Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Geleceğin ABD'si Hangi Devlet Olacaktır?

Geleceğin ABD'si Hangi Devlet Olacaktır?

• Kullanılan toplam oy
    75
Aslında Çin, Rusya ve Birleşik Krallık dışında ülke koymayacaktım ama belki farklı düşünen biri olabilir diye koydum.

Mesela Japonya ve Almanya da gereksiz bana sorarsan . Neden diye sorarsan ABD'nin üsleri durumunda. Japonya ABD'den habersiz iş yapamıyor, askeri olarak ABD'nin eline bakıyor (Aynısı Almanya için geçerli) v. S v. S
Bunlar şimdilik böyle yalnız.Özellikle Almanya ABD güdümünden çıkmak istiyor.Adamlar hiç bir NATO müttefikinin olmadığı kadar yakın Rusya ile.Zaten çoğu analist şu anki dünya düzeninin bozulmasının çin eli ile değil alman eli ile olacağını düşünüyor.

Cevabım elbette ki Çin olacak. Kalabalık nüfusunun sağladığı ucuz iş gücü ile Avrupa'ya karşı üstünlüğü var. Mesela Çin'in bir Kuşak, bir Yol (Belt and Road Initiative) projesiyle ilk işbirliği yapan ülke İtalya, Çin tekstil sektörünü ele geçirip satışları kontrol etmeye başlayınca işbirliğini sonlandırmak zorunda kalmıştı.

Ama ABD bence yine de liderliğini sürdürür gibi duruyor Avrupa ile yaptığı işbirliği ve yaptırım gücü sebebiyle.

Bunlar şimdilik böyle yalnız.Özellikle Almanya ABD güdümünden çıkmak istiyor.Adamlar hiç bir NATO müttefikinin olmadığı kadar yakın Rusya ile.Zaten çoğu analist şu anki dünya düzeninin bozulmasının çin eli ile değil alman eli ile olacağını düşünüyor.
Anladım. Almanya için dediğin olabilir üstündeki 2.dünya savaşından kalan kısıtlamaları kaldırabilirse.

Meraktan soracağım Japonya hakkında da düşüncen aynı mı? Yoksa farklı mı düşünüyorsun?

Alternatif tarih deyince farklı bir şey beklemiştim örneğin ikinci dünya savaşının sonucunu değiştirmek gibi. Bu şekilde ABD sonrasında en güçlü ülke hangisidir gibi olmuş.
Geleceğe yönelik bir tahmin olarak belirttim konunun ana mesajında. Alternatif tarih hakkında fikrim bu aralar hiç yok :/ Dediğin konuyu da açmıştım :/

Cevabım elbette ki Çin olacak. Kalabalık nüfusunun sağladığı ucuz iş gücü ile Avrupa'ya karşı üstünlüğü var. Mesela Çin'in bir Kuşak, bir Yol (Belt and Road Initiative) projesiyle ilk işbirliği yapan ülke İtalya, Çin tekstil sektörünü ele geçirip satışları kontrol etmeye başlayınca işbirliğini sonlandırmak zorunda kalmıştı.

Ama ABD bence yine de liderliğini sürdürür gibi duruyor Avrupa ile yaptığı işbirliği ve yaptırım gücü sebebiyle.
Tamda bu yüzden Çin olmaz diyorum bende.

Anladım. Almanya için dediğin olabilir üstündeki 2.dünya savaşından kalan kısıtlamaları kaldırabilirse.

Meraktan soracağım Japonya hakkında da düşüncen aynı mı? Yoksa farklı mı düşünüyorsun?

Geleceğe yönelik bir tahmin olarak belirttim konunun ana mesajında. Alternatif tarih hakkında fikrim bu aralar hiç yok :/ Dediğin konuyu da açmıştım :/
Onlar konusunda düşüncem aynı hala.Hatta çin daha fazla büyürse şu anki konumlarının bir tık üstü Amerikan mandası olup yeni bir Güney Kore olacaklar.En azından takip ettiğim kadarı ile böyle.Yarın başka bir şey olur yön degistirirseler bilemem.

Amerika hepsini yok eder. Zirveyi hiç bir zaman kaptirmaz. Askeri güçlerini karsilastirsaniz bunu net şekilde görürsünüz Abd süper güç bunuda kaptırmaya hiç niyeti yok

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık