Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam da niye :d Kaido'nun adamları bununkileri yenince onları korumaya gitti desek, halkı 20 yıl boyunca zulüm içinde bırakmış oluyor. Tam bir lider.
Geçen bölümlerdeki Joy Boy falan filan muhabbeti-Oden'in Wano'nun gerçek önemini öğrenmesi falan filan meseleleri nasıl ki Roger'dan 20 yıl sonra gerçekşecekse Wano da 20 yıl sonra kapılarını o sebeple dünyaya açacak

Bence yanlış ata oynuyorsun şu an.
Yok ya ben bu adamı bir türlü sevemedim.

Joy Boy'un sekiz yüz yıldan uzun süredir beklediği seçilmiş kişi olan ana karakterimiz Luffy dahi KK sağ kolunun eğitiminde iki (esasen 1.5) yılda sağ kol seviyesine gelebilirken, bu adam hiç eğitimsiz nasıl bu kadar güçlü olabiliyor?

Hayır eğitim yaptıysa nerede yaptı? Daha çocuk yaşında saraydan ayrılıp kendine harem kurarak kanunsuz biçimde yaşamaya başlamadı mı? Hatta Kuri'yi temizleyene kadar babası tarafından reddediliyordu.

Yazar milliyetçilik yaptığı an soğudum karakterden. :artiz:

Oden'in Orochi'yle ne konuştuğunu sadece Shinobu duydu. Bu durumda bunu bizimkilere anlatacak olan Shinobu olacaktır. Muhtemelen Orochi 9 Kın'ın şevkini kırmak için bir yalan atacak ve Oden'e inancını yitirecekleri sırada Shinobu asıl gerçekleri anlatacaktır. Bunu duyan bizim Kınlar ve Hasır şapkalar, Oden'in yaptığı fedakarlıklardan dolayı gayrete geleceklerdir.

Bugün Oden'e saldıran arkadaşlar yarın tükürdüğünü yalayacaklar. 20 yıldır takip ettiğiniz Oda'nın yazarlığı da buna kanıttır. Bu karakteri çok uzun zaman önce tasarlamış kafasında. Hiç de boş bir karakter değil aksine dolu dolu bir karakter. İki efsanenin ( Gol D. Roger - Edward Newgate) ilgisini üstüne çekecek kadar kaliteli bir karakter hem de. Wano Arcı bittiği zaman Oden'le ilgili olumsuz fikirleri olan arkadaşlar bile beğeneceklerdir.

Kaido ile başa baş kapışıyor olması gayet normal. Adam önce Beyazsakal'a sonra Roger'e dalacak kadar gözü kara. Kaido orada ne kadar genç olursa olsun. Big Mom gibi bir azman olarak doğdu. Yaşı en azından 33-36 arası olması lazım ki, Luffy 19 yaşında Kaido'nun en güçlü zamanında dalabiliyor. Derisi ejderha derisi olduğu için zarar görmüyor yine de Luffy epeyi saldırdı. Yani yaşını bahane etmeyiniz. Oden'de aşağı yukarı aynı yaşlarda sayılır. Bu kadar sağlam bir deriyi aşmak hiç kolay değil. Enma'nın ruhu feci kuvvetli belli ki ve Oden'le birleşince ortaya Cehennem Tanrısı çıkıyor.

"Muhteşem saat" olarak bilinen bu efsaneyi bize ucundan değilde sanki tamamen gösterecek gibi hissediyorum. Oden efsanesini kafamıza kazımak isteyebilir ve Oden'in tek başına kapıştığı Kaido'yla günümüzde Hasır Şapkaların kurduğu ittifakla ancak yenebileceğini gösterebilir.

Bu Flashbacklerin son üç bölümü kaldı galiba. Yayınlanacak bölümün adı "Efsane Saat" olabilir.

Beyazbıyık hep gemideydi. Bir ada üzerinde gördük mü? Roger da hep gemideydi. Bir ada üzerinde gördük mü? Sabit yerde ikamet eden iki İmparator var. Birinin olduğu yer 60 senedir kendi yaşadığı ada, diğeri de korsan adası zaten. Ayrıca ben Roger ve Beyazbıyık melektir demiyorum, fakat Kaido'dan daha karakterli insanlar oldukları aşikar. Korsan dediğin bir yere saldırır, yağmalar ve gider. Asalak gibi bir adaya çöküp halkın kanını içmez. Bu onu korsan değil, işgalci yapar. Adam resmen insanların özgürlüklerini ellerinden almış, köle olarak çalıştırıyor. Neyse ki eline verip gönderecekler yakında.
+++++++1

Biraz yüksekten uçalım.

Oden yaşıyor ve Crocus ile sake içiyor. Wano'nun kaderini yeni Joy Boy'a bıraktı ve tek görevi ona yardım etmek.

Oden'in yerine ölense Kurozumi Higurashi. O kadın boşuna çizilmedi. Sadece Sukiyaki'ye benzemek için değildi varlığı.
Takıl kafana göre ya ben sana gıcıklık yapıyorum işte :)
Seni zaten sevmiyom artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık