Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Gear 5 ve Meyve Gücü Uyanışı

İlk önce merhaba selamlar arkadaşlar...

Luffy'nin, Meyve uyanışı,
Gomu gomu no mi özellikleri.
Teoriye dalmadan önce şunları açıklık getireceğim ki.
Teori bazı teorileri destek olucaktır.

1-)Uyanış : Paremecia da farklı gözüküyor aslında önce şuna bakın ve sonra gelin görün
nasıl yanlışlık getiriyorsunuz olay baktığımız da tuhaf ama doğru olmaz dimi.

A-)Üretici : Paramecia etraftaki her şeyi kullanmasını,

B-)Peki Süper İnsan: Paramecia?

C-)Kontrol/Büyü: Paramecia? (Bunu anlatmayacağım.)

Neden Aynı Değil bakalım.
Luffy çevrede ki cisimleri etkilemeyecek uyanışında? .
Maymun Kral olmayacak diyorum çünkü? Zoan türü meyvesi yemesi lazım.
Peki Meyve uyanış gücünü nasıl kazanacak?
Gear 5 ile olacak.
Nasıl mı şöyle? .

2-) İlk, G5 açacak bu onu halinden biraz daha güçlü, fiziki yapısı ile vücuduna
enjekte etmiş olacak, Boyu G4 3 Metre ise G5 de 5 Metre olacak vücudu
aşırı hız kazanacak peki nasıl? .

A-) Elektrik, Yıldırım hızını kullanacak vücudu aşırı hızlı olacak
hani bir saldırısı vardı: Yumruğunu, B.Haki ile ateş haline dönüştürdü hah işte onu
G5 de kullanacak nereden?

B-)Zou adasında ki milk klanı sayesin de tabiki bu,
G5 Hızı, Yıldırım, Ateş yumruğunu hem haki performansı artacak ateş yumruğu vurduğu tek darbesi çok aşırı etki sağlayacak kıvamına gelecek hatta bu sıçrama özelliğini de arada kullanacak, O Doff'yi son vurduğu yumruk gibi, G4 halini andırtacak ve o saldırılarının bazılarını rahat bir şekil de kullanabilecek.

C-)Hava da rahat hareket edecek sıçrama ile yaptığı havada duruş şekli gayet zorlaması sorununu da rahat bir yöntem bulacak. Hava'yı, Elektrik gibi kullanacak üzerine bulut gibi ayaklarının altına basacağı söyleye bilirim bunları tabi ki de nasıl yapacak derseniz bazı teoriler de karşılaştığımı şunun gibi?

Ruh, Şeytan Meyvesinin, H.Haki ile birleşimi olacak.
Peki Luffy Burada bahsedilen Uyanış nasıl olacak?

3-)H.Haki gayet iyi anlatılmış, H.Haki uyanışı yapacak ilk bence yaptı.
Hakileri 2.ci bir uyanışı söz konusu, B.Haki burada bahsedilmiş, Uyanışı yapması ilk savunma
ikinci uyanış saldırı nasıl mı?

Evet şöyle ilk savunmaları için öğretildi ve öğrenen, Luffy, Zoro, Sanji.
Peki neden bu saldırı uyanışları öğrenmediler şöyle? .

ÖZET GEÇEYİM...

A-)K.Haki: Sezgi denilen bir haki türü dimi?
Ama saldırıda kullanılması saf dışı kalır hayır nasıl kullanacağına bağlı direk hareketleri algılayıp çok net bir görü denilen öngörü kaçmak yerine direk rakibe saldırı yapma kısmı,
2.ci uyanışı direk mükemmelleştirişi kısmıdır saldırı kısmı.

B-)B.Haki: Savunma, Saldırı için en ideal hakidir savunma için de iyi saldırı için de.
Hem zırh, Hem de silah ama? . B.Haki 2. uyanışı ise direk saldırı şöyle itici bir güç
kendine farklı bir güç vermekte saldırı dalgası bu gücün bir etkisi sonucudur.

C-)H.Haki ise ilk çevrede ki güçsüz kişileri ele alıp bayıltma iradesini kırma,
2.ci kısmı ise saldırı nasıl şöyle? . Doffy vs. Luffy çarpışırken hep aklım da
kalan bu yıldırma benzer şok dalgası bunu, Don Chinjao vs.Luffy çarpışmasın da gösterilmişti ilk
anladınız mı demek istediğimi, Hah anlatılana göre her şeye,
Hükmeden Kral Hakisi de anlamlı hale gelmiş olacak.
Ateşe, Rüzgara, Yıldırıma, Denize, Toprağa, Suya Hükmedecek.

G5 de ise hakileri baya gelişmiş olduğu ve daha iyi kullana bilmesini sağlamış olacak burada, H.Haki de dahil onun sırı ortaya çıkmış olacak, Öğrenememelerinin sebebi yeterli konum da değiller kendileri geliştirme göstermeleri lazım. Sonuçta bu haki'nin ne muazzam bir yıkıcı güç olması gerektiğini anlayınız, Shanks ve Tayfasının bu denli güçlü olmasının sebebi haki uzmanları denmesi ayrı bir söz konusu.

Sese Hükmetme diye bir teori vardı, H.Haki ile bağlantısı var, K.Haki de gözlem hakisi ama burada olay farlı sonuçta bu gerekli, H.Haki Uyandırırsa diğer haki türlerin uyanışını rahat kullanır,
Ses olayı farlı tabi çünkü, Sese hüküm veren kişi, H.Haki kullana bilecek iradeye sahip
kişilerden oluşmakta dediğim gibi bu, H.Haki Her Şeye Hükmeden özelliği taşıyor.
Haki herkeste olan bir güç uyandırılma olayı kimine göre değişir bunu,
Silvers Rayleigh bahse diyor.

Luffy Meyve Uyanışı,
G5 bu uyanış formu ile iyice birleşecek vücut meyve özelliğini iyice bedene yerleşmiş şekilde, Ruh, Şeytan Meyvesi birleşmiş çok güçlü bir, Power - up olacak,
Ancak uyanışı. Plastik olacak. Lastik + Plastik yani esnek ve yumuşak hali
sert, Plastik hali almış olacak. Gear 5 tam sert olmayacak esnek hali daha sert
şekle girecek uyanış şekli normal hali ile daha sert katı sert plastik halini alacak.

Şimdi, Paramecia Bakın 3 Ayrı hali var dimi peki, Bu Luffy de nasıl olacak mesela?

A-)Tüm özelliklerini G2, G3, G4,G5 rahat deforme edip kullana bilecek deforme derken daha da güçlü şekli ile hasar verebilecek ve hepsini birlikte kullanacak
G5 de. Plastik halini alarak esnek ve yumuşak şeklini daha da sert hale getirecek yine de beli şekil esnek yapısı olacak.

B-)Şeytan Meyvesi, Ruhu, Haki ile daha üst seviyeye taşıyıp kullana bilecek.

C-)Hakisi çok güçlü hale gelecek, Charlotte Cracker gibi birini dakika da halledecek
Güçte olacak haki gücü, H.Haki, K.Haki, B.Haki Yeteneklerini yük bindirmeden
kullanabilecek hale gelecek, H.Haki'nin uyanışını meyve uyanışından sonra yapacak
G5 de ise sadece bir ön gösterimi olacak.

D-)Evet Son kısmı düzeltim aklıma. Lastik 'ten, Plastik hali ile stratejik sertliğe bürünerek savaşacak hale gelecek sert plastik normal eşyalarımızda kullanılan şekli ile onun farlı halini alacak, Katı sert plastik çok aşırı sert plastik eşyaların bazı kullanılan kısımların da sertliği aklınıza getirelim işte o hali ile gayet başarılı
performans görebileceğiz.

Okursanız Sevinirim güzel yorumlarınızı bekliyorum ve kötüde olsa düşünmeden değerlendirmeyin
ama sizlerin fikirlerinize karşı saygı duymamaktayım sevgiler ile sağlıcakla kalın.
Saygılar...

Son düzenleme:
Okudum.

Ellerine, aklına sağlık. Bu tarz konulara ihtiyacımız var. Süpersin.

Kafanda çok fazla düşünce var belli. Fakat biraz hızlı gitmişsin. Yani kendi yazdıklarını bir kere baştan sona oku mesela, çok fazla dil anlatım bozukluğu ve yazım hatan var ve bu anlaşılmanı zorlaştırıyor. Bence bunu düzelt sonrasında çok güzel bir şey ortaya çıkacak.

Geleyim konun hakkındaki yorumlarıma.

Paramecia meyve uyanışında seninle aynı fikirdeyim ki Luffy King-Kong falan olmayacak. Zoan şart ona. Çevre etkilemesi ise bambaşka durum. Bunu yapabilmesi için Zoan'a ihtiyaç duymaz bu yüzden bu kısmın bol bol soru işaretleri barındırdığını düşünüyorum.

G5 olayına gelelim. Luffy'nin gear'ları belli bir mantık doğrultusunda ilerliyor. G2'de hızlandı. G3'de uzuvları büyüttü (ayrı ayrı), G4'de ise bedenen belli bir oranda büyüdü ve G3'de ki dezavantıjını kaldırdı(G3 formunda çok yavaştı.) . Şu ana kadarki gear'larında hep farklı bir oluşum oldu ki, G5 (kullanırsa böyle bir teknik) daha farklı bir formasyonda olacaktır. G4'ün dezavantajını gördük. 10 dakika boyunca Luffy kendinde geçiyor adeta. G5'de daha da büyümekten ziyade farklı işlevselliği olabilir kanaatindeyim.

Sana soru sormak istiyorum daha ilerlemeden. G5 şuanda Luffy'de bulunuyor mu peki? Yoksa ileride power-up alıp bir anda geliştirmesi gibi mi olacak? Bu soruya vereceğin cevap önemli. Belirtmemişsin gibi geldi. Belirttiysen kaçırdım kusura bakma.

Özetinde yer alan H.Haki'de de "hükmeden" olarak ele aldığımızda Roger için söylenen söz geliyor akla. "O her şeyin sesini duyabiliyordu." Luffy şu anda deniz yaratıkları ile iletişim kurabiliyor. Cansız nesneler ile bir ortak nokta görmedik. (ateş saldırısı dışında.)

Son olarak ise şunu sormak istiyorum. Anlattıklarına göre Luffy'nin en son varacağı noktaya en yakın kimi düşünüyorsun şuanda?

Okudum.

Ellerine, aklına sağlık. Bu tarz konulara ihtiyacımız var. Süpersin.

Kafanda çok fazla düşünce var belli. Fakat biraz hızlı gitmişsin. Yani kendi yazdıklarını bir kere baştan sona oku mesela, çok fazla dil anlatım bozukluğu ve yazım hatan var ve bu anlaşılmanı zorlaştırıyor. Bence bunu düzelt sonrasında çok güzel bir şey ortaya çıkacak.

Geleyim konun hakkındaki yorumlarıma.

Paramecia meyve uyanışında seninle aynı fikirdeyim ki Luffy King-Kong falan olmayacak. Zoan şart ona. Çevre etkilemesi ise bambaşka durum. Bunu yapabilmesi için Zoan'a ihtiyaç duymaz bu yüzden bu kısmın bol bol soru işaretleri barındırdığını düşünüyorum.

G5 olayına gelelim. Luffy'nin gear'ları belli bir mantık doğrultusunda ilerliyor. G2'de hızlandı. G3'de uzuvları büyüttü (ayrı ayrı), G4'de ise bedenen belli bir oranda büyüdü ve G3'de ki dezavantıjını kaldırdı(G3 formunda çok yavaştı.) . Şu ana kadarki gear'larında hep farklı bir oluşum oldu ki, G5 (kullanırsa böyle bir teknik) daha farklı bir formasyonda olacaktır. G4'ün dezavantajını gördük. 10 dakika boyunca Luffy kendinde geçiyor adeta. G5'de daha da büyümekten ziyade farklı işlevselliği olabilir kanaatindeyim.

Sana soru sormak istiyorum daha ilerlemeden. G5 şuanda Luffy'de bulunuyor mu peki? Yoksa ileride power-up alıp bir anda geliştirmesi gibi mi olacak? Bu soruya vereceğin cevap önemli. Belirtmemişsin gibi geldi. Belirttiysen kaçırdım kusura bakma.

Özetinde yer alan H.Haki'de de "hükmeden" olarak ele aldığımızda Roger için söylenen söz geliyor akla. "O her şeyin sesini duyabiliyordu." Luffy şu anda deniz yaratıkları ile iletişim kurabiliyor. Cansız nesneler ile bir ortak nokta görmedik. (ateş saldırısı dışında.)

Son olarak ise şunu sormak istiyorum. Anlattıklarına göre Luffy'nin en son varacağı noktaya en yakın kimi düşünüyorsun şuanda?
Evet G5 bulunmasa neden kendini zorlamasın direk göstersin bir anlam ifade edemez, Çünkü üzerine ne kadar yük bindirir ise seviyen o kadar fazla artar dimi.
Luffy Eski Yok Edilen Krallık Zamnın da ki Maymun kral olucak bu teoriye eklemiştim ama kaldırdım birazdan ekleyeceğim kısımlar vardı ancak şimdilik bu kısımları ekleye bildim yazım ve dil hataları gereği zorlanma yaşadığım açık ilerledikçe bunu daha dikkat edeceğim.

Bilemiyorum biraz zorlama olmuş sanki ama baya uğraşmışsın eline sağlık.
Aynen baya zorlanma yaşadım hatta bazı yazım yanlışlarını word ile düzeltip bir sürü kısımları kaldırmak zorunda kaldım de- da- ve- eklerini çok kullanmış olduğum yerleri kaldırdım okunacak hale getirmeye çalıştım emek verdim doğru teşekkürler.

Evet G5 bulunmasa neden kendini zorlamasın direk göstersin bir anlam ifade edemez, Çünkü üzerine ne kadar yük bindirir ise seviyen o kadar fazla artar dimi.
Luffy Eski Yok Edilen Krallık Zamnın da ki Maymun kral olucak bu teoriye eklemiştim ama kaldırdım birazdan ekleyeceğim kısımlar vardı ancak şimdilik bu kısımları ekleye bildim yazım ve dil hataları gereği zorlanma yaşadığım açık ilerledikçe bunu daha dikkat edeceğim.
Tüm sorularıma cevap vermemişsin. :)

O teoriyi farklı bir başlık altında ele alırsan bence daha açıklayıcı olabilirsin. Bir çok fikri bir teori altında yazdığında demek istediklerin pek ulaşmaz okuyucuya. İyi yapmışsın onu bu teori altında belirtmemekle.

G5 de G2 ve 3 gibi arc. esnasında savaş taktiğini geliştirmeye yönelik birden parlayacağını düşünüyorsun yani. Şuanda sakladığı yeni bir Gear yok yani. Hadi bakalım görelim. :)

Benim burada ki tek soru işaretim Zoro kendisinde bulunan potansiyelin belki de %20'lik kısmını göstermişken 2Y sonrasında Luffy'nin %100'ünü gösterdiğini düşünmüyorum.

Teori iyidir. Üretmek de, konuşmak da, tartışmak da. Her noktası ayrı keyiflidir. :)

Tüm sorularıma cevap vermemişsin. :)

O teoriyi farklı bir başlık altında ele alırsan bence daha açıklayıcı olabilirsin. Bir çok fikri bir teori altında yazdığında demek istediklerin pek ulaşmaz okuyucuya. İyi yapmışsın onu bu teori altında belirtmemekle.

G5 de G2 ve 3 gibi arc. esnasında savaş taktiğini geliştirmeye yönelik birden parlayacağını düşünüyorsun yani. Şuanda sakladığı yeni bir Gear yok yani. Hadi bakalım görelim. :)

Benim burada ki tek soru işaretim Zoro kendisinde bulunan potansiyelin belki de %20'lik kısmını göstermişken 2Y sonrasında Luffy'nin %100'ünü gösterdiğini düşünmüyorum.

Teori iyidir. Üretmek de, konuşmak da, tartışmak da. Her noktası ayrı keyiflidir. :)
Sağol bak sadece sana bir kısmını anlatacağım Maymun kral teorisini wono yoluna doğru açmayı düşünmekteyim çünkü şu zamana kadar bu konuda çok soru işareti var ama, Luffy'nin Gomu meyvesi lastik hiçbir şekil de zoan türüne benzeyemez diyebilirz etrafını lastiğe dönüştürmesi katiyen olamaz o özellikte değil bence.
Zoan Efsanevi Maymun Kral meyvesi var bunun ilk görünümü de maymun bunu uyanışını da.
4: )Monkey king evet olabilir de çünkü antik bir zoan türü, Meyve yer ise bu onu daha da güçlü yapar ve bu şekil de monkey king olur ama bir de şu var, Maynun Kral filmi 1 - 2, iki filmden oluşuyor izleyin derim orada Dev şekli alıp savaştığı sahne var eğer, Oda eklemekte ısrar ediyor ise kesin bu dev şekli alabilir ileri de uyanışı da dev olmuş olur. Bu Zoan türü maymun kral meyve'nin.

Sağol bak sadece sana bir kısmını anlatacağım Maymun kral teorisini wono yoluna doğru açmayı düşünmekteyim çünkü şu zamana kadar bu konuda çok soru işareti var ama, Luffy'nin Gomu meyvesi lastik hiçbir şekil de zoan türüne benzeyemez diyebilirz etrafını lastiğe dönüştürmesi katiyen olamaz o özellikte değil bence.
Zoan Efsanevi Maymun Kral meyvesi var bunun ilk görünümü de maymun bunu uyanışını da.
4: )Monkey king evet olabilir de çünkü antik bir zoan türü, Meyve yer ise bu onu daha da güçlü yapar ve bu şekil de monkey king olur ama bir de şu var, Maynun Kral filmi 1 - 2, iki filmden oluşuyor izleyin derim orada Dev şekli alıp savaştığı sahne var eğer, Oda eklemekte ısrar ediyor ise kesin bu dev şekli alabilir ileri de uyanışı da dev olmuş olur. Bu Zoan türü maymun kral meyve'nin.
Bence, Luffy %50 gösterdi. Zoro %25, Sanji ise %10, Usopp %5, Brook %4, Chopper %3, Robin %2, Nami %1 Bana kalsa.
  1. Biraz daha üstünde düşünmen gereken bir teori o çünkü daha uçuk. Olmaz anlamında değil, olma olasılığı çok düşük. Tutarsa süper. Yüzdelerin sayısal oranlarından ziyade ne ifade ettiği de önemlidir. Bu sayısal veriler demek oluyor ki 2Y sonrası tayfa Luffy üzerinde gidiyor daha çok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık