Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Tamam o açıdan bakarsan öyle ama bu mantıkla hangi karakteri seriden çıkarsan bi boşluk oluşur,hikaye az veya çok farklı yere kayar zaten.Benim kastettiğim şey Tomen ve Myrcella karakterlerinin bu seri açısından aşırı önemli olmadığıydı.Myrcella'nın gözüktüğü tüm sahneleri topla 3 dk sürmez.Tommen'in bile kral olması Cersei'nin KL'de kalmasını sağlamak,tahtta hala Cersei'nin ağırlığını hissettirmek falandır.Kısacası şu karakterler başka karakterlerin hikayelerinin devamı için piyon gibi bir şey.

Mesela Sam'da Tommen-Myrcella gibi bir yan karakter fakat Tommen ve Myrcella gibi piyon karakter değil.Kendi hikayesi vardı.Ya da Davos'da yan karakter ama kendi hikayesi vardı.Tommen-Myrcella ikilisi öyle değil ki.Birini 2. sezonda gönderdiler Dorne'a taa 5. sezona kadar görmedik.Gördükten 15 dk sonra da öldü zaten.Diğeri zaten kral olana kadar resmen figürandı.Kral olduktan sonra da kimse iplemedi zaten.

Bunu kastetmiştim önemli karakterler değil diyerek.
Öyle yaklaşırsan bir şey diyemem ama bu karakterler olmadan hikaye yürümezdi. Bu kesin. Yoklukları seriye Robb'dan ya da Catelyn'den daha büyük bir etki bırakır.

‘‘Abicim biz bu akgezen olayını 1 bölümde bitirelim.Şimdi uzatırsak akgezenlerin makyajı,dev,ejderha cgi falan derken çok masraf yapıcaz.Hiç gerek yok.Zaten biz bu seyirciye 55 gün uğraştığımız büyük bir savaş çektik dedik.Şimdi bunlar gaza geldi.Hadi bunu da geçtim alt tarafı 6 bölüm kaldı.Yani bu seyirci bizi seve seve izleyecek zaten.Ondan çok kasmayın gençler.’’

Bu şerefsizler var ya 8. sezonu kesin bu mantıkla çektiler.

Dothrakilere bari ejdarha çamı verseydiniz kızıllı gelmese ne olacaktı. Düşündükce saçmalıklar artıyor.

Şu bölümden sonra kitaba başlamayı düşünen bir ben miyim? Çünkü kaç senelik beklenti boşa çıktı içimde ukte kalacak :D İlk kitabı okumuştum da yazar kitap çıkarmadığı için diğerlerine devam etmemiştim diziden sonra çıkaracak diyorlar gerçi ..

Şu bölümden sonra kitaba başlamayı düşünen bir ben miyim? Çünkü kaç senelik beklenti boşa çıktı içimde ukte kalacak :D İlk kitabı okumuştum da yazar kitap çıkarmadığı için diğerlerine devam etmemiştim diziden sonra çıkaracak diyorlar gerçi ..
Kitap diziye göre geride şu anda. Beklerim diyorsan başla.

Martin'in planına göre çıkacak 2 kitap daha var. Birisinin yazımına başlayalı uzun zaman oldu ama bu hızla tamamlaması 2030 falan olur herhalde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık