Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Ne kadar mantıklı. Zoro kendi aldığı darbeler ile Luffy'nin aldığı darbeleri kıyaslamam bile. Zoro kendi aldığı darbelerle çok kötü duruma düşüyor diyorsunuz. Aynı adam çok daha fazla darbe almış olan Luffy'nin darbelerini o kötü halinde alıp o şekilde bir durum yaşandığında ise bunu dayanıklılığına yoruyorsunuz?

Bir çelişki var di mi? Kendi aldığı acılarla ölecek duruma düşen adam? Çok daha fazlasını o durumda aldığında nasıl bu dayanıklılığı ile alakalı oluyor?

Adam Dof'un verdiği hasarları 2 yıl öncekiler ile bir tuttu. Ben neyini tartışayım daha.:S
Dof zihnini bulandırmış Hasan :) Orda Dof'la ilgili bişey yok, Dof yok orda :artiz:
Aklıma eski bir çalışmayı getirdin şu an. :D O zaman seni yılın Zoro fanı ilan ediyorum.

Herkes silinmiş piyasadan zaten ayakta kalan bir sen birde karolla olmuş. :D
Arishiteru mantıklı bi abimizdi, her mantıklı abimiz gibi Zoro'nun gösterildiğinden çok daha önemli olduğunu biliyordu :a:
3 hakide de, güç ve dayanıklıklıkta da Luffy Zorodan bariz üstündür.
Umarım ölürken bir bardak su verenin olmaz :of:

Iyi de Luffy bayıldı, Sanji ise ölüm döşeğinde olmasına rağmen acıları aldı ve dayandı? Düz bakış açısıyla buradan Sanji dayaniklidir Luffy çıkar. Ama vurgu yapılmadı diyorsun. Illa vurguyla gerek yok ki. Law'un da dayanıklılığı on planda ama onun başına gelse gene demem. Burada mantıktan bahsediyorum ben.

Ölüm döşeğinde bir adam, belki de %100 sağlam halini dahi öldurebilecek acıları da alıp hayatta kalıyor ve buna kendini asma diyorsun yav, ayıptır. Ben aşmaya imkan yok mu dedim? Ornekledim de 1-2 darbe daha dayanirsin eyvallah ama bu farklı.

Luffy'nin gatlingler ise bilinçsiz b.haki kullanımı ile açıklanabilecek bir sey. Zoro'nun olay öyle olsa ona da eyvallah ama hayır, adam bayağı bayağı içine almış acıları, 34462 litre kan kaybetmiş ama bayilmamis. Bunun hiçbir mantığı yok. Diğer türlü adamin dayanıklılığını x2 olarak almak lazim zaten. %90'lara gelecek vsde aha diyeceğiz Zoro perte çıktı çıkacak ama sonra bir bakacağız ki bilinmeyen bir kuvvet heal basmış, Zoro bir %90 daha alacak kadar saglam :D

Madem bu kadar dayanikli bu adam neden ölüm dosegine geldi orada? Bir o kadarına daha dayanacak gucu vardı madem neden %40-%50'lerinde görünmüyordu? Kandirdim XD demek için ağır hasarlı rolü mu kesiyor? Yalnız iyi rol kesiyor hea, Kuma bile yiyor :D
Zoronun o olayına oda sıvamış demeye mi çalışıyorsun anlamadım?

Dof zihnini bulandırmış Hasan :) Orda Dof'la ilgili bişey yok, Dof yok orda :artiz:

Arishiteru mantıklı bi abimizdi, her mantıklı abimiz gibi Zoro'nun gösterildiğinden çok daha önemli olduğunu biliyordu :a:

Umarım ölürken bir bardak su verenin olmaz :of:
Ben sana demiyorum. @Densetsu no Samurai Arkadaşımız Dof'un darbeleri ile 2 yıl öncekileri kıyasladı. Onaydı lafım.

Luffy harbi nasıl Zoro'ya denk olabiliyor. Adam bir hız da bir de h.hakiden önde. Onlarda da öyle milimlik farklar var. Nasıl denk oluyor acaba merak ettim.

Son düzenleme:
O paylaştıkların da mangada yok. Mangada bir sürü haki kullanıcısı varken, o paylastığım efekt ilk defa Zoro'da gösterildi..

Kılıcına busoshoku yüklüyor, heralde pek dikkat etmemişsin, kılıcın yarısı daha dolmamış, kılıcını doldururken göstermiş mangaka, şayet ima ettiğin şey Haki taşması ise, burada da aynı Haki'nin taşması gerekirdi.

@Erkan12
Aslında söylemek istediğim te şey, Zoro'nun da Haki eğitimi almış olduğuydu. Sonuçta kılıç kullanan birisi için kılıç önemli ve kırılmaması için de haki kullanmayı öğrenmeleri gerekiyor ve Mihavk bunu Zoro'ya öğretti. Nasıl ki Luffy Rayleigh'den öğrendiyse, Zoro'da Mihavktan öğrendi.
Ben anlatamadım galiba, ben Zoro Haki eğitimi almadı mı dedim ? Ben diyorum ki Luffy bunu detaylı şekilde öğrendi, Luffy Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi alırken, Zoro sadece Ön Lisans eğitimi aldı. Luffy detaylı şekilde hem Zırh hem Gözlem tipi Haki konusunda eğitildi, Mihawk ise sadece dedi ki bunu öğrenmen lazım çünkü kılıcında çentik olmamalı, Haki konusunda Luffy gibi güçlenip, rakiplerine Haki konusunda baskın olmalısın denmedi. Ayrıca arada öğretmen kalitesi farkıda bulunuyor, Rayleigh bariz şekilde çok daha güçlü bir Haki kullanıcısı ve bu konuda daha bilgili birisi.

Ben sana demiyorum. @Densetsu no Samurai Arkadaşımız Dof'un darbeleri ile 2 yıl öncekileri kıyasladı. Onaydı lafım.

Luffy harbi nasıl Zoro'ya denk olabiliyor. Adam da bir hız da bir de h.hakiden önde. Onlarda da öyle milimlik farklar var. Nasıl denk oluyor acaba merak ettim.
O zaman onun alıntısına yaz Dof'u :)
Seni kırmayayım dedim de aksini söyleyip yalan konuşamam. :)
Bende kırarım bir gün, ama yerde bırakmam kucakta taşır gitmesi gereken yere kadar götürürüm kırdığımı :good:

@shishi sonson

Evet, sivama hem de çok açık ve secik. Buna sivama diyemeyen adam gelecek bölüm Luffy, Mom'a tek atsa ona da laf etmez zira mangaka ne yapsa yutacak kadar kordur yahut azılı bir Zoro fanidir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık