, gün gelecek Luffy de klasman atlayacak ve yonkoularla çarpışacak. Acaba bu dövüşler kaç gün sürecek ve Oda nasıl çizecek :) Heralde yine bi kuş kafesi falan uydurup olay akışını hızlandırır :D Yoksa zor. Diğer vs.ler gibi normal uzunlukta olursa da sıvamış olur zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık