Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido'nun inmesi için hazırlanan alt yapı PH'den bu yana devam ediyor. Kinemon'la başladı diyebiliriz. Konu Oden'e Kınlar'a bağlandı ve hatta Wano'nun kapılarının açılmasının önemine kadar gitti. Yani bir Yonkou düşünce büyük yankılar uyandıracak olayların başlangıcı için bir temel hazırlandı.
Luffy imparator indirmeyi hedefledi sonuçta demek zayıf bir argüman. Kimi indirecekse onun için alt yapı lazım. Bu da BM için hazır değildi henüz. Sadece yapılan bir meydan okuma vardı BAA'da o kadar.
BM inmeyecek orada peki, e ondan sonra en güçlü kişiyle Sanji mi dövüşecek? Ki dövüşmesi konumuz değil, Sanji alır deniyordu. Kusura bakma ama komik bu sadece. Alır denmesinin gerekçesiyse BM inecek düşüncesiydi. Yani temellendirme baştan yanlıştı çünkü BM'nin inmeyeceği gün gibi ortadaydı.

Cracker'ın yeteneği ters evet ama vurgulanan ne? Komutanların Luffy'yi oldukça zorladığı. Yonkou'ya uzaklık açısından fikir verir diye demedim ben onu. Sağ kol hakkında çok net fikirler verir. Luffy'nin YK3'ü kolay kolay indiremediği yerde, Sanji Sağ kol falan alamaz. Açık ve net. Ki bu jelibondan sıyrılma meselesinden önceydi. Sıyrılınca ooo Kata'yı alacak bu arc diyenlere zaten benim ettiğim laf.

Yahu Luffy Kata'yı aldıktan sonra, Sanji ve Zoro'ya P. up geldiği için komutanla eşleştirilmeleri mantıklı hale geldi. Öncesinde Vergo'yu yenemeyen birinin gidip bir sonraki dövüşünde Kata almasının neresi mantıklıydı?
Luffy zaten Yonkou hedeflemiştiden kasıt Kaido zaten. Bu argüman BM'yi de indirecek anlamında değil. Ligi belli. İnsanlar arc başı eşleştirme yaparken Luffy'yi Yonkou ile Sanji'yi sağ kol ile eşleştirebilir. Ben yapmadım böyle bir şey ama gayet doğal karşılıyorum. Renkleri değiştir tabiri vardır ya. Zoro yerine Sanji olsaydı o dönem Sanji vs Kata'ya itiraz edenlerin çoğu Zoro vs Sanji derdi. Ki bu da gayet normal bir durum absürt değil. O zamanda kimse BM'nin düşüp düşmeyecek olmasını umursamazdı bunu söylerken. Bağımsız olarak yorumlanırdı.

Konudan bağımsız olarak ben Cracker'in Luffy'i hiç zorladığını düşünmüyorum. Daha doğrusu seviyesi ile ilgili bir dövüş olmadığı ortadaydı. Luffy, Zoro veya Sanji ölümüne bir dövüş yapmadıkça seviyesi buydu diyemiyoruz. Lucci dövüşü, Dof Dövüşü, Kata dövüşü vs. bunlar ile Cracker dövüşü aynı mı? Sadece yoruldu adam. Aynı şey Sanji ve Zoro içinde geçerli. Daha serinin başında 5 kırık kaburga kemiği ile, her hareketinde acı çektiği hal ile dövüşen bir Sanji vardı. Bu üç karakterin seviyesini seride böyle mi okuyorsunuz gerçekten?

Power-up diyorsun da hocam. Bugüne kadar bizimkiler böyle bedava power-up almadıki. Dövüş içerisinde geliştiler. Sanji vs Kata diyen de eminim ki dövüş içerisinde power-up alacağını hesaba katıyordur.

Luffy vs Blueno'da Luffy yenmek için power-up aldı. Yorulmaktan ötesini yaşadı Luffy. Ama Sanji arc sonu Blueno'nun üstündeki adamı yendi. Yani Luffy Cracker de zorlandı argümanı yeterli bir karşı argüman değil.

Ki bir noktayı atlıyorsun hocam. Ben Kata vs Sanji'yi savunmuyorum. O dönem için böyle yorumların gayet normal olduğunu düşünüyorum. Misal şu an Zoro vs King demek doğru veya yanlış çıkar bu ayrı mesele ama bunu söylemek normal bir durum. Zoro enma almış almamış bunun hiç bir önemi yok. Gerekirse dövüşte power-up alır denecekti. Halbuki Zoro şu ana kadar bu seviyenin yanından bile geçmedi. Gazetelerden falan gördü. Arc sonu Zoro bir tek Who's Who'yu çok zorlanarak yense ve arcı böyle tamamlasa bile ben dönüp o zaman Zoro vs King demek absürt değildi diyeceğim.

Luffy vs Blueno'da Luffy yenmek için power-up aldı. Yorulmaktan ötesini yaşadı Luffy. Ama Sanji arc sonu Blueno'nun üstündeki adamı yendi. Yani Luffy Cracker de zorlandı argümanı yeterli bir karşı argüman değil.
Güzel değinmişsin burada. Zaten teke tek karşılaşsalar bile dövüş içi ayrıca p.up alındığı zaman komutanların düşmesi de çok normal.

Luffy zaten Yonkou hedeflemiştiden kasıt Kaido zaten. Bu argüman BM'yi de indirecek anlamında değil. Ligi belli. İnsanlar arc başı eşleştirme yaparken Luffy'yi Yonkou ile Sanji'yi sağ kol ile eşleştirebilir. Ben yapmadım böyle bir şey ama gayet doğal karşılıyorum. Renkleri değiştir tabiri vardır ya. Zoro yerine Sanji olsaydı o dönem Sanji vs Kata'ya itiraz edenlerin çoğu Zoro vs Sanji derdi. Ki bu da gayet normal bir durum absürt değil. O zamanda kimse BM'nin düşüp düşmeyecek olmasını umursamazdı bunu söylerken. Bağımsız olarak yorumlanırdı.

Konudan bağımsız olarak ben Cracker'in Luffy'i hiç zorladığını düşünmüyorum. Daha doğrusu seviyesi ile ilgili bir dövüş olmadığı ortadaydı. Luffy, Zoro veya Sanji ölümüne bir dövüş yapmadıkça seviyesi buydu diyemiyoruz. Lucci dövüşü, Dof Dövüşü, Kata dövüşü vs. bunlar ile Cracker dövüşü aynı mı? Sadece yoruldu adam. Aynı şey Sanji ve Zoro içinde geçerli. Daha serinin başında 5 kırık kaburga kemiği ile, her hareketinde acı çektiği hal ile dövüşen bir Sanji vardı. Bu üç karakterin seviyesini seride böyle mi okuyorsunuz gerçekten?

Power-up diyorsun da hocam. Bugüne kadar bizimkiler böyle bedava power-up almadıki. Dövüş içerisinde geliştiler. Sanji vs Kata diyen de eminim ki dövüş içerisinde power-up alacağını hesaba katıyordur.

Ki bir noktayı atlıyorsun hocam. Ben Kata vs Sanji'yi savunmuyorum. O dönem için böyle yorumların gayet normal olduğunu düşünüyorum. Misal şu an Zoro vs King demek doğru veya yanlış çıkar bu ayrı mesele ama bunu söylemek normal bir durum. Zoro enma almış almamış bunun hiç bir önemi yok. Gerekirse dövüşte power-up alır denecekti. Halbuki Zoro şu ana kadar bu seviyenin yanından bile geçmedi. Gazetelerden falan gördü. Arc sonu Zoro bir tek Who's Who'yu çok zorlanarak yense ve arcı böyle tamamlasa bile ben dönüp o zaman Zoro vs King demek absürt değildi diyeceğim.
Lig demeyelim de, hedef belli diyelim. Luffy Kaido'yu indireceğini Zou'da söylüyor ama onun üzerine ne kadar gelişti gördük. O bile yeterli gelmedi. Üstüne ileri seviye silahlanma öğrendi. Hala nasıl yeneceğini düşünüyoruz.
BM'nin düşeceğini düşünerek yorumladı insanlar, gayet net hatırlıyorum. Bu arc bir şekilde BM düşecekse, bitirişi Luffy yapacaksa, Sanji de Kata alır denildi. Çoğunluğun görüşü böyleydi.
BM'nin düşmesinin hikaye açısından saçma oluşu var bir kere. Onu da geçtim, Luffy'nin Dof karşısında Cracker karşısında ne kadar zorlandığını da gördük. Bunlara bakmayıp Sanji Kata alır demek hayal kurmaktır.

Cracker'ın nasıl zorlandığını düşünmediğini anlamıyorum. Nami'nin bisküvileri Luffy'ye yakıt haline getirmesine rağmen 12 saat civarı süren bir vsden bahsediyoruz. Luffy Cracker'ın kokasını övüyor. G4'e geçmeden eziliyor. G4'e geçtiğinde ise Dof'ta olduğu gibi ezemiyor. Tüm bu argümanlara rağmen zorlanmadı diyebilmen hayret verici gerçekten. Sadece yoruldu nedir? Yorulursan staminan dayanmazsa kaybedersin. Yorulmasının sebebi ne peki? Dövüşü erken bitirememesi değil mi? Öyleyse Cracker Luffy'yi stamina/kardio anlamında zorlamış olmuyor mu? Sonuç olarak Luffy zorlanmış olmuyor mu Cracker karşısında? Vsleri böyle mi okuyorsun gerçekten?

Kata'yı alan bir Sanji, Dof'u da alır, Vergo'yu da orada paket ederdi. Kata'yı alabilmesinin mantığını açıklasana bana, önceki vslerini göz önünde bulundurarak...

Senin savunmadığını biliyorum. WCI'daki BM inecek, Sanji Kata'yı alacak laflarının ne altyapısının olduğunu, ne de makul bir tahmin olduğunu söylüyorum zaten.
Zoro'nun da komutan altı bir seviyede zorlandığını görsem, onun hakkında beklentiye girmezdim pek. Zoro WCI'da olsaydı asla ama asla Kata alır demezdim. Şu an bile King'i tek başına alması saçma geliyor.

Lig demeyelim de, hedef belli diyelim. Luffy Kaido'yu indireceğini Zou'da söylüyor ama onun üzerine ne kadar gelişti gördük. O bile yeterli gelmedi. Üstüne ileri seviye silahlanma öğrendi. Hala nasıl yeneceğini düşünüyoruz.
BM'nin düşeceğini düşünerek yorumladı insanlar, gayet net hatırlıyorum. Bu arc bir şekilde BM düşecekse, bitirişi Luffy yapacaksa, Sanji de Kata alır denildi. Çoğunluğun görüşü böyleydi.
BM'nin düşmesinin hikaye açısından saçma oluşu var bir kere. Onu da geçtim, Luffy'nin Dof karşısında Cracker karşısında ne kadar zorlandığını da gördük. Bunlara bakmayıp Sanji Kata alır demek hayal kurmaktır.

Cracker'ın nasıl zorlandığını düşünmediğini anlamıyorum. Nami'nin bisküvileri Luffy'ye yakıt haline getirmesine rağmen 12 saat civarı süren bir vsden bahsediyoruz. Luffy Cracker'ın kokasını övüyor. G4'e geçmeden eziliyor. G4'e geçtiğinde ise Dof'ta olduğu gibi ezemiyor. Tüm bu argümanlara rağmen zorlanmadı diyebilmen hayret verici gerçekten. Sadece yoruldu nedir? Yorulursan staminan dayanmazsa kaybedersin. Yorulmasının sebebi ne peki? Dövüşü erken bitirememesi değil mi? Öyleyse Cracker Luffy'yi stamina/kardio anlamında zorlamış olmuyor mu? Sonuç olarak Luffy zorlanmış olmuyor mu Cracker karşısında? Vsleri böyle mi okuyorsun gerçekten?

Kata'yı alan bir Sanji, Dof'u da alır, Vergo'yu da orada paket ederdi. Kata'yı alabilmesinin mantığını açıklasana bana, önceki vslerini göz önünde bulundurarak...

Senin savunmadığını biliyorum. WCI'daki BM inecek, Sanji Kata'yı alacak laflarının ne altyapısının olduğunu, ne de makul bir tahmin olduğunu söylüyorum zaten.
Zoro'nun da komutan altı bir seviyede zorlandığını görsem, onun hakkında beklentiye girmezdim pek. Zoro WCI'da olsaydı asla ama asla Kata alır demezdim. Şu an bile King'i tek başına alması saçma geliyor.
Luffy'i Cracker karşısında zorlayan şey Cracker'in sonsuz üretim gücüydü. Aralarında seviye farkı yoktu. Senin söylediğin şeyleri söyleyerek Luffy Kata'yı alamaz dediler. Hatta bir arca iki kişi ne zaman almış falan dediler. Halbuki bizimkilerin 1v1'leri ölümün eşiğine gelmeden sonuçlanmaz. Bu açıdan Cracker dövüşünün ara dövüş olduğu baştan belliydi. Tıpkı Blueno gibi ki o zamanlar da bu örneği vermiştim ben. Üstelik Luffy Blueno karşısında salt gücü yetersiz kalıyordu kast ettiğim şey bu. Blueno ile dövüştüğünde aralarındaki fark çok daha fazlaydı. Ancak dediğim gibi Sanji gitti Jyaburayı aldı. Her neyse mevzu Luffy değil zaten.

Sanji'nin Vergo'yu dövmek için power-up almaya ihtiyacı olup olmadığı tartışılır. Ki dediğim gibi Oda Kata'nın Sanji tarafından dövülmesini istese zaten Sanji'ye power-up verirdi. Aksiyon başlamamış, karakterin yıllardır gerçek bir dövüşü yok, power-up alması için bir zemin de verilmiş. Biz sağ kol seviyesine tam olarak hakim değiliz. Hal böyle iken Sanji Kata'yı alır demek argümana ihtiyaç duymaz. Çünkü ucu acık bir durum var ortada. Ve bu tabloda Sanji Kata'yı alır demek çok ama çok normal bir durum. Aynı şey Zoro için geçerli değil. Çünkü şu an Zoro'dan güçlü olan veya olması muhtemel olan karakterler var. Ancak orada Luffy'den sonra en güçlü kişi Sanji'ydi. Kaldıki Kata'nın gözlem hakisine vurgu yapılması bile Sanji beklentilerinin artmasına sebep olmuş olabilir. Üstüne bir de jelibondan sıyrılınca uçmuştur millet.

Sen demiyor olabilirsin. Ya da aynı şey Zoro için söz konusu olsa Zoro Kata'yı alır demiyecek olabilirsin. Ama bu durumun olabilirliğini değiştirmiyor. İhtimaller mutlak delil gerektirmezler. Adı üstünde ihtimal, çok absürt olmadığı sürece makul karşılanır. Ucu açık belirsiz ihtimaller söz konusu çünkü. Ancak kati surette karşı çıkmak argüman gerektirir. Açıkçası bence Kata'nın gücüne şahit olduğun için Zoro alır demezdim diyorsun ama seni geçtim Zoro severlerin büyük çoğunluğunun da TK'e arc başında Zoro Kata'yı alır diyeceğini kabul edersin. Formayı zihninde değiştirip yorumlamak herkesin harcı değildir.

Bak hatta senaryoyu yazıyorum. Kata yerine zırhı övülen bir karakter koy. Düğünde sağı solu yıka yıka gelen uzaktan attığı bir slashı Zoro'nun durdurduğunu düşün. İsterse 2m ödülü olsun. Herkes adamı tabağa koyup Zoro'ya servis ederdi. Ve bu durumda gayet normal olurdu. Çünkü karakterin önü açık. Ölümüne dövüş yapmamış, sınırı belli değil, uzun süredir beklenen power-up alt yapısı var vs. Tutmamış olabilir. Sen haklı çıkmış olabilirsin vs bunlar önemli değil. O günkü portrede gayet olağan bir tabloyu dile getirdiler diye Millet Kata'yı Sanji'ye aldrıyordu demek doğru bence doğru değil. Çünkü o zaman eşleştirilen Kata ile şimdiki gözümüzdeki Kata aynı kişi değil. Kata kim olduğunu her alanda Luffy'i ezerek gösterdi bize. İlk defa Luffy birinin karşısında her anlamda ezildi. İş o aşamaya geldiğinde millet ÇOKTAN Sanji'yi Daifuku ile Oven ile falan eşleştiriyordu. Ki onlarla bile dövüşmedi adam. Bobbin dövüşü bile sonlanmadı adamın..

Her neyse dediğim gibi düşman tam olarak bilinmiyorsa tayfa içi güç sıralamasına göre karakterleri eşleştirmeyi ben normal buluyorum. Sen normal bulmuyorsun her halükarda güçlü argüman olması gerekir diyorsun sanırım. Ben de saygı duyuyorum ne diyim.

Üye silindi 5781

Gelecek bölüm ya çok güzel olacak ya da efsane boş olacak.Ortası yok.
@Smoker Nepalli senaryo yazdı mı?

Tam sahte spoiler almalık günler. Yok mu şöyle fake spoiler oyalasın bizi bir kaç güne gerçek spoiler gelene kadar.

Tam sahte spoiler almalık günler. Yok mu şöyle fake spoiler oyalasın bizi bir kaç güne gerçek spoiler gelene kadar.
queene usopp franky chopper brook dalıyormuş kingide zoro ve sanji alıyormuş tam o anda altılıdan geri kalanlarıda robin ve jinbei dövüyormuş nasıl spo kaynak:makatım

Queen ve King Kid ve Luffy'yi bekliyormuş gibi sanki.

Onlara saldırıp yukarı çıkarak bizim hedefimiz siz değilsiniz mesajı verilecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık