Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Sence Yamato hızı ile kata ya zarar verebilir mi kaido her saldırıyı aldığı için orada bir mücadele var gibi gözüküyor aslında kaido dümdüz yürüyor
Luffy'nin geleceği görse dahi kaçınamadığı kaido için , Yamato'nun kaido'nun saldırılarından kaçacak veya bloklayacak kadar tepki hızına sahip olması yeterli bir feat

Sence Yamato hızı ile kata ya zarar verebilir mi kaido her saldırıyı aldığı için orada bir mücadele var gibi gözüküyor aslında kaido dümdüz yürüyor
Yamato pili çabuk bitenlerden değil. Gerekirse dövüşü uzatır kata’nın hakisi zayıflayınca kazanır.

Meyvesi sayesinde buz efekti veriyor saldırılara. Onun yardımı da olabilir.

Luffy'nin geleceği görse dahi kaçınamadığı kaido için , Yamato'nun kaido'nun saldırılarından kaçacak veya bloklayacak kadar tepki hızına sahip olması yeterli bir feat
Luffy sakinliğini kaybettiği için kaçınamıyor saldırılardan yoksa 4 nova oldukları sahnelerde baya kaçındı salfırılarından, yamato için bir artı bu elbet ama bu demek değildir ki katayı dövüşte alsın yamato sadece kaido yu 2-3 dakika tuttu normal bir yc1-yc2 gibi

Yamato h.haki ekleyip çarpıştırabiliyor
Yamato hızlı saldırılara karşı zırh oluşturabiliyor(buz)
(hız konusunda kaido yu bilmeyen yoktur)

Yamato nun şu yıldırımları yeter farkı görmek için

kusura bakmayın da yamato bu karakterlerden güçlü
(rey-san hariç)

Son düzenleme:
Luffy sakinliğini kaybettiği için kaçınamıyor saldırılardan yoksa 4 nova oldukları sahnelerde baya kaçındı salfırılarından, yamato için bir artı bu elbet ama bu demek değildir ki katayı dövüşte alsın yamato sadece kaido yu 2-3 dakika tuttu normal bir yc1-yc2 gibi
2-3dk ?

Sakinligini kaybetmesi vs. Bir tarafa luffy çok geç tepki verdi neredeyse saldırıyı yedikten sonra tepki verebildi üstelik çatıda "geleceği görmeme rağmen kaçınamadım" diyende luffy idi yamato'nun hybrid kaido'ya karşı gösterdiği performansı herhangi bir sağ kolun gösterebilecegini sanmiyorum marco'da bir sağ kol ama big mom'a karşı ne kadar etkili olabildiğini gördük wano başı luffy de sağ kol ama kaido karşısındaki performansını gördük yamato gerek hız olsun saldırı gücü olsun haki olsun savunma ve dayaniklılık olsun katakuri de dahil olmak üzere her sag koldan her alanda bir iki gömlek üst

2-3dk ?

Sakinligini kaybetmesi vs. Bir tarafa luffy çok geç tepki verdi neredeyse saldırıyı yedikten sonra tepki verebildi üstelik çatıda "geleceği görmeme rağmen kaçınamadım" diyende luffy idi yamato'nun hybrid kaido'ya karşı gösterdiği performansı herhangi bir sağ kolun gösterebilecegini sanmiyorum marco'da bir sağ kol ama big mom'a karşı ne kadar etkili olabildiğini gördük wano başı luffy de sağ kol ama kaido karşısındaki performansını gördük yamato gerek hız olsun saldırı gücü olsun haki olsun savunma ve dayaniklılık olsun katakuri de dahil olmak üzere her sag koldan her alanda bir iki gömlek üst
Bence ne kadar argüman sunamasam da kata yamato'dan güçlü imajı var zihnimde bunu da kolay kolay bırakamayacağım sanırım ve Yamato hayla ağlayan arc prensesi modunda zihnimde ikisini karşılaştırınca Yamato yener diyemiyorum

Kata'ya vuramadıktan sonra bir manası yok ki buz gücü yada raimei hakke nin
Şu tarz şeyleri yapamaz. Luffy’nin burda kolunu yakalamış mesela. Bu yüzden luffy çok baskı kuramıyordu. Böyle bi durumda dondurur yamato.
Genel olarak mochi’nin yakalama özelliği de nötrlenir. Sadece yumruk tekme atar.

Kata tamamen dokunulmaz değil. Dövüş uzadıkça hakisi zayıflıyor. Luffy uzun süre dayanabilse gelecek görmeye ihtiyacı kalmayacaktı. İlk aklına gelen strateji oyken sonra vazgeçiyor.
Yamato rahatlıkla uzatır bu dövüşü. Kata’nın hakisi zatıflayınca da indirir.

Çok uzaması da gerekmez büyük ihtimalle. Ne kadar baskı kurarsan kata o kadar sıklıkla geleceğe bakar. Bu da hakisini çabuk bitir.
_____

Bu arada başka mesajdan farkettim. Yamato kaido karşısında 2-3 dk durmadı. 20 dk’dan fazla sürdü.

@Sesshomaru

Yamato’nun yaptığı şey buz klonu değil zırhtı. Darbeyi yedikten sonra zırh parçalanıyor.
Dövüş bittikten sonra başı kanadı. Zırh tamamen bloklamamış thunder bagua’yı. Bunu yamato kendi söylüyor.

Marco Big Mom'ı durdurmaya çalışırken senin ne tür bela olabileceğini biliyorum diyordu, Peros da Marco'ya seni daha önce çok öldürmek istemiştim falan diyordu. King ve Queen ise Marco'nun anka gücünü bile yeni görmüş gibi davrandı. Buradan daha önce Big Mom vs WB korsanları yaşanmış olduğunu çıkardım ben. Yani Marco, Katakuri'yi eline fırsat geçse de yenememiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık