Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

İşte o yüzden yaptığı işe sadık biri. Ailesini işinden önde tutan birine adam denir mi? İşte orası oldukça göreceli.
Ace=Suçlu.
Garp=En önemli adalet figürü.
Yapması gerekeni yaptı. Ülkede idam var. Oğlu veya kızın terörist/suçlu. Sen de emniyetten sorumlusun. Ne yapacaksın? Yapman gerekeni yapacaksın.
Aile geçicidir. Ama adalet kalıcı. Adalet üstündür aileden.

Mangaka aile mi adalet mi seçimini yansıtmış işte. Garp içinde bir savaş verdi ve yapması gerekeni yaptı.
Savaşa gitmeyecekti, içinden Ace yaşasın diyor ama elinden bir şey de gelmiyor, o zaman en doğrusu orada olmamak. Aile işin içinde ise olaylara karışmayacaksın. Roci karıştı ve hain oldu bak.:D
Mangaka o durumdaki birisinin yaşadığı iç çatışmasını çizmiş

Dünyanın en büyük denizcileri gelmiş o orada olup tarafını belli etti ben korsanlardan değil denizcilerden yanayım diye. Bir başka nedeni de kendisine ihanet etse de kendi torunu gibi büyüttüğü adam ölürken yanında olmayı istedi. Bu da doğal bi şey.

Yoo. Genellemek yanlış. Smoker mesela o da denizci. Zaten Dadanları da koruyan Garptı farkındaysan. Orada haydutluğu bakış açısını belirliyor diye vurguladım.
Ayrıca görevini yerine getirdi. Aldı büyüttü herkesten gizli eşşek kadar oldu. 17 yaşında da Garptan habersiz denize açıldı. Garpın burada suçu yok aksine adam büyük fedakarlık yaptı.
İşte içinde yaşadığı çelişkiyi dışa vurunca da böyle tartışılır bir pozisyona düştü. Sengoku tutmasa Akainu'ya dalacaktı. luffy'ye izin veriyor korsanları cesaretlendiriyor ama Marco'ya geçit vermeyip denizcilere güven veriyor. Arada kalmak kötüdür.
Gözümden kaçmadı :D Şimdi buraya senaryodan ölmeyen adamları yazarsak herkes üzülür. Fanı olunacak, okunacak adam kalmaz seride...
Orada amaç Ace ve luffy'ye olan tezatlığı yansıtmaktı. luffy önüne gelene atar yapıyor işte aslanım be.. Ace yapınca ölsün, maldı zaten.:(

Ace en potansiyelli adamdı, Sabo ile olan küçüklüğü belli ve Roger gerçeğide ortada. Başkası daha potansiyelli olabiliyorsa luffy değil diyebiliriz.
Potansiyel ulaşabileceğin uç noktayı gösterir yalnız. Mesela bi futbolcu vardır 20 yaşına kadar efsane olacak bu adam derler bi bakarsın durur ve öyle kalır biri de vardır 20 yaşından sonra açılır esas efsane o olur. Luffy lastik meyvesi yemiş ve bunu kontrol etmek zor olduğu için uzun süre sorun yaşadı ama düşün böyle sorunlara rağmen 17 yaşına geldiğinde denizdeki bi canavarı tekliyordu peşine gitti kendi denizindeki büyük başları harcadı, 3 hükümet üssünü tarumar etti, 2 savaş lordu bi tane de onlara denk hükümet ajanını yendi arada kurtardığı diğer yerleri sayma bile. Ace kesinlikle Luffy kadar etkileyici olmadı zira dediğim gibi ne Enies Loby ne İD ne de Marinefordda bulundu o yaşında. Bunları da oraları hakkında verilen bildgiden anlayabiliriz. Mesela Enies Lobyde bahsi geçiyordu bugüne kadar hiç bi korsan cesaret edemedi falan diye. Roger gerçeği diyorsun da Garp ve Dragon gerçeği de ortada. Eğer soydan soptan oluyorsa Luffy hiç de aşağı kalır değil.
Daha serinin başında Rogerın şapkası emanet edilmiş Luffy'ye üstelik. Mesele potansiyelse Shanks o potansiyeli 7 yaşındaki Luffy'de gördü. :D

Adam gibi adamlar listesi
1-Luffy
2-Ace
3-Garp
4-Bege
5-Sabo
6-Fujitora
7-Rosinante

Bu 7'liyi yedirmem.

Adam gibi adam olmayanlar listesi

1-Doflamingo
2-Dragon
3-Yasopp
4-Apoo
5-Akainu
6-Teach

İyi forumlar.

@Carpe Diem ne emeği var Allahın dağına götürüp haydutun eline bırakıp hadi marine ol demekten başka ne emeği var ? Haydutun yanına götürüp en büyük denizci siz olacaksınız demek nasıl bi mallıktır yahu ?
Dünyanın en büyük iki suçlusunun oğullarını idam etsinler diye denizcilere mi bıraksaydı. He aynı eleştiriyi ben de yaptım. Başka birine teslim edebilirdi bence de ama adam sürekli bunları kontrol edip barınacakları bi yer sağlayıp hükümeti de bundan habersiz bırakmış. Ace'i bulup öldürtmemesi bile belki denizci mantığıyla ihanetti daha ne yapsın, İvankovdan yardım alıp süt mü versin? :(

@Carpe Diem ne emeği var Allahın dağına götürüp haydutun eline bırakıp hadi marine ol demekten başka ne emeği var ? Haydutun yanına götürüp en büyük denizci siz olacaksınız demek nasıl bi mallıktır yahu ?

@Alpamis Luffy'nin yendiği Moria'yı Jimbei bir vuruşta hallediyor Lucci'ye iki tane vurur, Croc'la iyi kapışır ama kazanır.Jimbei diyorum sana ya sen kalkıp Px diyorsun, sende bende biliyoruz ki bu adam px i tekler.
Ace 5 gün dövüşüyor Jimbei düşmeden düşmüyor, Dövüştüğü adam Ace'den bahsederken saygı eki getiriyor, san diye hitap ediyor.Ace daha çocuk olduğu halde ortalığı dağıtan K haki basan bi karekter.
Ace'nin KK olacağını bizzat bu seride en aklı çalışan adam söylüyor ''Sengoku''
daha sonra denizlerde yıllarını vermiş kafası yamuk dede destekliyor daha nice örneği var.

Ace Luffy'i kurtarmak için öldü, yenilme yok ortada kendi güçsüzlüğünden de ölmüş değil, Akainu gibi adamla yumruk yumruğa girmiş meyve avantajı Akainu'da olmasa nerdeyse o çarpışmadan etkilenmemiş biri. Ace'yi yenen tek bi adam var oda Yonkou şimdi. Neyse herkes kendi bildiği gibi devam etsin.
Jinbei ile ne zaman dövüştü belli değil.Şu an Luffy Jinbei ile ne yapar sen de biliyorsun. Luffy yola çıktıktan sonrasında 6 ayda bu dediklerimizi yapıyor. Sonrasında 2 yıl geçti mi nasıl bir güce geliyor şu an görüyoruz. Diğer taraftan seride Logia dediğimiz güç çok büyük güç veriyor. Ace'de ateş Logiasıydı. Çok doğal değil mi bu şekilde bir güç skalası yakalaması?

Bu arada Ace'in yükseldiği döneme değil de şu an ki döneme en kötü jenerasyon dendi bunu da idrak etmek lazım. Ace ile Luffy arasında ki konuşma çok iyi şekilde anlatıyor. Luffy diyor ki 3 yıl sonra büyüdüm mü görürüz. Ace'de diyor ben de büyüyeceğim salak diye.:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 144)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık