Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genç Silvers Rayleigh vs. Shanks

Sizce ?

• Rayleigh

Kullanılan: 39 37.5%
  • Shanks

Kullanılan: 55 52.9%
  • İkiside Ölür

Kullanılan: 10 9.6%

• Kullanılan toplam oy
    104
İkiniz de bir şey diyemezsiniz. :/ Shanks yonkou, Rayleigh için de yonkou deniliyor genel kanı olarak. O kadar yani. Fazlası yok bunlardan başka.
Adam eksik değil mi la ? Niye eksik diyemiyorum şimdi :artiz: Neyse senin söylediğin doğrudur Reis kusura bakma.

Shanks hakide daha da aşmış gibi duruyor. Yani bu bir izlenim sadece. Rayleigh'nin de çok güçlü olduğunu söylüyoruz ama Yonkou olarak görülecek kadar bir icraatini görmedik. Yine de serideki ağırlığından dolayı öyle bir yakıştırma yapılıyor. Ben Rayleigh net bir şekilde Yonkou gücündedir diyemiyorum.
Tamamdır bu yaklaşım daha mantıklı çünkü Shanks'ın en üst seviye yonkou olmadığı Kaido'dan dolayı malum.

Adam eksik değil mi la ? Niye eksik diyemiyorum şimdi :artiz: Neyse senin söylediğin doğrudur Reis kusura bakma.
Daha dün kolunu kaybetmiş gibi bahsetmen bir şey ifade etmiyor Red-kun. :( Tee yıllar önce olmuş bitmiş bir olay bu. Onun üzerine durmamış yonkou olmuş. Geçenlerde de aynı mevzu dönmüştü. Hayali bir serideki süper insanlardan birisinin kolsuz olmasını gereksiz abartıyorsun. Hayır bir de öyle bir bahsediyorsun ki Shanks kolunu daha dün kaybetmiş sanki. :/ Yine diyorum, editör zoruyla giden bir kol için gereksiz tartışmalara giriyorsun sürekli. Yapma. :S

Daha dün kolunu kaybetmiş gibi bahsetmen bir şey ifade etmiyor Red-kun. :( Tee yıllar önce olmuş bitmiş bir olay bu. Onun üzerine durmamış yonkou olmuş. Geçenlerde de aynı mevzu dönmüştü. Hayali bir serideki süper insanlardan birisinin kolsuz olmasını gereksiz abartıyorsun. Hayır bir de öyle bir bahsediyorsun ki Shanks kolunu daha dün kaybetmiş sanki. :/ Yine diyorum, editör zoruyla giden bir kol için gereksiz tartışmalara giriyorsun sürekli. Yapma. :S
Tartışma sana göre gereksiz çünkü olayın özünü kavrayamıyorsun :bilmem:
Ben sadece olsa daha güçlü olacağından, olmayıncada gücünün belli ölçüde azalacağından bahsediyorum. Shanks güçsüz falan demişliğim yok yani.

Tartışma sana göre gereksiz çünkü olayın özünü kavrayamıyorsun :bilmem:
Ben sadece olsa daha güçlü olacağından, olmayıncada gücünün belli ölçüde azalacağından bahsediyorum. Shanks güçsüz falan demişliğim yok yani.
Güçsüz diyebilirsin yav ben işin o kısmında değilim aslında. :/ Wb'nin iki elle salladığı bisentoyu tek elle durdurabilen birisi için tek kolu yok o yüzden şuna buna yenilir demeni yanlış buluyorum ben. Rayleigh yener derken tek kolu var demeni değil de ne bileyim hakisi daha zayıftır, kılıç ustalığı daha kötüdür, hatta onda o çap ne gezer gibi nedenler sunmanı bekliyorum aslında. :D Ama sen ikisini de 100 gücünde kabul edip sonradan Shanks'tan kolu çıkartıp aha onun gücü 80'e düştü diyorsun. Ben de diyorum ki Shanks tek koluyla 100 olmuş.

Son düzenleme:
Shanks dezavantajlı, zaten bi kolu var, Ray yanlışlıkla onu da kesse ne yapacağı beli değil :(

Shanks vs Mihawk olur. Shanks sonra kol kaybeder. Mihawk unvanlı bir şekilde karşımıza çıkar. Üstüne aktif zamanda, Oda'nın "Kılıç ustalığında Shanks en üst seviyededir ama Mihawk 1 numaradır." dediği söylenir.

Shanks vs Teach olur. Teach Shanks'ı çizmşir. Shanks kol kaybeder. Teach kaç tane meyve kazanıp Yonko olarak çıkar karşımıza.

Yine de Shanks > Teach, Mihawk oluyor. :oops:
Aynen aynen öyleymiş.

Birbirlerini öldürürler, böyle büyük çaplı adamların savaşında kolay kazanan olmaz kesinlikle. Akainu vs Aokiji gibi bir savaş olur.

Güçsüz diyebilirsin yav ben işin o kısmında değilim aslında. :/ Wb'nin iki elle salladığı bisentoyu tek elle durdurabilen birisi için tek kolu yok o yüzden şuna buna yenilir demeni yanlış buluyorum ben. Rayleigh yener derken tek kolu var demeni değil de ne bileyim hakisi daha zayıftır, kılıç ustalığı daha kötüdür, hatta onda o çap ne gezer gibi nedenler sunmanı bekliyorum aslında. :D Ama sen ikisini de 100 gücünde kabul edip sonradan Shanks'tan kolu çıkartıp aha onun gücü 80'e düştü diyorsun. Ben de diyorum ki Shanks tek koluyla 100 olmuş.
Şimdi sana mantığımı anlatayım bu yanlış anlaşılma ortadan kalksın.
Shanks ve Rayleigh tamamen aynı tarzda dövüşen çapları aşağı(Ray) yukarı(Shanks) aynı olan adamlar. Shanks şimdiki gücüne tek kolu ile gelmiş ve yonkou olmuş tamam işin bu kısmı cepte.

Ben aşağı yukarı aynı olduklarını düşündüğüm iki kişinin zirve hallerine bakıyorum şuan. Haliyle çaplarını aynı gördüğümden iki kolu olanın diğerine üstün geleceğini söylüyorum. Bak güçlerini aynı görmüyorum çaplarını aynı görüyorum. Şuan dövüşseler yaşlılık, koldan daha fazla etkileyeceğinden Shanks derim, eğer Zirve halleriyle dövüşeceklerse Shanks'ın çapının az daha yüksek olması kol dezavantajından fazla olmayacağından Ray derim.

Adamın şuanki halinden güç düşürmesi yapmıyorum kolu yok diye anlayacan.

Şimdi sana mantığımı anlatayım bu yanlış anlaşılma ortadan kalksın.
Shanks ve Rayleigh tamamen aynı tarzda dövüşen çapları aşağı(Ray) yukarı(Shanks) aynı olan adamlar. Shanks şimdiki gücüne tek kolu ile gelmiş ve yonkou olmuş tamam işin bu kısmı cepte.

Ben aşağı yukarı aynı olduklarını düşündüğüm iki kişinin zirve hallerine bakıyorum şuan. Haliyle çaplarını aynı gördüğümden iki kolu olanın diğerine üstün geleceğini söylüyorum. Bak güçlerini aynı görmüyorum çaplarını aynı görüyorum. Şuan dövüşseler yaşlılık, koldan daha fazla etkileyeceğinden Shanks derim, eğer Zirve halleriyle dövüşeceklerse Shanks'ın çapının az daha yüksek olması kol dezavantajından fazla olmayacağından Ray derim.

Adamın şuanki halinden güç düşürmesi yapmıyorum kolu yok diye anlayacan.
Olaya meyve gözüyle bak bence. Luffy'den şu an meyveyi çıkarsan kendi seviyesindeki adamları yenemez, mümkünatı yok. Yalnız aradan yıllar geçerse o handikapını yok Edip tekrardan olması gereken seviyeye çıkacaktır. Shanks silahının işlevini kaybeder gibi olmuş ama yılların getirdiği çalışmayla o handikapını yok etmiş. Şu an Shanks için kol sayısının artık önemli olmadığını savunuyorum ben. Bugün kol taksalar gücü artmaz yani. Ben bu şekilde düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık