Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Sengoku yu kucumsemeyin 2 sene önceki hali 3 amiral denktir.
E.oda SBS örneğini verirken 7. Lord ile ilgili, şakayla karışık 3 amiral ile. Sengoku yu aynı kefeye koymuştu.
Sengoku ? 3 amiral ? Luffy ye tek atacak adamlarla artislik yapıp sonra balon gibi sönen herifi bir tutma ya.Şekil şukul yaptı ne oldu :D Seride ki en balon isme sahip kişilerden.Kafası taktiğe basar ki o da yine bir yere kadar.

Sengoku ? 3 amiral ? Luffy ye tek atacak adamlarla artislik yapıp sonra balon gibi sönen herifi bir tutma ya.Şekil şukul yaptı ne oldu :D Seride ki en balon isme sahip kişilerden.Kafası taktiğe basar ki o da yine bir yere kadar.
Alevin bile adamı yakmadığı seride Sengokunun yumrugundan beklentimm yok pek benim. Garp yumruk atsa oda fazlasını yapamazdı.
Ama Sengoku marineforddan çok daha fazlasıydı diye düşünüyorum yoksa ne Kizaru ne de Aokiji gibi adamlar saygı duymazdi.

Beyaz sakal bile direk muhattap olarak onu seçiyor.

Amirallere dalmış, sağ çıkmış. Sanki Kizaru ile Akainu'ya daldı. Bu Sengoku denen herif 2y oncesi Luffy'e yumruk atti ne kadar hasar verdi? Teach tayfasına shock vave attı, iki sene onceki Burgess'a, Doc Q 'ya ne kadar hasar verdi? Issho, Zoro'ya çok mu hasar verdi? Peki ya Luffy'e? Bunlar saldiri yönleri zayıf amiraller. Gene de bayağı dövmüşler Jack'i. O ciddi hasarli haliyle denize falan düştüyse ki muhtemelen böyledir öldü sanmislardir. Sonucta meyve kullanıcısı Jack. Zaten en kötü ihtimalde dahi dalıp kontrol edecek halleri yok cunku Issho da Sengoku da meyve kullanıcısı. Yani sanırsın bunlar Dof'u 10 sn'de paket yapacaklar, Dof iki gemi batiramayacak. La adam 13232 m uzunluğunda ipe sahip, iki gemi batırmak hangisi için daha kolay Jack mi Dof mu? Göz var izan var.
Kaç sefer dedik ama nedense anlaşılmıyor, Haki ile de vursan Luffy halen lastik, adı Amiral diye kullandığı Haki ile Luffy'nin lastik özelliğini iptal edecek hali yok, haliyle Sengoku buddha olarak kendini büyütüp vuruş yapıyor, Luffy'de lastik balon olup tampon görevi görüyor, lastik gibi esneme yeteneğine sahip bir güce karşı brüt güç işe yaramaz. En fazla kanatır Garp gibi zaten Sengoku'da orada lastik balon Luffy'yi kanattı. Boynunu, bacaklarını, kolunu falan kıramazsın Luffy'nin Haki ile.

Kizaru'nun ışık hızında ki tekmelerine bakalım, Luffy yine lastik özelliğini kaybetmediği için 2 sefer Kizaru'dan ışık hızında tekme yedi ama etkisi az oldu, en azından Drake'in yediği gibi tek yemedi Luffy, Luffy Drake'ten daha mı dayanıklıydı ? Hayır, Luffy brüt güce karşı daha dirençli tampon özelliği sebebiyle, bu kadar basit.

Şimdi birde Teach'in karanlık meyvesi ile Luffy'ye yaptığı etkiye bakalım, Luffy kafasını tutup yerlerde kıvrandı. Neden ? Teach, Buddha Sengoku'dan, ışık hızında tekme atan Kizaru'dan daha güçlü mü yumruk atıyordu ? Hemde depremsiz ? Tabii ki hayır, Teach Luffy'nin lastik özelliğini iptal etti ve brüt güç ile ona ağır hasar verdi, Luffy'nin tampon özelliği karanlığın hiçe çeviren gücü karşısında işe yaramadı.

Son düzenleme:
Kaç sefer dedik ama nedense anlaşılmıyor, Haki ile de vursan Luffy halen lastik, adı Amiral diye kullandığı Haki ile Luffy'nin lastik özelliğini iptal edecek hali yok, haliyle Sengoku buddha olarak kendini büyütüp vuruş yapıyor, Luffy'de lastik balon olup tampon görevi görüyor, lastik gibi esneme yeteneğine sahip bir güce karşı brüt güç işe yaramaz. En fazla kanatır Garp gibi zaten Sengoku'da orada lastik balon Luffy'yi kanattı.

Kizaru'nun ışık hızında ki tekmelerine bakalım, Luffy yine lastik özelliğini kaybetmediği için 2 sefer Kizaru'dan ışık hızında tekme yedi ama etkisi az oldu, en azından Drake'in yediği gibi tek yemedi Luffy, Luffy Drake'ten daha mı dayanıklıydı ? Hayır, Luffy brüt güce karşı daha dirençli tampon özelliği sebebiyle, bu kadar basit.

Şimdi birde Teach'in karanlık meyvesi ile Luffy'ye yaptığı etkiye bakalım, Luffy kafasını tutup yerlerde kıvrandı. Neden ? Teach, Buddha Sengoku'dan, ışık hızında tekme atan Kizaru'dan daha güçlü mü yumruk atıyordu ? Hemde depremsiz ? Tabii ki hayır, Teach Luffy'nin lastik özelliğini iptal etti ve brüt güç ile ona ağır hasar verdi, Luffy'nin tampon özelliği karanlığın hiçe çeviren gücü karşısında işe yaramadı.
Lastik değil diyen mi oldu kardeş? Kaido gelecek vuracak da Luffy azcik kan mi kusacak sadece :D Adamin Teach tayfasina da pek hasar veremedigini de gormesem yutacagim, aslinda Sengoku'nun vurusu cok guclu de iste tampon olunca falan diye ama Allahtan gorduk. Neyse senin yorumları okumuyorum genelde ama alıntı yapmışsın, mecbur okuduk.

ÖZET:Saldiri gucu zayıf.

Lastik değil diyen mi oldu kardeş? Kaido gelecek vuracak da Luffy azcik kan mi kusacak sadece :D Adamin Teach tayfasina da pek hasar veremedigini de gormesem yutacagim, aslinda Sengoku'nun vurusu cok guclu de iste tampon olunca falan diye ama Allahtan gorduk. Neyse senin yorumları okumuyorum genelde ama alıntı yapmışsın, mecbur okuduk.
Sen tutmuşsun Sengoku'nun saldırı gücü az demiş, el insaf, Kizaru'nun ışık hızındaki tekmeside mi zayıf bir saldırı ? Olaylara direk olarak at gözlüğü ile değil biraz inceleme ile yaklaşsanız diyorum keşke, Oda tutupta Sengoku gibi en az Amiral seviyesine çıkmış bir adama az saldırı gücü verecek kadar düşüncesiz bir mangaka değil, tutarsız tarafları var mı, var, ama o kadarını da yapmaz, Sengoku ile Luffy'nin seviyeleri denk olmadığını çok iyi biliyor, ama Luffy'nin lastik özelliğinide hiç bir zaman unutmuyor.

Luffy'nin bu seride eyvallah demediği iki saldırı tipi var ; Yıldırım; Zoro, Sanji, Wiper alayına tek atan Enel, Luffy karşısında ucundan bile hasar veremiyordu.
İkinciside brüt güç. Luffy Moria karşısında diyor ki ''Ben asla ezilmeyeceğim, çünkü ben lastiğim.'' diyor, şimdi Luffy illa ki o zamanlar Haki'yi bilmiyor ama E.Oda tutupta böyle bir açıklamayı ikonik şekilde Luffy'ye yaptırmazdı, nitekim de dediği gibi Haki'ye karşı bile Luffy ezilmiyor, evet canı yanıyor, kanı akıyor ama kemikleri kırılmıyor çatlamıyor, Kaido da gelse Luffy'nin brüt güce karşı dayanıklılığı olacak, brüt güç ancak meyve iptalinde etkili olur, o güçte Karasakal'da mevcut.

Son düzenleme:
@Erkan12

Novalar da olmediler zaten Kizaru'nun tekmesiyle. Olup de dirilmediler değil mi? Kizaru'nun tekmesi guclu de asıl gücü tekmesi olmadığı için onun da bir vuruşta bayiltamamasi normal. WB'ye yagdirdigi lazeri yagdirip rahatca oldurebilir. Sengoku'nun da asıl gücü muhtemelen yumruğu değil ancak ben zaten genel olarak bakıyorum. Shock vave de pek etki etmedi. Hadi Teach ve 6. seviye mahkumları neyse de iki yıl onceki Burgess, Lafifte vs :( Tabii saldiri gucu zayıf derken Bellamy'e kiyasla demiyorum, diğer amirallere kiyasla. Onun da farklı özellikleri vardır. Issho da Akainu, Aokiji kadar bitirici değil ama savunmasi çok iyi mesela. K.haki uber, kilici ile blokluyor. Blokladigi sirada ayni zamanda basinc vererek hasar da veriyor. Saldiri+savunma bir arada olabiliyor.Sengoku da üst düzey k.haki ve b.haki ile durumu dengeliyor olabilir. Denk olmak demek her şeyleri denk demek degil. Biri savunmada ilerdedir, biri saldırıda biri k.hakide biri b.hakide vs.

Bayilmak için illa kemik kırmak gerekmiyor. Aci cekiyor sonucta adam. Zoro, acılar ile o hale geldi TB'de. Zoro ilk başta bir damla aldı etkilendi, bir de hepsine daldiktan son halini düşün. Fark balonun boyutuydu. Işte Sengoku'nun yumruğu o küçük damla ise, atiyorum Kaido'nunki balonun tamamı.

Yani Sengoku gidip de Dof'a çakıp çok fazla hasar veremez. Shock vave ile de keza.

Bu seride Sanji'nin bacağı bile brüt güçten etkilenip çatlıyor, Zoro'nun kılıçları elektrik tarafından etkileniyor, hemde ikiside Haki kullanmayı öğrenmişken...

Luffy ise halen bu saldırılardan etkilenmiyor, Haki bir kenara Şeytan meyvesi gücü bir tarafadır.

Seride bu zamana kadar geldik Luffy'nin halen bir tarafının çatladığını, kırıldığını gördünüz mü, görmedik, ben bu saatten sonra değişeceğini de zannetmiyorum.

@Erkan12

Novalar da olmediler zaten Kizaru'nun tekmesiyle. Olup de dirilmediler değil mi? Kizaru'nun tekmesi guclu de asıl gücü tekmesi olmadığı için onun da bir vuruşta bayiltamamasi normal. WB'ye yagdirdigi lazeri yagdirip rahatca oldurebilir. Sengoku'nun da asıl gücü muhtemelen yumruğu değil ancak ben zaten genel olarak bakıyorum. Shock vave de pek etki etmedi. Hadi Teach ve 6. seviye mahkumları neyse de iki yıl onceki Burgess, Lafifte vs :( Tabii saldiri gucu zayıf derken Bellamy'e kiyasla demiyorum, diğer amirallere kiyasla. Onun da farklı özellikleri vardır. Issho da Akainu, Aokiji kadar bitirici değil ama savunmasi çok iyi mesela. K.haki uber, kilici ile blokluyor. Blokladigi sirada ayni zamanda basinc vererek hasar da veriyor. Saldiri+savunma bir arada olabiliyor.Sengoku da üst düzey k.haki ve b.haki ile durumu dengeliyor olabilir. Denk olmak demek her şeyleri denk demek degil. Biri savunmada ilerdedir, biri saldırıda biri k.hakide biri b.hakide vs.

Bayilmak için illa kemik kırmak gerekmiyor. Aci cekiyor sonucta adam. Zoro, acılar ile o hale geldi TB'de. Zoro ilk başta bir damla aldı etkilendi, bir de hepsine daldiktan son halini düşün. Fark balonun boyutuydu. Işte Sengoku'nun yumruğu o küçük damla ise, atiyorum Kaido'nunki balonun tamamı.

Yani Sengoku gidip de Dof'a çakıp çok fazla hasar veremez. Shock vave ile de keza.
Novalar ölmedi ama bayıldılar, Drake, Urouge ve Apoo o tekmeden sonra bir daha kalkamadı, Luffy ise iki sefer kalktı Marineford'da savaşmaya devam etti, fark buradan geliyor.

Sengoku lastik olmayan herkese brüt güç ile ağır hasar verir, bir tarafını çatlatıp, kırar. Adam idam platformunun çelikten oluşan kirişlerini tek bir yumruğu ile kırıyor, Luffy lastik olmasa Sengoku onu öldürecekti, nitekim de bunu diyor sizi idam edeceğim diye, Sengoku aptal değil, lastik dışında ne olsa orada parçalardı Sengoku. Adam devasa bir çelik yapıyı yıkmış, karşısında Haki olsa kendisinde de Haki var zaten, kılıç koysan parçalar, kemik koysan kırar. Vergo'nun yaptığı etkiyi Sengoku'nun yapamayacağını mı zannediyorsun yoksa ciddi ciddi ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar 850 bölüm herşeyin net olduğu gün gibi ortada değil mi?
Zoro kılıç ile dövüşüyor hemde 3 tane.Luffy yumruk ile.
Zoro B.hakide üstün
Zoro dayanıklıkta üstün
Hani Mihawk-sama da Mf'te Vista ile kapışıp aynı anda Luffy'i süzüp demedi mi? Denizlerdeki en tehlikeli güç diye insanları etrafında toplayan güç olduğunu.
Luffy her rakibinden sonra yatak döşek yatıyor Zoro dinç bir şekilde antrenman yapıyor.
Luffy'nin Zoro'dan üstün olduğu tek konu iradedir.O da D olduğu için.Zoro da bir D açıklanır.Wano'da tüm arc boyunca Zoro üstüne olacağı için orda Zoro'nun tayfadaki en üstün karekter olduğu daha da anlaşılacak.Lanetli kılıçların etkisini geçebilir Şogun tarafından.Dedesi Ryuuma zaten bu net bir şey.Wano'dan sonra amiral seviyesi kesinkez olacağı için Luffy'i değil Mihawk'ı geçeceğini düşünüyorum.

Oda zaten açıklaması var.Aslında anakarekter Zoro olucaktı ama editörlerin yoğun itirazından dolayı Luffy yapmış.

Azcık mantık net şeyler yani.
Aslında Buggy'nin adamı olup palyaço gibi dolaşacaktı piyasada...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 70)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık