Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Game of Thrones'taki Favori Haneniz?

Favori Haneniz?

• Kullanılan toplam oy
    129
On yaşında bir çocuğu öldürmek ? Çok haklı bir nedeni mi var ? Bunun nasıl haklı bir nedeni olabilir ?... Onun dışında geri dönüp o sahneyi tekrar izleyebilirsin, pekte zor bir karar almış gibi gözükmüyordu. Çocuğu itip şu aşk için neler yaptım be diye espri yapıp sevişmeye devam ediyordu.. Karakteri şuan sevebilirsin, açıkçası şuan ki halini, nasıl desem olgunlaşmış halini bende seviyorum ancak bu daha önce yaptıklarını haklı çıkarmaz.. Kanımı dondurdu açıkçası çok haklıydı vs vs gibi bir şeyi söyleyebilmen..
Haklıydı demedim, ya da demiş olabilirim ama demek istediğim şey anlaşılır sebebinin olması. Yani bazen insanlar çok fazla sıkıştığında ya da çaresiz kaldığında böyle şeyler yapmak zorunda hissedebiliyor.

Haklıydı demedim, ya da demiş olabilirim ama demek istediğim şey anlaşılır sebebinin olması. Yani bazen insanlar çok fazla sıkıştığında ya da çaresiz kaldığında böyle şeyler yapmak zorunda hissedebiliyor.
Doğrudur ancak ilk başlardaki o ciddiyetsiz tavırları beni soğutmuş o karakterden, brienne ile olan yolculuğundan sonra sevmeye başladım ki zaten o zamanlar karakter olarak da değişmeye başlamıştı.

Birde genel olarak Lannister hanesini sevmiyorum, şuana kadar yaptıkları faydalı bir icraat da göremedim (Tyrion ve Jamie'yi çıkarırsak)

Doğrudur ancak ilk başlardaki o ciddiyetsiz tavırları beni soğutmuş o karakterden, brienne ile olan yolculuğundan sonra sevmeye başladım ki zaten o zamanlar karakter olarak da değişmeye başlamıştı.

Birde genel olarak Lannister hanesini sevmiyorum, şuana kadar yaptıkları faydalı bir icraat da göremedim (Tyrion ve Jamie'yi çıkarırsak)
Lannister ailesinden ben de nefret ettim hala daha da sevmem. Ama şöyle de bir gerçek var bence seri içinde gerçek tarihteki hanelerle en fazla uyanı Lannisterlar. Hırslılar. İktidar için her şeyi yapmaya hazırlar ama tamamen kötü değiller, Başa geçtikleri zaman genelde iyi şeyler yapmaya çalışıyorlar. Mesela Tywim Lannister zamanında sevilen bir adammış. Aerys'in arkasını topluyormuş bayağı. Sonra Kenan da fena işler yapmadı geldiği zaman. Cersei malını ayrı tutuyorum. Dünya üzerinde başta bizim ülkemizin hanesi olmak üzere sempatiyle baktığımız pek çok hanenin geçmişi karanlıktır.

Lannister ailesinden ben de nefret ettim hala daha da sevmem. Ama şöyle de bir gerçek var bence seri içinde gerçek tarihteki hanelerle en fazla uyanı Lannisterlar. Hırslılar. İktidar için her şeyi yapmaya hazırlar ama tamamen kötü değiller, Başa geçtikleri zaman genelde iyi şeyler yapmaya çalışıyorlar. Mesela Tywim Lannister zamanında sevilen bir adammış. Aerys'in arkasını topluyormuş bayağı. Sonra Kenan da fena işler yapmadı geldiği zaman. Cersei malını ayrı tutuyorum. Dünya üzerinde başta bizim ülkemizin hanesi olmak üzere sempatiyle baktığımız pek çok hanenin geçmişi karanlıktır.
Kitabı okumadım ben daha çok diziden yola çıkarak söylüyorum bunları. Cersei, gerçekten insanı bırak haneden, diziden soğutan bi karakter keza Joffrey de aynı şekilde. Tywin belki iyiydi ama onu da oğluna olan Tyriona olan tavırlarından dolayı sevemedim. Bir keresinde adamın demişti gayet saygın ve güçlü bir hane bıdı bıdı. Eğer o kadar saygın ve güçlü bir hane olsaydı red wedding yaşanmazdı.. Düşmanlarıyla savaş medydanında karşılaşmak yerine gittiler düğününde tuzak kurdular.. O sahne beni baya kötü etkilemişti diziye uzun süre ara vermiştim.

Lannisterlar benim favori hanemdir. Adamlar parayı kullanmayı biliyorlar. Akıl oyunlarında onlardan iyisi yok. Onur sizi bir yere kadar götürür ama akıl sizi asla yalnız bırakmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık