Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

1) Daha çocukken aynı seviyede adamlar Sabo ve Ace. Sabo sonradan devrimcilerde eğitim alıp hayvan gibi haki kasmış biri ve Ace Sabodan daha güçlü falan değil. Aksine Sabo makası fazlasıyla açmıştır, Acei fena patlatır. Nitekim Sabo savaşta olsaydı ikisini çekip çıkarırdı oradan, Oda da bu mevzuda böyle bir çizim yaptı.
2) Ace öyle kişilerle karşılaştı da diğer karakterlerin başına gökten Kaido mu düşmedi yerden denizci mi bitmedi? Aksine fazlasıyla şanslıydı ama bunu kullanamadı. Karşılaştığı yonkoudan biri Luffynin dostu öbürü babasının... ve yaptığı hadsizliği görmezden geldi. Kendisi bir halta yaramayıp her girdiği büyük kavgada hem kendi kaybetti hem de başkalarına kaybettirdi.
3) Sanji ve Zoro daha şimdiden Ace'in son halini geçmiştir. Üstelik Acein son zamanları ile aynı yaşlardalar, bu yaş mevzusunu önemseyenlere duyurulur.
4) Vergoya kaybeder demedim. Vergoyu yenebilir ama Dof ile kapışamaz. Dof bunun baba problemlerine nihayet getirir ve kendisini büyük bir ibret yapardı cümle aleme.
5) Vista Mihawkla kapışabiliyor, Jozu en azından Aokijiden kan getirebilecek düzeyde haki biliyor. İkisi de fena harcar Ace'i. Thatch işini bilmiyoruz. Eğer normal şartlarda meyveyi yeseydi belki o da daha güçlü olabilirdi Ace'ten.
1) Haki kavramı seriye sonradan yedirildi. Bu kadar gösterilerek çizilmiyordu. Çocukken kapışma tablolarında 26ya 24 öndeydi Ace. Güncelde çizilse Ace'te Sabo kadar haki kullanırdı. Yeni dünyada random bir asker bile kullanırken Wb'nin 2. tümen komutanı hayli hayli kullanır.
2) Kaido yenip adamı yapmak istiyor. Luffy'i arc içerisinde sayamayacağımız kadar çok yendi ve öldürmedi. Öldürünce de geri diriltti. Plot armor yazarın elinde istediğine veriyor. Ace ölmesi gereken bir karakterdi ve seride gerçekten öldürme amacıyla saldıran tek karakterin karşısına çıktı.
3) Op'de yaş mevzusu olayına girersek zor çıkarız. Hepsi prime hallerine ulaşsaydı Luffy>Ace>yeni nesil olarak görüyorum. Soy çok önemli bir faktör ve Ace'in kral olabileceğine seride çokça vurgu yapıldı.
4) Kaybeder demesende denk dövüşürler tarzı konuştun. Ace'e hakaret yav bu :( Doff'un gözlüğünü eline verirdi Ace.
5) Vista, Mihawkla sadece iki kılıç tokuşturdu. Mihawk'ın tüm ilgisi Luffy üzerineydi. Herhangi bir vs durumu yok ve Oda'nın stilini biliyorsan yeni tanıttığı karakterleri hemen ezdirmez. Wb komutanlarının gücünün gösterildiği arcta Mihawk, Vistaya tek mi atacaktı? Ağırlıkları nerede kalacak bunların :/ Jozu dikkati dağılmış Aokojiden kan getirdi Ace'te doğrudan saldırısını karşıladı. Tek olayı fiziksel güç olan Jozu, Ace'i yenemez. Thatch falan diyorsun Ace'i, chopper falan sanıyon galiba reis sen.

Ace sevdiğim bir karakter değil de sen çok gömünce dayanamadım. Çok farklı yorumluyoruz anlaşamayız biz hacı, bitirelim :D

Benim bahsettiğim tayfayı görmüyor musun ?

Senin söylediğin tayfada Teach yok Thatch yok Ace yok Jozu'nun bir kolu kalmış karşıda 2 meyveli Teach ve ekibi var ki ekibi ne kadar güçlü bilmiyoruz.
2 meyveli Teach, Linlin kadar güçlü olsa MF sonrasında hemen Yonkō olurdu. Ayrıca Koca Ana'nın tayfası da daha güçlüdür, takımada yönetiyor yahu kadın. Yüz binlerce askeri vardır. Onlarca çocuğu var hepsi farklı meyve yetenekleri olan, haki bilen, Rokushiki bilen. Kadının kendisinin gücünün de bizzat Marco farkında. Teach meyvesini kapatsa bile saf güçle ağzını burnunu kırar yine karşısına gelenin.

Hastalığı çok büyütüyorsunuz. Haki kullanıyorsa ne hastalığı? En güçlü paramecia ile arkalayıp kaç kez vurdu Akainu'ya. Onun üstüne Akainu hiçbir şey olmamış gibi savaşmaya devam etti.
O konu çok sapmasın. Buradan yazayım. Dövüş sırasında hastalığı yüzünden hasar alıyor zaten. Ve ben sadece 1 kere arkaladığını hatırlıyorum Akainu'yu. Onun dışında, o savaşta Wb'ye sağlam vurabilecek 5 kişi varken, Akainu'ya vuracak tek Wb vardı muhtemelen. Wb donanma askerlerinden bile hasar alırken, Akainu büyük ihtimalle ileri seviye gözlemi sayesinde Marco ve Vista'dan bile almıyordu. Şartlar bile eşit değildi kısacası.

O konu çok sapmasın. Buradan yazayım. Dövüş sırasında hastalığı yüzünden hasar alıyor zaten. Ve ben sadece 1 kere arkaladığını hatırlıyorum Akainu'yu. Onun dışında, o savaşta Wb'ye sağlam vurabilecek 5 kişi varken, Akainu'ya vuracak tek Wb vardı muhtemelen. Wb donanma askerlerinden bile hasar alırken, Akainu büyük ihtimalle ileri seviye gözlemi sayesinde Marco ve Vista'dan bile almıyordu. Şartlar bile eşit değildi kısacası.
Akainu'yu 1 kere arkalaması yetiyor işte. WB ve Akainu boş adamlar değil. Bir vuruşları bile birbirlerinden çok şey götürüyor. Akainu'nun nefes almasına izin bile vermiyerek ard arda vuruyor. Tamam arkalayana kadar eşit değildi diyelim. Arkalayandan sonra bıraktığı hasar ile eşit duruma geliyorlar. Ondan sonra Akainu kafasını yarısını yok ediyor. Bundan önce ki magma saldırıları bile organlarıyla temas edip eninde sonunda öldürecekti WB'yı. Magma bile WB'yı direkt öldürmüyorken kılıç ve mermi yedi diye direkt zayıfladığını söylüyorsunuz.

Akainu'yu 1 kere arkalaması yetiyor işte. WB ve Akainu boş adamlar değil. Bir vuruşları bile birbirlerinden çok şey götürüyor. Akainu'nun nefes almasına izin bile vermiyerek ard arda vuruyor. Tamam arkalayana kadar eşit değildi diyelim. Arkalayandan sonra bıraktığı hasar ile eşit duruma geliyorlar. Ondan sonra Akainu kafasını yarısını yok ediyor. Bundan önce ki magma saldırıları bile organlarıyla temas edip eninde sonunda öldürecekti WB'yı. Magma bile WB'yı direkt öldürmüyorken kılıç ve mermi yedi diye direkt zayıfladığını söylüyorsunuz.
WB'nin derisi Bm ya da Kaido gibi değil. O saldırılar bile elbete etkiliyor. Squardo'nun o sapladığı kılıç tetiklemedi mi zaten hastalığını hem? Onun dışında ikisinin de birbirine yaptıklarını nötrlersek ve savaş 1'e 1'den çok uzaktı. Gerek sayısal gerek güçsel olsun. Wb o savaşta 3 amiralle de karşı karşıya geldi zaten. 2 vuruşla da ayağa kalkamaz duruma getirdi Akainu'yu. Ama yine de uzatmaya gerek yok. Berabere diyelim olsun bitsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık