Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Efsanelerden bahsetmiyorum. Luffy yerine bir başkası 100 sene sonra bunu yapsa, 900 sene denirdi söylediğin gibi. Ben 7 yaşındaki çocuğun seçilmiş olabilme ihtimalinden bahsediyorum. Böyle bir şey çıkarsa Luffy yazılanı oynuyor olur benim gözümde.
Konu kadercilik olduğu zaman her karakter için aynısını söyleyebilirsin. Tayfa üyeleri Luffy tarafından seçilmeseydi hayallerini başarabilir miydi? Bence hayır.

Konu kadercilik olduğu zaman her karakter için aynısını söyleyebilirsin. Tayfa üyeleri Luffy tarafından seçilmeseydi hayallerini başarabilir miydi? Bence hayır.

Ben Alpamis'in yazdığı meyvenin kullanıcısını seçmesinden bahsediyorum. 7 yaşındaki çocuk bir meyve tarafından seçiliyorsa o seride kadercilik ağır basar ve serideki boşluklar oluşturur.

Green Lantern güç yüzükleri mesela, en uygun adayı seçmeye çalışıyor ama çocuk seçmiyor.

Shazam karakteri de çocukken seçildi ama, çocukluğunda pek çok kez zorbalara karşı durdu.

Luffy'nin böyle bir durumdayken seçilmesi dediğim gibi kaderciliği baskın unsur yapar.

Ben Alpamis'in yazdığı meyvenin kullanıcısını seçmesinden bahsediyorum. 7 yaşındaki çocuk bir meyve tarafından seçiliyorsa o seride kadercilik ağır basar ve serideki boşluklar oluşturur.

Green Lantern güç yüzükleri mesela, en uygun adayı seçmeye çalışıyor ama çocuk seçmiyor.

Shazam karakteri de çocukken seçildi ama, çocukluğunda pek çok kez zorbalara karşı durdu.

Luffy'nin böyle bir durumdayken seçilmesi dediğim gibi kaderciliği baskın unsur yapar.
Oradaki seçim 800 yıl öncesinden beri beklenmiş bir seçim gibi değil. Kaderciliği mesela tamamen kafandan at. Meyve diyelim ki çok önceden beri var. Sonra ilk kullanıcısı ölüyor. Ondan sonrasında kendine yaraşır seçebileceği hiç kimse bulamıyor. Yıllar yıllar geçiyor ve 800 yıl sonrasında Luffy ile karşılaşıyor ve onu seçiyor. Buna böyle bakınca Luffy ile karşılaşması tesadüftü dersin. Ama diyelim zamanda yolculuk yapan biri var ve bu olayları görüyor ve 800 yıl sonra bu olay gerçekleşiyor diye gidip geçmiştekilere de bilgi veriyor. Ya da OP'ta farklı tarzda güçlerde var. Madam Shirley tam nokta atışı yıl söyleyebilmişti. Meyve gücü değildi herhalde. Bu tarz gücü olan biri gelecekte böyle birini öngörüyor ve yılını söylüyor. Sonrasında bunu kehanet gibi kader gibi yayılmasını sağlayan olan işte bu oluyor. Yani insanların bu olacak olan olayı önceden bilmesi ve bunu söylemesi bu zorunlu yazılmış bir kader manası veriyor ama olaya dediğim sırayla bakarsan öyle olmadığı da ortaya çıkıyor.

Bu ayrımı Oda yapar mı bilmem. Japonlar tabiki daha kaderciler. Seçilmiş kişi muhabbeti de yapabilir. Öyle olunca seçen varlığı da tanıtması gerekiyor. Bu Nika değil. Nika sadece görevi almış asa. Ha God diye geçiyor ama saçma olur bir God'ın meyve olması.:D Olay eninde sonunda Tek Tanrıya geliyor.:D Allahuekber.:D

Nika ve Joy Boy ilişkisini hala bilmiyoruz. Bizim emin oldugumuz bir şey var. Zunisha tarafından önceki Joy Boy'un yeniden reenkarnasyonu olmadığını biliyoruz. Peki önceki Joy Boy ile Luffy'nin ortak noktası ne? Nika meyvesi gibi duruyor. Peki Nika meyvesi kesin cozum ise neden önceki Joy Boy başarılı olamadı? Onu sorgulayan yok.

Ayrıca Zunisha bu çocuğa guvenebiliriz gibi bir şey diyor. Çoğul eki ile konuşuyor. Sanki önceki Joy Boy'un bile beklediği biri varmış gibi duruyor. Yani emin ol buradaki kilit noktalar ne önceki Joy Boy olacak ne de Nika meyvesi.

Hala sıkıntılar var. Luffy de ismini Joy Boy olarak duyurmaya başladı. Bu sanki meyvenin uyanışını kullananlar takılan lakap gibi duruyor şu an. Ama Nika olayı herhangi birini Joy Boy yapıyor ise neden Luffy? Neden o kadar sene kaçtı?

Burada iki ihtimal var ve ikisi de yine Luffy'e yazıyor.

1-) 800 yıldır meyve kaçıyor ve ilk defa Luffy yiyorsa o zaman neden Luffy'i seçiyor. Zira Luffy'i burada eleştirenlere göre meyveyi yiyen Joy Boy oluyor. Yani birini Joy Boy yapan Nika. Eee durum öyleyse neden 800 yıldır kimseyi yapmadı?

2-) Yok meyveyi sadece Luffy yemedi.baskalari da yediyse o zaman neden 800 yıldır ilk defa meyve uyanıyor? Uyandırmak mı zor? Nika mı bundan olmaz diyor.

Bunları sorgulayan yok maalesef.
Belli ki 800 yıldır ölen tek kişi Luffy :d

Belli ki 800 yıldır ölen tek kişi Luffy :d
Bu mantık da yanlış. Meyve bir çok kullanıcısı olduysa hepsi öldü ki meyve kendine yeni kullanıcılar buluyor. Bu da ölen tek kişinin Luffy olmadığını gösteriyor. Zira meyve kullanıcısı ölmezse meyve yeni kullancıya geçemez. İlk kullanıcısı bile ölmüş ki meyve yeniden doğmuş.:D

Bu mantık da yanlış. Meyve bir çok kullanıcısı olduysa hepsi öldü ki meyve kendine yeni kullanıcılar buluyor. Bu da ölen tek kişinin Luffy olmadığını gösteriyor. Zira meyve kullanıcısı ölmezse meyve yeni kullancıya geçemez. İlk kullanıcısı bile ölmüş ki meyve yeniden doğmuş.:D
Diğerleri yaşlılıktan ölmüştür :d

Bu konuda mutlaka kadercilik olacak maalesef, bunun kaçarı yok. Meyvenin 800 yıl boyunca kendisine uygun olabilecek bir adamı aramış ve bu kişi Luffy olmuş. 7 yaşında bile olsa Luffy'de o ışığı görmüştür. Bu konuda ana karakterin hakkını vermek gerekir diye düşünüyorum.

Farketmez ölüyorlar sonuçta. Yoksa ölüm şeklinin de önemi mi var? Hepsinin yaşlılıktan öldüğünü varsaymak da pek tutarlı değil.

Birader zorlama olmuyor.:D
Fark etmez dememeliyiz bence ya :d Luffy artık istediği gibi kalp atışlarıyla kendini gazlıyor, yaşlandığında da yapsa ölmeyecek mi şimdi :p

Olur belki :gamyon:

Fiziksel olması gerekmiyor ki illa. Kimseyi rahatsız etmiyorsa niye dayak yiyip duruyor ayrıca. Komiklik olsun filan diye deme hiç komik değil çünkü. İyice suyu çıktı.
Sen bunu dalga geçmek için kullanmak istiyorsun ama bu gerçeği değiştirmez. Örneğin Momo'nun yaptığının yanında Sanji melek kalır. Momo tam bir sapık, Sanji kimseye fiziksel olarak isteği dışında dokunmadı. Hatta bir kadına zarar verme ihtimalini yarattığı için bile Zoro'da kendisini öldürmesini istedi. Algılarla yaşıyorsunuz cidden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık