Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Final Arkı'nın Nerede Olmasını İstersiniz?

Son Savaş Nerede Olmalı?

• Laugh Tale

Kullanılan: 7 10.1%
  • Loguetown

Kullanılan: 6 8.7%
  • Mary Geoise

Kullanılan: 44 63.8%
  • Marineford

Kullanılan: 8 11.6%
  • Dawn Adası

Kullanılan: 4 5.8%

• Kullanılan toplam oy
    69
Son savaşın direkmen devrimci kuvvetlerinini de kapsayacağını düşünürsek, Baltimore ya da ona yakın bir yerlerde patlak verme ihtimali de var.

Ama bence son savaş, bir dünya savaşı olacak. Devrimcilerin, ülkeleri tek tek, WG ye karşı ayaklanmaya çağırması Enies Lobby arcı bitti biteli bilinen bir mevzu olduğuna göre, WG den ayrılan ülkelerin o kadar zamandır boş durmasını beklemek ve son savaşı tek bir adaya indirgemek mantıksız olacaktır.

Bir de, KK olma hedefi gibi, serinin shonen ruhunu yansıtan Luffy'nin hayalleri meselesi var. Bununla birlikte, dizi ilerledikçe KK olmanın tek şartının da OP'yi bulmak olmadığı ortaya çıktı. Luffy'nin NW de mutlak hakimiyet kurmak ve her yeri fethetmek gibi dolaylı bir misyon içine gireceğini beklemek mantıklı görünen bir teori, zira Mihawk'ın da dediği gibi, Luffy denizlerde karşılaşıp muhabbet ettiği herkesi müttefiki haline getiriyor. Herkesin şiddetle yapmaya çalışıp da yapamadığını o, karakterindeki şeytan tüyü ve iyi niyetiyle başaracak olabilir.

Gerçi böyle biterse klişenin dibine vurmuş olurlar.

Gerçi bunun da düşük noktası, Luffy'nin her bir adayı fethetmek gibi bir niyetinin olmaması. Bana kalırsa, Luffy'nin KK ilan edilmesi için, Roger'ın yaptığı işlerden çok daha farklı ve bir kaç gömlek üstün birşeyle ortaya çıkması lazım.
Bunun da ne olacağını zaman gösterecek.

Ama kesinlikle ve kesinlikle, son savaş direkmen bununla ilgili olacak.

Marinford'da bitmesini isterim. Luffy o çanı 16 kez çaldığında Beyazsakaldan sonraki çağın kendisine ait olduğunu söyledi. Bunu Yeni Marinford'da taçlandırmalı Luffy. Zaten Marijoes dediğimiz yerin bu savaş esnasında yıkılacağı bariz ortada Luffy, İm ile kapışırken Zoro, Sanji, Yamato, Jinbe ve tayfaya gelecek güçlü bir kişi daha Gorosei ile kapışır.

Son savaşın bir ada üstünde olacağını hiç sanmıyorum bence son savaş;
imu-samanın antik silahlar ile yeni dünyayı korsanların üstüne yıkma isteği ile başlayacak ve denizin ortasında çok büyük bir savaş kopacak. Benim açımdan luffynin final savaşı sırasında kendine denk biri ile haki çarpışması yaşadığında sadece göğün yarılması değil tüm adayı yarabilecek güçte olacağını düşünüyorum bu yüzden savaşın denizde olması daha iyi geliyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık