Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

@Izuku Midoriya

Arkadaş nasıl Marco pençe ve tekme atıyorsa Garp'ta yumruk atıyor ve efsane demek istedi(yanlış anlamadıysam).Ben Garp'ın zaten yumruklarıyla ön plana çıktığını söyledim.Biri yumruklarıyla ön plana çıkıyor bırakta saldırısı iyi olsun.Marco ise tam tersi savunmayla ön plana çıkıyor.O yüzden Garp örneğiyle aynı şey değil dedim.

@Phoenix

1. paragrafın açıklaması için İzuku'ya yazdığıma bak.

Marco'nun daha az dayanıklı olduğunu söylemedim ki o nerden çıktı ?

Ankası işlevini yitirene kadar hasar almayacak tamam da aynı şekilde O da Dof'a öyle hasar veremez bana göre.G4 Luffy'den daha düşük saldırı gücüne sahip olduğunu düşündüğüm için Luffy gibi öyle yerden yere çarpıp saniye başı vuramaz bence.

Yoo Jozu'nun saldırı gücüne de bir şey diyen yok.Law dediğimiz adam koka yapıp Dof'tan korunuyor da aynı Dof aynı Law'ın sağ kolunu sol eline de veriyor.Saldırısının bu kadar güçlü olduğunu demedim yalnız.Marco'ya oranla az biraz daha iyi.Dof'la kıyaslayınca bu onun gücüne gölge düşürmüyor ki.Daha önce de dediğim gibi kesin öyle demiyorum kendi fikrim.

Ben Dof>Marco'sun da değilim.Dof=Marco'sundayım.Arada seviye farkı yok bence.Kendi klasmanındaki adamları bi insan nasıl yer ? Yener anlamında dediysen evet ihtimali var da asıp,biçip,dağıtır dersen uzun bir dövüşten sonra o iş anca olur bence.

Neyse son mesajlarınızı yazın da kapatalım konuyu dünden beri sıkıldım.Kısır döngüye girecez.

@fokomys

Wb tayfası için dünyanın en güçlü tayfası denmedi.Ayrıca Beckman Kizaru'ya ellerini kaldırtmadı Kizaru kendi isteğiyle kaldırdı.Gevşek adam o kadar çok ciddiye almıyor her şeyi.Öyle olsa sonrasında denizaltına saldırı yapmazdı.

@Hakili Yumruk

G4 kadar yoktur da olması şart değil ki. Luffu için şarttı çünkü g2 işlemiyordu pek g3'ten ise Dof sıyrılıyordu. Ee zaman sınırı da olunca g4'e geçmek zorunda kaldı.

Sabo'nun hakili tekmesi de o kadar güçlü değildir ama Dof'a hasar veremez diyebilir misin? Luffy'den farkı Luffy 1 saatte indirebilirken Marco atıyorum iki saatte indirir.

Akainu , Dof'u yarım saatte indirir ama Issho indiremez. Onun gibi. Marco'nun saldırı gücünü gördüğünde çok şaşıracaksın çünkü kendi ayarında veya altında bir adamla gösterecektir bunu mangaka.

Bu adamın tek şanssızlığı hep kendinden guclulerle karşılaşması.

@Phoenix

G4 kadar olmasına gerek yok zaten orda problem yok.Şöyle diyim.Dof-G4 Luffy-Marco bana göre aynı seviyede.Hepsinin de birbirine karşı şansı var ama bu Luffy vs Dof gibi uzun süren bir dövüşten sonra olur.

Şimdi yeni bir tartışma yaratmak istemiyorum da Sabo'nun hakili tekmesi Marco'dan güçlüdür bence.Çünkü gördüğümüz kadarıyla bu adam saf fiziki kuvvet+haki kasmış.Ama işte Marco bu farkını üst düzey savunmasıyla kapatıyor.

Yani aynı seviyede iki adam her şey de eşit olucak diye bir kaide yok.Bana göre Marco savunmada nirvana saldırı da biraz daha zayıf ama Dof-Sabo gibi adamlar savunmasını da saldırısını da dengelemiş.Dengelemiş diye onlar daha güçlü demiyorum.Marco saldırı açığını savunmasıyla gayet iyi kapatıyor diğerleri de biraz daha fazla hasar vererek vs. kapatıyor.

Marco'yu görünene göre değerlendirdim ben.Ha ilerde karşımızda amiral ayarı çıkabilir 836 spoiler yorumumda çıkarsa da şaşırmam dedim.Marco bana göre de çok güçlü bir adam.

@Hakili Yumruk

Marco farkı kapatmıyor. Farkı acıyor o meyve ile. Sen yanlış taraftan bakıyorsun. Marco, boksörü delirten Saban gibi dayak yiye yiye alt etmiyor rakiplerini di mi? Ağzına vura vura yener. MF'de bu şekilde on planda olmasının sebebi rakiplerinin kendinden güçlü olması. Orada tank görevi gördü adam. O yüzden orayı ele almanın manası yok. Sabo nasıl saf guc+haki kastıysa Marco da öyle. Çünkü meyvesinin saldırı olarak pek yararı yok. Marco, Vergo'nun üst versiyonu işte. Bir de üstüne anka var.

Dof ise g4 Luffy ile denk değil. Kabak gibi ortada olan bir şey. Sansı olmasının sebebi Luffy'nin suresi bitene kadar Dof'un ayakta kalabilme ihtimali.

@Phoenix

Marco'yu küçük gördüğüm için farkı kapatamıyor demedim yav.Nasıl,neden eşit gördüğümü anlatmak için öyle dedim.

Sabo nasıl saf guc+haki kastıysa Marco da öyle. Çünkü meyvesinin saldırı olarak pek yararı yok.
Öyle düşünmüyorum.Mesela hayvan gibi meyve(magu magu)+haki+dorukiyle amiral olan bir adam Akainu.Garp ise gördüğümüz kadarıyla sadece saf kuvvet+hakiyle o seviyelere çıkabilmiş ya da daha üstü bir adam.Aynı şekilde ''Kara kol'' lakaplı Z.Bu adamların mesela Akainu'dan daha iyi fiziki kuvvete ve daha iyi hakiye sahip olduğu konusunda hemfikirizdir heralde ? Yoksa aynı mevkide bulunmalarının imkanı dahi yok Akainu'da magu magu varken.Yani demek istediğim burda Akainu Marco,Z-Garp'ta Sabo oluyor.Haki ve fiziki kuvvette üsttedir bence Sabo.

Dof=G4 Luffy derken Dressrosa'da ki süresine göre dedim zaten.Dof'un dayanıklılığı da onun bir meziyeti işte.O yüzden ordaki süresiyle G4 Luffy=Dof oluyor.

@Hakili Yumruk

İyi de Akainu, Kizaru ve Kuzan'ın meyveleri onlara sadece iyi savunma saglamıyor ki? Saldırı olarak da çok dehsetler. Marco'nun meyvesi pençe atıyor sadece. Ki adamın dövüş tarzı bu değil. Nasıl Garp hakiki yumruk atıyor, Z yumruk atıyor Marco da hakili tekme atıyor.

Yani o meyve savunma meyvesi. O saldırının üstüne o savunma olunca adam kendi klasmanındakiler arasında öne çıkıyor.

@Phoenix

Bu mesajla kısır döngüye giricez yalnız.:/

İşte onu anlatmaya çalışıyorum.Herkesin yetenekleri bir değil.Akainu'nun meyvesi mesela saldırıda da savunmada da işlevsel ama Marco'nun meyve sadece savunma.Meyvesinin saldırı yönü yok diye haki+dorukide ekstra bir şey yaptığını sanmıyorum.Savunma olarak Kizaru'dan iyi bence bir de saldırı da iyi olsa zaten amiral seviyesi olur.Ama Mf'de o seviyenin azıcık altında gözüktü.

Burdan sonrası kişisel fikirlerimizi birbirimize dayatmaya kalıyor.Sen Marco'nun saldırı gücü gayet iyi diyorsun ben kendi seviyesinde gördüğüm adamlara oranla daha düşük ama aynı şekilde onlardan daha iyi savunması var diyorum.Sen savunma meyvesi var diye haki+dorukide ekstra kasmıştır diyorsun bense kasmamıştır kassaydı zaten amiral seviyesiydi bugün diyorum.

Uzatmayalım bence sonuç yok çünkü.Herkesin bakış açısı,değerlendirmesi farklı sonuçta.

@Hakili Yumruk

Kasmak zorunda, kasmama şansı mi var yahu? Sen bir dovuscu olan Sanji'ye doruki+haki kasmaz diyebilir misin? Bu adamin Sanji'den bir farkı yok. Meyvesi sadece savunma olarak fark yaratıyor. Bunun dayatma ile alakasi yok ki? Açık bir seyin neyini dayatayim?

Amiral seviyesi olurdu diye bir sey yok. Kasmistir, bu kadar olmuştur. Sabo da kasmis ama amiral seviyesi değildi. Yani herkesin potansiyeli farklı. Marco, haki ve doruki olarak amirallerden aşağıda kalmış. Ama Dof'tan asagi kalmis denilecek bir sey göremedim ben. Amirale dalan ve anca uçuran Marco, amiral seviyesi denilen vitese sahip Luffy'e pir pok yapamayan Dof. Fark ne? Hicbir fark yok.

Kizaru yada başka amiral g4 darbesini o şekilde bloklasın marcoda olduğu gibi gülüp eğlenemez sohbet edemez.Akainu harici baya etkilenirler.Marco gibi vursan ne olur sadece geri püskürtürsün.Marco o tekmeleri uçabilmesinin avantajıyla vurabildi.Çünkü diğerleri uçamıyor manevra yapamıyorlar.Tabii luffy g4 ile onu da yapıyor.

@Phoenix

Kendinde diyorsun potansiyel diye bir şey var.Akainu bugün magu maguya sahipken Z'nin onla aynı seviyede olmasının sebebi daha da büyük fiziki kuvvet+hakiye sahip olmasıdır.Ee madem o seviyelere çıkılıyor neden 3 amiralde çıkamamış ? Farklarını meyveyle kapatmışlar.Biri meyve+haki kullanıcısı diğeri mera meraya kadar saf kuvvet+haki kullanıcısıydı.Bırak daha üstte olsun bu konuda.

Kasmış bu kadar olmuş diyorum ben de daha neyini zorluyorsun ? Sabo'da kasmış ama daha kasmaya devam ediyor.Elbet ulaşacak amirale veya daha üstüne.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık