Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Freedom Fighters (2003)

Freedom Fighters

Amerikayı kurtarma fikri her ne kadar hoşuma gitmesede, bir Cüneyt Arkın misali amerikayı kurtardım. Oyunun adından da anlaşılacağı gibi siz bir özgürlük savaşçısısınız. Alternatif bir dünyada ruslar amerikayı işgal etmiş ve sizde o dönemde yaşayan bir musluk tamircisisiniz. İşte görüyorsunuz new york işgal altında, ruslar memleketi yerle bir ediyor. Oradan birisi sizi özgürlük savaşçılarına katılmaya davet ediyor. Ve oyuna böylece giriş yapıyorsunuz.

İlk başta ayak işlerini yaparak işe başlıyorsunuz. Yok şu adamları vur. Şunu kurtar vs. Daha sonra örgüt içerisinde saygınlık kazandıkça emrinize adamları alabiliyorsunuz. Saygınlığınız daha da arttıkça örgüt içerisinde kademe kademe yükseliyorsunuz ve en sonunda örgütün başına siz geçiyorsunuz.

Emrinizde en fazla 12 adam olabiliyor. Ve siz bu adamlara/kadınlara 3 komut verebiliyorsunuz.
Bunlar:
1- Benimle gelin/geri çekilin.
2- Hücum! İçeriyi düşmanlardan arındırın.
3- Şu noktayı koruyun.

Hemde verdiğiniz komut hepsi için geçerli olmuyor. Yanlızca 1 kişi için geçerli oluyor. Yani birine savunma yapmasını, birine saldırı yapmasını ve birine de sizi takip etmesini söyleyebiliyorsunuz.

Oyunda bolca siper alabileceğiniz yerler var. Örneğin; çöp kutusunun arkası :p

Bölümlerdeki amacımız C4 kurup saygınlık kazanmak ve rus bayrağı ile çamurlu amerikan bayrağını değiştirmek.

Birde oyunda yer altı üslerimiz var. Çok fazla ingilizce bilmeniz gerekmiyor. Ben ilk başlarda altyazılarda bilmediğim kelimeleri sözlükle çevirmeye çalıştım. Fakat daha sonra konuşmalar hızlanınca hiçbir yazıyı okuyamadım. Eğer oynamak isteyen olursa çevirdiğim bazı kelimeler:
Rebel: Asi, isyan
Base: Üs
Grab: Kapmak, çekip almak
Pal: Arkadaş, ahbap
Rescue: Kurtarmak, kurtarma
Get: Ele geçirmek
Predict: Tahmin etmek
Ayrıca 2003'te yayınlanan birçok oyundan daha üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hem yüzebiliyoruz, hemde tırmanabiliyoruz. :D

Not: Zorluk seviyesini "Freedom Fighters" yapmama ramen oyun bana oldukça basit geldi. (Son bölüm hariç.) Fakat çok keyifli bir oyundu. Oyuna konuyu açtıktan 1 gün sonra başladım. Ve dünde hiç oynamadım. Yani oyunu 5 günde bitirdim. Tabi bazı oyun manyakları 1 günde bile bitirebilir. :oleyo2:
Bu nota ek: Cod 4 kadar basit bir oyun değil bunu da baştan söyleyeyim. Yani adam 200-300 kurşun yediği halde koşmaya devam etmiyor. 5-10 kurşun isabet ederse ölüyor. :)

Vikipedia:
Oyun, alternatif bir zaman diliminde geçmektedir. Buna göre II. Dünya Savaşı Sovyetler Birliği'nin Berlin'e ilk atom bombasını atmasıyla biter. Hikayeye göre Sovyetler Birliği yıkılmaz ve bütün Avrupa'yla Orta Doğu'nun büyük kısmını ele geçirir. Daha sonrasında ise Küba'ya orta menzilli balistik füzeler yerleştirir ve ABD'yi işgale başlar. Oyunda yönettiğimiz karakter ise Amerikalı Christopher Stone isimli bir musluk tamircisidir. Zamanla bir direniş örgütünün lideri olacaktır.

Oyunun müzik albümü bir çok ödül almıştır. Müziklerinin bestecisi Jesper Kyd isimli Danimarkalı bir müzik bestecisidir. Oyunun çeşitli müziklerini Macaristan Radyo Korosu seslendirmiştir.

Sonuç olarak benim gibi eski oyuncuların keyif alabileceği güzel bir oyun. Yeni nesil oyuncular grafiklerinden dolayı oyunu beğenmezler. :p

[SUB]Not: Aslında bu konu içerisinde hakkında kısa bir yazı yazıp, bırakmayı planlamıştım. Fakat farkına varmadan kaptırmış gitmişim.:) Eğer benim gibi sistemi düşük olanlar veya oynayacak oyun bulamayanlar varsa bence bu oyunu oynayabilirler.[/SUB]

Oyun içi görüntüler:

Oyunu indirmek isteyenler:
http://checkgames4u.blogspot.com/2013/02/freedom-fighters-1-game-screenshot.html
http://ripgamingzone.blogspot.com/2...he-battle-for-liberty-island-pc-game-rip.html
http://fullypcgames.blogspot.com/2012/11/freedom-fighters-1-free-download-pc.html
Ben hangisinden indirdiğimi hatırlamıyorum. Fakat oyunun Rip'li halinin boyutu 200 MB'ı geçmiyor. Bence kota derdi olmayanların denemesi gereken bir oyun.

Sistem gereksinimleri:
Her bilgisayar kaldırır. :D

Eğer oynayacak olursanız takıldığınız yerde yardımcı olabilirim. :)

Artık o tip makinelere bilgisayar diyemiyoruz. Gerçi benimkini bile bilgisayardan saymayanlar var. :p

Sistem Gereksinimleri:
İşlemci: Pentium 3 @ 733 MHz
Ram: 128 MB
Ekran Kartı: 32 MB

Bunlar da vardır her bilgisayarda :ehe:

13-14 yaşındaydım bu oyunu oynadığımda.Aslında bir oyun olarak kötü değildi ama propagandadan tiksinip başlarında bırakmıştım.Şimdi oynasam 40 saniye sürer sanırım

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık