Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

BB'yi bu konuda Garp ve Sengoku gibi dandik adamlar olarak düşün.
Shiki karşısında birebir şansları olsa bile onlar iki kişi dalmayı ve fazla hasarın oluşmamasını düşünürler.BB'de böyle eğer tek dalıp bi hasar almak yerine iki üç kişiyle dalıp riske girmemeyi tercih etmesi normal karşılanır en azından ben öyle karşılarım :D Yani işin gücün yetmesiyle alakası yok karekter meselesi :artiz:
Bi zoro degil..Yazik vallaha yazik...

BB'yi bu konuda Garp ve Sengoku gibi dandik adamlar olarak düşün.
Shiki karşısında birebir şansları olsa bile onlar iki kişi dalmayı ve fazla hasarın oluşmamasını düşünürler.BB'de böyle eğer tek dalıp bi hasar almak yerine iki üç kişiyle dalıp riske girmemeyi tercih etmesi normal karşılanır en azından ben öyle karşılarım :D Yani işin gücün yetmesiyle alakası yok karekter meselesi :artiz:
Hacı mesela Ace ile dövüşünde geri durun demiştir Teach adamlarına. O kadar da vurmaya gerek yok. Garp ve Sengoku'yu da araya iyi yedirdin. O olayın bu durum ile alakası yok.:D

Şu an istesekte istemesekte Teach KK'lığa oynayacak bir rakip durumunda. Ve gücü de baya baya artmış durumda. O meyvelerin herhangi birisi bile kullanıma bağlı olarak kişiyi Yonkou seviyesi yapacak güçte. Teach şu an bu kadar azman bir konumda. Ve Oda bu adamı daha da ileriye taşıyacak gibi duruyor.(İhtimal.) O yüzden o kadar da ezmeye gerek yok. Ayrıca her ne kadar iradesini felan beğenmesem de serinin en güzel repliklerinden birini söylemiş bir karakter. Sanılandan fazlası çıkar bu adamdan.:D

@Alpamis inceyi kaçırmışsın bak Ace ile kapışırken adamlarına geri durun çünkü onunla kapışamazsınız diyor yanı adamlar kapışacak seviyedeyse :D Grup yapmama taraftarı falan değil BB :D Ben ezmiyorum ki BB'nin BB olmasını sağlayan özelliğinden ve karekterinden bahsediyorum sadece.Adama en güçlü dedim Dragon'u yerinden yurdundan etti dedim nasıl eziyormuşum onu :D

@serimu Kimse Zoro olamaz :artiz:

@Alpamis inceyi kaçırmışsın bak Ace ile kapışırken adamlarına geri durun çünkü onunla kapışamazsınız diyor yanı adamlar kapışacak seviyedeyse :D Grup yapmama taraftarı falan değil BB :D Ben ezmiyorum ki BB'nin BB olmasını sağlayan özelliğinden ve karekterinden bahsediyorum sadece.Adama en güçlü dedim Dragon'u yerinden yurdundan etti dedim nasıl eziyormuşum onu :D

@serimu Kimse Zoro olamaz :artiz:
Bakalım nasıl bir güce geldi. Merak ediyorum onu da.:D

Bu arada daha iyisi var Luffy.:D

Karasakal tayfa avantajıyla almış olabilir o galibiyeti kendi gücü yetse bile riske girecek biri değil.Karasakal şimdilik en güçlü olduğuna inanılan adam Dragon'u iki gün önce mekanından etti falan işte biliyorsun durumları :D Karasakal meyvelerinin avantajıyla bir günde bitirdiyse Akainu 1.5 günde bitirirdi yani demek istediğim senin düşündüğün kadar ağır olmasa bile kendisini yonkou yapacak bi galibiyet alır Marco karşısında.Kizaru+Koramiral kelepçeli olmasına rağmen adamı tamamen yenemediler yada uğraşmadılar(Ki saçma uğraşmamaları) ama burda şunu bilmen lazım Akainu adam indirmede çok sağlam Aokiji'nin yarısını götürmüş bildiğin ve Oda'nın nasıl bi vs çizme özürlüsü olduğuna bu yazdıklarıma eklersek Akainu 10 gün sürmüş olsa bile(İki devin savaşlarını gözünün önüne getir) farkını ortaya koymuş bence.
Bence her Amiral+biraz daha güçle yonkou olabilecek kapasitedeler(Fuji hariç) Akainu'da o + güç var.

Not:Konuyu nasıl WB'den Akainu'ya çevirdim ama :sapkali:

Karasakalın diğer yonkolardan bir farkı yok.Adamın kendisi de çok güçlü tayfası da.Tayfa sayesinde yapmadı yani o yaptıklarını.

O dediğini Marco'ya yapamaz meyvesi yüzünden yapsa da 10 günde yapar.E bu toplu bir savaş teke tek olmadığı için de o fırsatı bulamaz.

Yahu yonko olsunlar da olsalar kaç yazar.1 aylık bir yonko olurlar en fazla.Law ne diyor bu adamlar beyazsakala karşı bölgelerini savundular.İssho yada akainu sağlam tayfayla yonko olsunlar bir aya kalmaz Kaido gibi diğer yonkolar tepesine çöker ve ezerler dağıtırlar o tayfayı.Çünkü İssho ve Akainu bu hayvanatların seviyesinde değil.Anlatabiliyormuyum ?

İssho cehennemi yaşayacan derken 2.adamlardan bahsetmiyordu değil mi o cehennemi Kid ekibi yaşadılar bizzat.

@Millennium Wizard WB'nin cidden gidip aha bu toprakları bana vereceniz dediğini mi düşünüyorsun, WB'nin Shanks'ın mektubuna verdiği tepkiyi hatırlıyormusun ? Adamlar görüşmemişlerdi bile.
Bu konuda anlaşamayacaz anlaşılan :bilmem:
WB'nin bölge için dövüşmesi tabiatına aykırı, zaman herşeyin ilacı bakalım neler göreceyiz.

Yonkou meselesi aslında BB ile net anlaşıldı.
Çünkü yonkou olduktan sonrada güçlenmek zorundasın.
Bigmom'a bak resmen kendi imparatorluğun hakimiyetini kurmuş.Adalarının etrafından bile geçemiyorsun.
Kaido 500 zoanlı dev bir ordu kurmuş sürekli geliştiriyor.

Haliyle BB 'de meyve avcılığı yaparak hızla yükseliyor.BB'in çapı şu an diğer yonkoulara göre az , ama zamanla olacak bu işler.

Sakazuki'de benzer şekilde Yonkou olabilir.Hatta hızla yükseledebilir.
Kuzan'da benzer şekilde.Bu adamlar sıradan tipler değil.

Ha yonkou olur Sakazuki ama Bigmom ve Kaido'nun yanında çapı yetersiz kalır.Onuda BB gibi gelişerek kapatır zamanla.Çünkü diğer Yonkoular bu piyasanın artık kaşarı tabiri caizse.

Ki Sakazuki'deki hırsı ve inatçılığı hesap edersek bu adam Yonkou olsa 2 yılda dengelerle oynayacak işler yapar.

Olamaz.Zamanı falan yok bu işin.Madem öyle beyazsakal öldükten sonra mangaka teache ikinci meyveyi vermeyip söylediğini yapabilirdi.Ki bana göre tek meyveli teach amiral dengi adam.Çökerdi adalara ondan sonra da zamanla söylediklerin olurdu yerini de korurdu.Fakat böyle birşey olmadı.Yonko olabilmek için 2.meyve şarttı.Güç şart anlayacağın.O güçte akainuda yok.Yonko olmaya kalksın diğerleri zayıflığını gördükleri anda bölgelerini ele geçirir ve onu def ederler Marco gibi.

Ancak Shanks gibi uzun yıllar iyi bir tayfayla gelişim sürecine girmeli ki olabilsin.Bunun için de genç ve potansiyel sahibi olması lazım luffy gibi ama adam yaşını başını almış.Böyle bir olay olsa da bir 10 yılı bulur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık