Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
okuyucu heyecanlandırmak istiyorsan ;

1- villaini şişir, sonra herkesin sevgilisi karakterine yendir.
2- güclü yan karakterler cıkart... ama onları aynı zamanda aradan cıkartmak iste. işte o zamanda karsısındakine en uygun sekilde yendir.

one piecete ben bildim bileli bu var. doflamingonun tayfası zayıf falan degil. sıkıntı insanların beklentilerinde.

- aokiji ve doflamingo atısmasında,cogu dof fanı eşitlik gördü :D benim gördügüm; öldürcem, ulan alayına gider diyen adamın, laf kalabalıgı yaparak ikilemesiydi. gördügünüz gibi dogu beklentiyi secersek hayal kırıklıgına ugramıyoruz.

- doflamingo amiral falan alamaz. hatta tüm tayfasıylada alma olasılıgı az. oda isshoyu alma fikrini kus kafesinin içinde tüm tayfasıyla kendi cöplügünde olmasınıda hesaba katarak dile getirdi bence.

- yinede tayfasıda kendiside gücsüz degiller. luffy g4te doffyden cok üstün. ama g4 süre sınırı oldugu için sürenin sonunda dof her türlü ayakta kalıp luffyi öldürürdü. bizim tayfada sayı dez avantajıyla her türlü o tayfaya kaybederlerdi. zoro ve sanji sınırlarına gecseler bile ikili kombinelerde meyve güclerini bilmedikleri için kesin bir yerlerde düşerlerdi.

- hadi ideo falan neysede, sai, cavendish, barto, chinjao , kyros, law bunlar cokmu kötü adamlar ? üstelik violet saf degiştirdi. monet ve vergoda dresrosada yoktu. yani total güce bakınca mangakanın kendisi bile imkansızı gördügü için bence olayı tüm ada versus doffy ve ailesine cevirdi. ama bitirisi tabiki kk adayına yaptırttı. bu üstteki birinci önerme...

- aynı durum wb tayfası içinde gecerli. akainu crocodile + wb tayfasının cogunluguna karsı cok daha güclüydü. yinede tayfada orada olmayan, ace , teach, thatch ve jozuyla akainuyu alabilirlerdi bence. wb yenilmek zorundaydı. adamı hasta yaptı, yaslı yaptı. o ana kadar çizik almadıgı amiralin önünde dizlerinin üstüne cökertti. evladına bıcaklattı. acei oraya kairosekili koydu gücünü kıstı. benim gördügüm wb tek gelse oraya adayı batırır kendi ölür ama denizci teskilatının anasını aglatırdı. yani wbnin yenilmesi gerekiyordu.

öte yandan, marcoya kendide söyledi, daha fazla güc gösterisi yaptıracak muhtemelen onuda kizaru + onigumuyo aldırdı, garpa durdurttu. jozu diger 2 amiralle rahat 1-2 saat kapısır en ters güce karsı dövüstürüp, üstelik aklı baska yerdeyken yendirtti. acei meyve hiyerarşisi dedi. teachi ayırdı, giderken bir tümen komutanınıda yanında götürttü. bla bla. işte buda yukardaki ikinci önerme...

- yani wb ve tayfası orda yenildi diye cöp degiller. o kadar dezavantaja ragmen deplasman kötüde mac cıkartmadılar.ha isimlerini altını tam dolduramadılar ama öyle olması gerekti.

doflamingo ve tayfasıda yenildi diye çöp degiller. yenilmeden önce hani kraldı bu tayfa :D yenilince cöp olmadılar.yenildiler çünkü öyle olması gerekti.
Güzel benzetme yapmışsın ama ikisi de her ne olursa olsun yenilgiye mahkumlar.
Ne Dof ve tayfası tam gücündeyken Mugiwaraları yenemez ne de Wb ve tayfası Denizcileri.

Robin bile Diamente'nin bütün saldırılarından kurtuluyor keza Hakuba gibi üst düzey bir rakibi farkedip hemen yanındayken kollarını kaldırıp kendini savunuyorsa. Bizim tayfa olmuştur.
Shogun Franky zaten Sezar'ın zehri bile işlemedi :/
Zoro yorgun bile değildi Pica'dan sonra uygun bir senaryo ile herkes ile kapışırdı. Sanji newkenpo ve koka ile Dof hariç herkesi alırdı zaten.

Dediğin gibi Dof'un tayfası ezik değil ama bizim tayfa onlardan çok daha iyi. Dofinin yenmesi için Sugar gibi meveleri öne sürmesi gerek ama senaryo mugiwaralardan yana olacağından bunların etkiside kısıtlı olacaktır yani istese çok rahat bizimkiler Dofi ve tayfasını indirdi. Ama hem müteffik kazanmak hem de konuyu yonkoulara çekmek amacıyla böyle bir girişimde bulundu iyi de oldu.

Son düzenleme:
Luffy'de zamanında Arlong ile dövüştü. Bu neyi gösterir ? Hatta arada 3 yıl anca vardır.
Ayıp la ayıp sen Lufy sama ile diğerlerini nasıl bir tutarsın.:S Ondaki potansiyelin çeyreği diğerlerinde yoktur.

@Dragon
Hocam sen hep yaz ya, hatta arşiv yapalım yorumlarını. Söylemeden geçemeyeceğim, Dofy amiral dengi değil, doğrudan eşiti. Sadece handikap vs gibi etmenlerle, senin dediğin gibi yenilmesi gerektiği gibi yenildi.

JamesLogan

Ayıp la ayıp sen Lufy sama ile diğerlerini nasıl bir tutarsın.:S Ondaki potansiyelin çeyreği diğerlerinde yoktur.

@Dragon
Hocam sen hep yaz ya, hatta arşiv yapalım yorumlarını. Söylemeden geçemeyeceğim, Dofy amiral dengi değil, doğrudan eşiti. Sadece handikap vs gibi etmenlerle, senin dediğin gibi yenilmesi gerektiği gibi yenildi.
Yav şu Doflamingo'yu amiral eşiti neden yapıyorsunuz kardeşim sebebi nedir yani, Gaza gelip Fujitora'yı indirecem dedi diye mi ?

@Dragon
Kimse doğuştan bu kadar güçlü olmuyor. Luffy'de bir zamanlar Arlong ile dövüşmüştür. Ama 2-3 yıl içinde gösterdiği gelişim ise onun potansiyelini gösterecek bir veridir. Yani ortada bir sıkıntı yok. Bir zamanlar Doflamingo'da korunmaya muhtaçtı.:)

Luffy Doflamingo'dan güçlü olduğunu göstermiştir bu arc.

Roronoa Zoro

Luffy'de zamanında Arlong ile dövüştü. Bu neyi gösterir ? Hatta arada 3 yıl anca vardır.
Arkadaş ağzımdan almış lafı, Luffy nin potansiyeli ile diğerleri bir olur mu? Jinbe tamam o zamandan sonra epey güç katetmiştir ama yine o zamanlar dahi korkulan bir adammış, Kizaru nun adamı Strawberry i dövmüş , Jinbe şuanda döver Strawberry i ama o zamanla şimdiki arasındaki güç farkları gene aynı şekilde ilerlemiştir, herkes Luffy gibi 2 yılda 100 kat güçlenmiyor

Benim gördüğüm Jinbei, sırf Strawberry i dövdü diye o zaman 250 milyon ödül alıyor, Kizaru Strawberry nin raporuna gööre diyor ' İçlerinde Jinbei vardı sıradışı bir güce sahipti ' dedi ve Strawberry nin yenildiğini gören Kizaru ona 250 milyon ödül biçilmesi gerektiğini düşündü

Bizim Luffy de , Lucci yi dövdüğü için 300 milyon ödül alıyor, yani aralarında pek fark yok o zaman için , Strawberry tuğamiralekn 240 m alacak değerdeyse Lucci de 280 m alacak güçte, aralarında öyle uçurum yok yani

Zaten haki diyince ' Koramirallerde olan güç ' denildi hemen vurgu yapıldı, bu adamlar Lucci den güçlülerki Enies Lobby de arka planda kaldılar karışmadılar
, 100 milyonluk veledi Lucci de halledebilir diye düşündüler, gücüne güvenmek güçsüz olmak anlamı taşımaz

Bak Sengoku'da Hancock için ' O kadın muazzam güçlü , ona ihtiyacımız var ' dedi, Sengoku Hancock tan güçsüz müydü ? Aynı şekilde Doberman ve Momonga da Lucci den güçsüz değiller

Kimse doğuştan bu kadar güçlü olmuyor. Luffy'de bir zamanlar Arlong ile dövüşmüştür. Ama 2-3 yıl içinde gösterdiği gelişim ise onun potansiyelini gösterecek bir veridir. Yani ortada bir sıkıntı yok. Bir zamanlar Doflamingo'da korunmaya muhtaçtı.:)

Luffy Doflamingo'dan güçlü olduğunu göstermiştir bu arc.
Lufy potansiyel olarak ilk 3'e oynar. Arlong kaç douriki civarıydı. Lufy en iyi gelişme gösteren adam. Zaten çok güçlüydü. Sadece haki eksiği vardı. Tagashi kadar haki versen Smoker falan dinlemezdi. Güç çıtası çok yukarılara çıktı ama. 5 sene önceyle şimdiyi kıyaslamak yanlış olur.

Yok la malesef olmuyor. Lufy'yi öveyim dedim ama olmuyor, 5 dk boyunca yazacak bir şey bulamadım. Senin dediklerinden diyorum bende. Öyle sayalım.:S Hakkını vereceğiz dedik bir kere.

Bu arc değil ama ilerde geçecek. Akainu'yu alabileceği zamanlara tekabül ediyor.

Lufy potansiyel olarak ilk 3'e oynar. Arlong kaç douriki civarıydı. Lufy en iyi gelişme gösteren adam. Zaten çok güçlüydü. Sadece haki eksiği vardı. Tagashi kadar haki versen Smoker falan dinlemezdi. Güç çıtası çok yukarılara çıktı ama. 5 sene önceyle şimdiyi kıyaslamak yanlış olur.

Yok la malesef olmuyor. Lufy'yi öveyim dedim ama olmuyor, 5 dk boyunca yazacak bir şey bulamadım. Senin dediklerinden diyorum bende. Öyle sayalım.:S Hakkını vereceğiz dedik bir kere.

Bu arc değil ama ilerde geçecek. Akainu'yu alabileceği zamanlara tekabül ediyor.
Hayal kurmak güzel bir şey. Akainu felan. Sen kafana yerleştirmişsin Dof'un herhangi bir Amirali alabileceğini ve fikrin değişmiyor.

Bu arada ben Luffy'nin potansiyeli ile kimsenin potansiyelini karşılaştırmadım. Şu anki Usopp'un bile 3 yıl öncesine göre ne kadar güçlendiği ortada. Hani Usopp üzerinden örnek vereyim size öyleyse. Bu arada Luffy potansiyel olarak birinci sıradadır.

Bu teorini destekleyen bi veri var mı? Mesela WB'nin amacı sadece aile kurmak bu belliydi. Sanırım senin söylediğin sadece fanı olduğun karakteri desteklemekten ileri gitmiyo.
Adam ölmek istiyor ve ölemiyor. Sence Kk olmak için çabalayan bir adam ölmek için sayısız kere intihar teşebbüsünde bulunur mu ? Kk olmak isteyen adam tek başına Yonko ile Marineye dalar mı ? Mantıklı olan Shanks ve Bb gibi tayfa toplamak ve güçlenmeye çalışmaktır. Kaido ise her hamlesini ölebilmek için yapmış. Sirf dunya sıradan diye savaş başlatmanın derdinde adam. Yonkoluk Kklık bunun neresinde ? Sallamıyor bunları yani. Big Mam ile Shanks da sallamıyor. Bir BB yeni çağ benim dedi ve güçlenme yoluna gitti. Diğerlerinin umrunda değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık