Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Senarist yorumlarında jon her zaman kahramandı, kurtarıcı sadece bu an için doğru gelmedi dendi. Arya içinse neden bu kadar suikastçı özellikleri kastırıldı, hangi amaç için. Hepsi bu an içindi dendi. Bana şahsen aryanın son darbeyi vurması garip gelmez eğer Jon’a daha büyük bir rol verilmişse final için. Herkesi savaşa toplayan oydu. Beni az çok tatmin etti.
Sonuç kısmı değil de gelişme kısmı çok kötü oldu. Whitewalkerlar arkada duruyorken night king ejderha üzerindeyken. Kumandanlarla savaşacak bir timi ejderhaya bindirip götürebilirdi jon. Ya da dany’e götürmesini söyleyip night king’ in peşine gidebilirdi. Dany bunları timi bırakıp jon’a yardıma gittiği an da tam ejderhalar kapışırken geldiği an olabilirdi. Sonda da yukarda demişsiniz aryanın yüzünü değiştirdikten sonra ölüler çemberinden geçebilmesi dışında çok saçma.

Birde dothrakilerin hücum etmesi için sinyal mi verildi yoksa kılıçları alev aldı diye gaza gelip kendilerimi daldılar ?
Tek sorun son vuruş değil. Öyle saçma şeyler çıktı ki ortaya kızı azor ahai ilan edecekler nerdeyse. Berric bi koridorda aryaya duvar olmak için 10 kere dirilmiş. O bıçak arya için o kadar el değiştirmiş. Melisandre tüm bunları güya daha whitewalkerlardan habersizken görmüş. Oldu canım.

Son vuruşu gizlice arya’nın yapmasını kabul ederim. Ama daha iyi bi şekilde olabilirdi. Adam tek yedi la.

Bari ejderha savaşında yaralansaydı, ardından jon nk ölüleri diriltirken yaralamayı başarsaydı. Bunun üstüne ölüler dirilince jonu bırakıp gitseydi bran’e.

Bak jaimie orda olabilirdi mesela. Theon dahil tüm greyjoyları o yaralı haliyle bile harcardı NK. jaimie normalde yemini gereği kralını nasıl koruması gerektiyse son savunma hattı gibi branin yanında kılıcını çekerdi.
Tam orda arya atlardı, nk tepki verip yakalardı boğazını. O fırsattan yararlanıp jaimie mad king’e yaptığı gibi arkadan geçirirdi kılıcı. Onun sayesinde arya bıçağı diğer eline atıp kalbindeki dragonglassa geçirirdi bıçağı. Ama aynı anda NK boynunu kırardı. Zaten annene düşen görevi yapmışsın (freyleri öldürme) öl işte artık bi işin kalmadı. İnsanların nk’nin ölümüne sevinmek ile aryaya üzülmek arasında kalırdı. Ayrıca bi ejderha’nın sadece jaimie için kurban gitmesinin bi anlamı olurdu. “İyiki cerceiye gitmişler” derdik.

Bak ben bu senaryoyu da beğenmiyorum. Ama madem harcayacaksın 1 bölümde bari böyle harca. Elinde valyrian steel veya ejderha olan önemli karakterlerin çoğu yaralar ama yetmez. Gizlice saldıran kişi de dünyanın en iyi suikastçısı bile olsa gizlice vuramaz anca başkasına açık yaratır ardından beraber öldürür. 4-5 kişi anca yeterdi yani adama ve onlar da son vuruşu yapan arya olmasa ölürdü NK’ye (dany ve jon adamın en sonda dirilttiği orduya giderdi).

1 bölümde harcanmasını beklemezdim. Ama harcanacaksa da en azından ben ölü ordunun temizlenmesini ve en son night king vs everyone beklerdim. Öldürdüğü orduyu kaldırmak da bu adamın gücü sonuçta.

Son düzenleme:
Bran her şeyi gördüyse neden bu kadar gerilim verdiler akgezenlere ? Neden bu kadar hypeladılar ? Direk siz rahat olun gençler Arya kardeşim Allah'ın izniyle biçecek NK'yi falan deseymiş.Jojen falan Sam'e onları gece nöbeti durduramaz,güneyli krallar durduramaz,kimse durduramaz vs. vs. diye boşa hypelamış ? Ya da Benjen Bran'e NK geldiğinde hazır olmalısın derken Arya'ya hançeri vermeyi mi kastediyormuş ? Bu açıklama tatmin ediyor mu seni ?
Kaç tane film dizi izlemiş adamsın Bran öyle bir şey görse bile söyliyebilir mi ? Night King'i tam olması gereken yere çekip öldürttü mü ? Bu işin böyle olduğunu biliyorsa, görmüşse daha başka bir şey yapmasına gerek var mı ? Yok, belki etkili olsa Night King oraya kadar bile gelmeyecekti. Bölümün baştan sona kadar vermek istediği şey belliydi, gerilim yaratıp sonra patlatmak ve bunu da gayet güzel başardı haa işin çok derinine inersen bir sürü mantıksızlık bulursun ama muhtemelen kimse o kadar derine inmeyecek, kurt gibi kazan fanlar hariç. Eğlenmene bakacaksın :bilmem:

Son düzenleme:
NK'i kimin öldürmesini istediğin tartışılır ama o umutsuz durumda Arya'nın çıkagelmesine sevinmişler işte.
Mesele sevinmeleri değil. Mesele çıldırmaları. Biz de izliyoruz film/dizi yahu. Milli maçlardaki goller/sayılar dışında böyle tepki verdiğimiz görüntü yok. (Ki onlar bile bu kadar uzun sürmüyor.)
Kaldı ki Night King'in dağılışı falan acayip dandikti. O sahneyi izlerken büyük hayal kırıklığı yaşadım ben.

Bölümde büyük tepki verdiğim tek sahne dev ve Lyanna sahnesiydi benim mesela. Kızı savurduğunda "Lyanna!" diye bağırdım. Snk'nın ilk sahnesindeki gibi kızı ağzına götürürken ve kemiklerini kırarken de "Hayır!" dedim.
Ruhsuz değilim ben de yani. Ve buna rağmen abartı buldum o tepkileri.

Kaç tane film dizi izlemiş adamsın Bran öyle bir şey görse bile söyliyebilir mi ? Night King'i tam olması gereken yere çekip öldürttü mü ? Bu işin böyle olduğunu biliyorsa, görmüşse daha başka bir şey yapmasına gerek var mı ? Yok, belki etkili olsa Night King oraya kadar bile gelmeyecekti. Bölümün baştan sonra kadar vermek istediği şey belliydi, gerilim yaratıp sonra patlatmak ve bunu da gayet güzel başardı haa işin çok derinine inersen bir sürü mantıksızlık bulursun ama muhtemelen kimse o kadar derine inmeyecek, kurt gibi kazan fanlar hariç. Eğlenmene bakacaksın :bilmem:
İşte eğlenemiyorum sorun orda.:/ Ama işin derinine inmeye gerek yok.Direk yüzeysel bir şekilde bakınca bile saçmalıklar göze çarpıyor.Arya'nın NK'yi öldürdüğünü duyunca zaten saydırdım baya.Zaten got,asoiaf evrenini baya sevdiğim için bölüm beni bu kadar sinirlendirdi.İş sadece Bran'in görmesi de değil.Al önceki sayfa da dedim işte sırf beklenmeyeni yapmak için Arya'ya öldürtmüşler.Bu bana göre direk ''Biz 8 sezondur kurguladığımız hikayeyi çöpe attık kardeşim sizinle başak geçiyoruz'' demek.:/

Mesele sevinmeleri değil. Mesele çıldırmaları. Biz de izliyoruz film/dizi yahu. Milli maçlardaki goller/sayılar dışında böyle tepki verdiğimiz görüntü yok. (Ki onlar bile bu kadar uzun sürmüyor.)
Kaldı ki Night King'in dağılışı falan acayip dandikti. O sahneyi izlerken büyük hayal kırıklığı yaşadım ben.
Millet içmiş o kadar, coşacak sahne aramışlar yok. Sonunda bulmuşlar. :D

İşte eğlenemiyorum sorun orda.:/ Ama işin derinine inmeye gerek yok.Direk yüzeysel bir şekilde bakınca bile saçmalıklar göze çarpıyor.Arya'nın NK'yi öldürdüğünü duyunca zaten saydırdım baya.Zaten got,asoiaf evrenini baya sevdiğim için bölüm beni bu kadar sinirlendirdi.İş sadece Bran'in görmesi de değil.Al önceki sayfa da dedim işte sırf beklenmeyeni yapmak için Arya'ya öldürtmüşler.Bu bana göre direk ''Biz 8 sezondur kurguladığımız hikayeyi çöpe attık kardeşim sizinle başak geçiyoruz'' demek.:/
Got bu işte Ned Stark ölünce aynen şuan sen nasıl düşünüyorsan ben de öyle düşünüyordum ama öldü gitti adam. Bilmem kaç bölüm kahramanı hazırlamışlar vesaire ama o kahraman savaşın içinde kaybolup gitti diğer kahramanlar gibi. Doğru düzgün savaşta plan bile yoktu ama biz Gandalf'ın tek başına kocaman bir savaş yönettiğini görüyorduk. Aragorn savaş zamanı surların tepesini boş bırakmıyordu, Eomer mal gibi dalış yapmıyordu atlılarıyla vesaire. Gerçi fillere dalmaları saçmaydı ama neyse. Dediğim gibi senin istediğin olaylar şuankinden daha klişeydi ve iyiki de gerçekleşmedi bence. Bu şekilde gerilimi doruklara çıkarıp sonra rahatlatmaları daha iyi oldu ve biraz önce paylaşılan videodaki reaksiyona da bakarsan ne kadar başarılı olduklarını anlarsın. Hatta ona benzer onlarca video bulabilirsin hemen hemen her tepki veren aynı etkide tabi bizim her şeyi bilen tayfa hariç xD

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık