Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Büyünün ve ejderhaların üstatlar tarafından yok edildiğine dair teori vardı bana gayet mantıklı geliyor.

Khaleesi birşeyler yaptı bir olaya sebep oldu o zaman.Kilit nokta o.Bazı şeyler tekrar uyandı.Ne olduğu kitabın isminde bile saklı olabilir.Okuyanlar teori üretsin ipuçları var.
O ejderhaları uyandırdı zaten. Ama bilinçli olarak herhangi bir şey yapmadı. Daha 14 yaşında dünya görmemiş küçük bir kızdı zaten.
Var birçok teori ejderlerle de ilgili. Her şeyle ilgili yüzlerce var. Belki de üzerine en çok teori yazılan seri budur. :/

Ama evreni bir dusun. Cucemizin kaninda var belki ejder binicisi olmak? Zaten mantigiyla olaylara yaklasan bir adam. Once sordu "sana zarar verdi mi hic?" diye ve cevap tatmin etti onu. Sonrasinda gitti ve ejderhalarin akilli oldugunu bildigi icin soguk kanli davranmaya calisti elinden geldigince. Fakat cikarken odu b.kuna karisircasina "bir daha boyle bir sey yaparsam yuzume bir yumruk at!' dedi. Bence o sahne cok guzel islenmis.
Sahne güzel ona laf yok.Ama baside indirgenmiş.O kadının ''bana zarar vermedi'' lafı referans olmaz.Sonuçta yanında ''ana'' vardı.Neyse ileride görürüz ne olacak.

Aeron Greyjoy.Balon'un kardeşi.
Euron Greyjoy. Aeron rahip olan. Ama Victarion gibi diziye konulmayacak galiba.

Çok yüzlüye inananların ortak söylemi, diğer tüm tanrıların doğru olduğu ama hepsinin tek kişi olduğudur. Sadece farklı suretlere bürünür farklı yerlerde. Yani temelinde bir felsefe gibi. Zaten bu inanışın kökleri de Valyria madenlerinden kaçan kölelere dayanıyor. Braavos'u kuranlar. O kurulalı da çok olmadı.

O tanrıların var olup olmadığı bile bilinmiyor, necromancer oluşları tamamen bir teoridir.

Bana sorarsan hiçbiri yok, hepsi canlıların uydurmaları.
Olsa olsa R'hllor ve Öteki vardır. En tutarlı ve dayanaklı mitoloji onlarda çünkü.
Çok Yüzlü Tanrı, ölüm tanrısıdır. Yani inananları, tanrıların birliği konusunda sadece ölüm tanrılarının birliğine inanıyorlar.

Bana kalırsa var olan üç tanrı var. R'hllor, Öteki ve Eski Tanrılar. 7'nin bir faydasını göremedik şu ana kadar.

Bölüm güzel olmuş bana kalırsa ama Roose Bolten'ın ölümünü beklemiyordum cidden.

Balon'ın ölümü güzel işlenmiş ama önceki sezonlarda halledilmeliydi bence. Kitapta ilk ölen oydu sonuçta. Euron'un göz bandı yok sanırım. :( Victarion ve Aeron da yok. :(

Jon'un dirilişi güzel olmuş. Sonraki bölümlere bakalım artık.

Öldürmeyen R'hllor öldürmüyor :) Ramsey Bolton'un vakti geldi babasınında dediği gibi bir domuz tarafından yenmesi gerekiyor sansa ve theon ilişkisi yeşilçam'a benziyor yapmayın bunu Yapımcılar
Balon Greyjoy ile Euron Greyjoy arasında diyalog güzel işlenmişti.
Brandon Stark'ın artık ağaçtan çıkıp ilerlemesi lazım bence artık nasıl olucaksa hikayeye dahil olsun
Bonus:Tyrion Reis bir ejderhayı hak ediyor verin birini kullansın
Parti kur oy verelim Tyrion

Diriltmesinin bir bedeli olmalı. Öyle iki kalan edip adamı diriltilirmiş yav. Kendi hayatından verse dicem ise yaşlı karı çıktı bunu kaldıramaz diye düşünüyodum. Bedeli ne bu büyünün acep ?
Edit: Hakketen Tyrion eli öpülecek adamsın khaleesinin ejdarhalarını ondan iyi tanıyor adam cesaretinden ötürü ayrı tebrik edilmesi lazım.

Euron Greyjoy. Aeron rahip olan. Ama Victarion gibi diziye konulmayacak galiba.

Çok Yüzlü Tanrı, ölüm tanrısıdır. Yani inananları, tanrıların birliği konusunda sadece ölüm tanrılarının birliğine inanıyorlar.

Bana kalırsa var olan üç tanrı var. R'hllor, Öteki ve Eski Tanrılar. 7'nin bir faydasını göremedik şu ana kadar.

Bölüm güzel olmuş bana kalırsa ama Roose Bolten'ın ölümünü beklemiyordum cidden.

Balon'ın ölümü güzel işlenmiş ama önceki sezonlarda halledilmeliydi bence. Kitapta ilk ölen oydu sonuçta. Euron'un göz bandı yok sanırım. :( Victarion ve Aeron da yok. :(

Jon'un dirilişi güzel olmuş. Sonraki bölümlere bakalım artık.
Balon un cenazesinde asha ile konuşan aeron du.
Edit:dizideki adı asha değil yara greyjoymuş.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık