Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Bu sadece lise değil üniversitede de mevcut maalesef. Korona Türkiye'de yeni yeni görülmeye başladığında bizim üniversite hala yüz yüze eğitim veriyordu ve sınıf gruplarından buna isyan vardı. O dönem bitti bir sonraki dönemin başında bu üniversiteler niye açılmıyor diye bir kampanya düzenlendi ders çalışamıyorlarmış falan. Sonrasında üniversite senatosunda bir kaç dersin yüz yüze işlenmesi için karar çıkınca bu sefer ailelerimiz var evleri boşalttık nasıl yüz yüze eğitime gidelim diye isyan edip kampanya düzenlediler.

Şuan ki durum işin bahanesi çünkü suçlayabilecekleri bir durum var ortada bunu da sonuna kadar kullanıyorlar işte. Adamın derse sıfır devamlılığı var yüz yüze eğitim olsa giderdim, uzaktan eğitimi çözemedim diyor 22-23 yaşındaki adam. Daha da kötüsü bunu bir hak olarak görmeleri. Sosyal medyanın toplumsal olaylarda ki etkisi görülünce bütün herkes haklı veya haksız bir kesimi arkasına alınca sosyal medyada kampanya düzeliyor. Lise olaylarını hiç takip etmiyorum ama kendi sorumluluklarını yapmayıp buna bir kılıf bulup kendisini haklı çıkartmaya çalışanların çok büyük işler başaracağını düşünmüyorum.
İlk başta gülerek okuyordum tweetleri ama işin boyutu çok ciddi bir yere gitmeye başladı. Uluslararası anlamda mesele olmaya başladı. Kİ 100'den fazlada okullar açık. Bizimkine benzer durumda olan ülke sayısı 10-20 anca. Buna rağmen tüm dünyadaki tek mağdur öğrenciler kendileriymiş gibi lanse etmeleri çok can sıkmaya başladı.

Bazı üniversite bölümlerinin açılması zaten mecbur. Misal hala mezun olamayan arkadaşım, iki sene alttan proje arkadaşı hiç olmadığı için Şırnak'tan bir çocukla grup arkadaşı oldu. Kaç bin km uzaktan grup ödevi yapmak zorundalar.

İlk başta gülerek okuyordum tweetleri ama işin boyutu çok ciddi bir yere gitmeye başladı. Uluslararası anlamda mesele olmaya başladı. Kİ 100'den fazlada okullar açık. Bizimkine benzer durumda olan ülke sayısı 10-20 anca. Buna rağmen tüm dünyadaki tek mağdur öğrenciler kendileriymiş gibi lanse etmeleri çok can sıkmaya başladı.

Bazı üniversite bölümlerinin açılması zaten mecbur. Misal hala mezun olamayan arkadaşım, iki sene alttan proje arkadaşı hiç olmadığı için Şırnak'tan bir çocukla grup arkadaşı oldu. Kaç bin km uzaktan grup ödevi yapmak zorundalar.
Üniversitelerin sıkıntıları teorik dersler değil uygulamalı dersler. Her şehir de bir tane üniversite var. Bu dönemde uygulama dersleri bulundukları şehirde ki Üniversiteden almaları gibi geçici çözümler rahat bir şekilde uygulanabilir. Örneğin benim kardeşimin Üniversitesi okulu uzatmaması için 70-80 kredilik ders almasına izin verdi. Bende Toplam 240 akts zorunluluğu tamamladığım halde dönemlik seçmeli kredide sonradan gelen bir uygulamadan dolayı eksiğim çıktığı için mezun olamıyorum.

Son 1 ayda mahallede neredeyse Covid olmayan yok. Sadece bizim mahallede değil hemen hemen her yer böyle.

Ne kadar önlem alırsan al gelip buluyor meret şey seni. Babam dışarıyla teması sadece ''Diyaliz merkezi'' fakat orada bile çok kişiye bulaşmış babam ile birlikte.
Karadeniz bölgesine ne oldu anlamadım bir kaç ay önceye kadar bu kadar sıkıntı yoktu birden ortalık karıştı.
Samsun zaten almış gitmiş İstanbul'un 3 katı neredeyse, ne olacak bilmiyorum.

Pusholder Twitter'da: "İl bazlı 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayıları açıklandı. 1- Samsun 2- Sinop 3- Giresun https://t.co/cycUQI7JUt" / Twitter

Son 1 ayda mahallede neredeyse Covid olmayan yok. Sadece bizim mahallede değil hemen hemen her yer böyle.

Ne kadar önlem alırsan al gelip buluyor meret şey seni. Babam dışarıyla teması sadece ''Diyaliz merkezi'' fakat orada bile çok kişiye bulaşmış babam ile birlikte.
Karadeniz bölgesine ne oldu anlamadım bir kaç ay önceye kadar bu kadar sıkıntı yoktu birden ortalık karıştı.
Samsun zaten almış gitmiş İstanbul'un 3 katı neredeyse, ne olacak bilmiyorum.

Pusholder Twitter'da: "İl bazlı 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayıları açıklandı. 1- Samsun 2- Sinop 3- Giresun https://t.co/cycUQI7JUt" / Twitter
Geçmiş olsun, Peki bu hastalık zararsız diyenler hala var mı? yoksa ciddiyeti anlaşıldı mı?

İnternette biraz gezinince ciddiyetinin anlaşıldığını düşünmüyorum hâlâ.
Ne yazık ki İnsanlar bir yakını ağır hasta olmadan veya vefat etmeden inanmıyor genelde :( öldürüyor 42 yaşında yalnızca astım hastası çok sevdiğim bir yakınımı kaybettik kız boğularak vefat etti :(
Baş sağlığı mesajlarına teşekkürler.

Son düzenleme:
Ne yazık ki İnsanlar bir yakını ağır hasta olmadan veya vefat etmeden inanmıyor genelde :( öldürüyor 42 yaşında yalnızca astım hastası çok sevdiğim bir yakınımı kaybettik kız boğularak vefat etti :(
Hastanede miydi ? Hastanede değilse İlaçsız falan mı yakalandı da boguldu acaba ? Bende de var da o meret o yüzden merak ettim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık