Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Sansa'nın sahnesine gelince, bölüm reset attı. İzlememi o bile istememiş. Artık nasıl görüntüler varsa. :(

O değilde her geçen bölüm kitapları okumak isteği artıyor ama bir yandan da salla gitsin diyorum. Bu kadar entrika, oyun, yalan dolan bana göre değil. :(
Detay ve olay daha fazla. Karakter sayısı da. Mantıksal açıdan biraz daha iyi.

Şiddet kısmına katılmıyorum. Hangi açıdan daha şiddetliydi ki kitap @Kehribar ?

Detay ve olay daha fazla. Karakter sayısı da. Mantıksal açıdan biraz daha iyi.

Şiddet kısmına katılmıyorum. Hangi açıdan daha şiddetliydi ki kitap @Kehribar ?
Karakterlerin diziden daha fazla olmasına bianen dedim onu. Daha fazla karakter -daha fazla ölen karakter- daha fazla şiddetten kastım bu. Yanlış bir tabirle anlatmaya çalışmışım. Dizinin zaten kitaptan aşağı kalır yanı yok. Ama tecavüz olayları bambaşka bir boyut. İlk kitapta hatırladığım kadarıyla Drogo da Dany ye tecavüz falan etmiyordu (yanılıyor olabilirim)
Derken Sansa bu kafayla Stannis , Arya diye devam ederler. Leş .

Karakterlerin diziden daha fazla olmasına bianen dedim onu. Daha fazla karakter -daha fazla ölen karakter- daha fazla şiddetten kastım bu. Yanlış bir tabirle anlatmaya çalışmışım. Dizinin zaten kitaptan aşağı kalır yanı yok. Ama tecavüz olayları bambaşka bir boyut. İlk kitapta hatırladığım kadarıyla Drogo da Dany ye tecavüz falan etmiyordu (yanılıyor olabilirim)
Derken Sansa bu kafayla Stannis , Arya diye devam ederler. Leş .
Doğru, Drago Dany'e tecavüz etmemişti ilk kitapta. İkisinin de isteği vardı. :D

Anladığım kadarı ile yapımcılar maddi sıkıntılar içindeler ki çeşitli karakterleri silmişler veya başka karakterler ile rollerini birleştirmişler.

Jon Connigton - Jorah Mormont
Jeyne Poole - Sansa
Mance Rayder - Brienne
Balon Swann/Arys Oakheart - Jaime

Daha sayılabilir sanırım.

Serçe parmağın düşündüğü;krallık ordularını kuzeye yollamak,ardından zayıf anlarında vadi ordusu ile saldırmak.Nasıl olsa kuzeyde savaş çıkacak stannis ve boltonlar arasında,hangisi kalırsa onlarida ortadan kaldırıp kuzeyi tamamen almak ve 7 krallığı karıştırmak doğru mu dur ?

Martin açıklama yapmış sanırım ağır eleştiriler üzerine. Sansa değişikliklerini o da eleştirmiş, basit olmuş falan demiş. Sete de uğrayacakmış. mış mış, bilmiyorum detayını, uzun bi blog/haber yazısı vardı, okumaya üşendim. :/

Ben diziden zaten umudumu kesmiştim sezon başında. Adamlar iyice uçtu, kafalarına göre yeni dünyalar yaratıyorlar. Şiddet konusunda kitap da dizi de hemen hemen aynı, hatta kitap biraz daha beter. Zavallı Jayne Poole'u düşündükçe yüreğime kramp giriyor. Reek'i anlatmaya gerek yok zaten.

Yahu koca dizinin bu hallere düştüğünü gördükçe korkuyorum. 5 sezonda bu gittiyse, 13 ciltlik Zaman Çarkı dizisine neler yapar bunlar 5 sezonda. Ticari kaygılar uğruna neler yapılıyor güzelim eserlere. Hobbit, Asoiaf, Harry Potter bitti, sırada Zaman Çarkı var. :/

Bence diğerlerinden daha gerçekçi yazıyor Martin.Bütün karakterlerin yaşaması daha büyük saçmalık oluyor.Gerçek hayata daha yakın bence.
Diziye gelince ilk 2 sezon kitap ile çok yakındı ama sonradan değişmeye başladı.Hatta ilk sezonu kitap ile diziyi beraber götürüyordum.Gayet iyiydi.
4. ve 5. yani bu sezon neredeyse hiç alakaları yok.

Kitapları okumamış biri olarak soruyorum 5. sezon nasıl bir durumda? Diğer sezonları beğenmiştim onlar gibi kaliteli mi yoksa cidden batırdılar mı? Cevaplayabilirseniz ona göre izleyip izlememeyi düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık