Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Ben Luffy ve Zoro'nun hiçbir zaman eşit olduğunu düşünmedim.Luffy Zoro dan çok daha güçlü bence.Torpil yakıştırmasını çok sevmiyorum.Zoro ' nunda gücü ortada karşılaştığı rakipler belli.Aldığı vs ler hakkıdır.Ama dövüştüğü kişiler bence çok güçsüz.
Ben Zoro'nun vsleri şaibeli demiyorum zaten.Zoro=Luffyciler Zoroya torpilli diyorlar diyorum :/

Roronoa Zoro

Ben Zoro'nun vsleri şaibeli demiyorum zaten.Zoro=Luffyciler Zoroya torpilli diyorlar diyorum :/
Valla ben zoronun torpilli değilde bu yakıştırmayı çok sevmiyorum ama madem öyle diyorlar bence Luffy bazı yerlerde torpilli.Tamam Luffy güçlü baya ama mangaka sürekli Luffy zor durumda bıraktırıp hiç olmayacak yerlerde gerek Luffy gerek tatfayı kurtarıyor.Kuzan olayında Luffy donmuş kucakta gidiyor.Noluyo dedim ya Luffy ya da tayfadan birinin orada ölmesi gerekiyordu bence.Çünkü çok ama çok güçsüz ve çağresizlerdi.

Valla ben zoronun torpilli değilde bu yakıştırmayı çok sevmiyorum ama madem öyle diyorlar bence Luffy bazı yerlerde torpilli.Tamam Luffy güçlü baya ama mangaka sürekli Luffy zor durumda bıraktırıp hiç olmayacak yerlerde gerek Luffy gerek tatfayı kurtarıyor.Kuzan olayında Luffy donmuş kucakta gidiyor.Noluyo dedim ya Luffy ya da tayfadan birinin orada ölmesi gerekiyordu bence.Çünkü çok ama çok güçsüz ve çağresizlerdi.
O durumda torpillik gibi bir durum yok aslında gerçeklikle bağdaştıramıyorsun o kadar.Seri her ne kadar fantastik olsa da insan öyle bir yanılgıya düşüyor.Yoksa seride bu tarz olaylar çok var.

Roronoa Zoro

O durumda torpillik gibi bir durum yok aslında gerçeklikle bağdaştıramıyorsun o kadar.Seri her ne kadar fantastik olsa da insan öyle bir yanılgıya düşüyor.Yoksa seride bu tarz olaylar çok var.
Zaten diyorumya torpil kelimesini kullanmayı sevmiyorum diye .Dediğin doğru aslında mantığımızla ve gerçeklikle bağdaştıramıyoruz.Fakat şöylede bir şey var seri ne kadar fantestik ve kendi kurallarını kendi kurgusunu belirlemiş olsada yinede bazen kendi içindeki kurgusuyla çelişiyor.Hani benim kafamdakimden ziyade Dünyada hiçbir yapıt yoktur ki gerçeklikten tam olarak bağımsız olsun.Ne kadar kendi kurgusuda olsa da bazı şeyleri kabullenmek mümkün dil.Örneğin:Luffy nin kaç milyon volt yeyip hiçbir şey olmaması bence yanlış ve mantıksızlıktır.Abi çocukda değilizki her şeye he diyelim.Mangakada böyle yapınca bizim gibilerin şunları demesi kaçınılmaz oluyor : Ya o işte senaryo o yüzden öyle oldu ya da oda bu karakteri sevmiyor .Şu karaktere torpil geçiyor dedirtmeye sebep oluyor.Her ne kadar kusursuz bir seri yapamasada mangaka bu tür durumları en az indirmesi gerekir.

Zaten diyorumya torpil kelimesini kullanmayı sevmiyorum diye .Dediğin doğru aslında mantığımızla ve gerçeklikle bağdaştıramıyoruz.Fakat şöylede bir şey var seri ne kadar fantestik ve kendi kurallarını kendi kurgusunu belirlemiş olsada yinede bazen kendi içindeki kurgusuyla çelişiyor.Hani benim kafamdakimden ziyade Dünyada hiçbir yapıt yoktur ki gerçeklikten tam olarak bağımsız olsun.Ne kadar kendi kurgusuda olsa da bazı şeyleri kabullenmek mümkün dil.Örneğin:Luffy nin kaç milyon volt yeyip hiçbir şey olmaması bence yanlış ve mantıksızlıktır.Abi çocukda değilizki her şeye he diyelim.Mangakada böyle yapınca bizim gibilerin şunları demesi kaçınılmaz oluyor : Ya o işte senaryo o yüzden öyle oldu ya da oda bu karakteri sevmiyor .Şu karaktere torpil geçiyor dedirtmeye sebep oluyor.Her ne kadar kusursuz bir seri yapamasada mangaka bu tür durumları en az indirmesi gerekir.
Yahu hala elektrik diyorsunuz.:( Voltun bir önemi, önemli olan akımdır. O evrende lastik elektriğin antisiymiş işte, magma ateşin üstüymüş. Ona kalsa normal bir insan için 50V üstü serindir. Enel daha kimlere kaç volt verdi ama bir şey olmadı.

Enel gibi bir adamı mundar etti mangaka ama dönüşü sağlam olacaktır. Hatta birkaç teoride bir space arc bile bekleniyor. Bizimkiler uzaya çıkmasa bile Enel'in uzaydan ineceği kesin gibi bir şey. Yeniden görmek güzel olacak Enel'i.

Mom'u devirenler Vinsmoke'lar olacak gibi geliyor bana. Sanji'nin yükseliş yılı başka nasıl olabilir ki ? Belli ki bu adam bir dövüş içerisine girecek.

Roronoa Zoro

Yahu hala elektrik diyorsunuz.:( Voltun bir önemi, önemli olan akımdır. O evrende lastik elektriğin antisiymiş işte, magma ateşin üstüymüş. Ona kalsa normal bir insan için 50V üstü serindir. Enel daha kimlere kaç volt verdi ama bir şey olmadı.
Misal veriyorum abi genel olarak çok açık var seride.Dofun meyvesi az mı tartışıldı bu forumda :)

Konuşulmuş ama yeni gördüğüm için bir şeyler yazmadan geçemeyeceğim. Luffy'nin en şaibeli vssi ne yazık ki Eneldir. Olaya açıklık getirmem gerekirse;

Olay Luffy'nin haki dahi bilmiyorken sadece lastik olmasıyla Enel'in logialığını bozmasıdır. Hadi bunu bir şekilde bağladı diyelim. Ya bitirici vuruş ? Altın çanla vuruyor Enel'e. Altın elektiriği iletir yani Enel'in o saldırıyı alması sıvamadır bana göre.

Bir diğer durum ise Enel kadar olmasa da Croco Boy'un yenilmesine etki eden 1 lt bile etmeyecek kanın Croco'nun kuruluğunu etkileyecek kadar ıslak olması durumu. Bunun dışında abartılacak pek bir durum olmadı doğrusu.

Tabii bunlar Luffy ile olan durumlar tayfada ki diğer karakterlerinde buna benzer durumları mevcut.
Şu kısma bi açıklama var gibi. Bitirici vuruşta Altın top ile hız alıyor ama yumruk ile vuruyor. Bakınız sayfa bu. Sağ altta Enel'in gördüğü bir yumruk var. Sonrasında görüyoruz hala Logia formunda.

Rise and Shine

Kaptanına yenilgiden sonra ağlayıp bir daha asla kaybetmeyeceğim bunda bir sorunun var mı Korsanlar Kralı ? deyip sonrada birde aldığı yenilgi sonucu rakip saydığı adama beni eğit çok güçlü olayım diyen bir yardımcı kaptan var içler acısı bir durum olmalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 54)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık