Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Favori Çizgi Roman Kötü Karakteriniz

Çizgi roman okuyan birisi olmadığımdan, filmler sayesinde Joker'i ve Loki'yi biliyorum ama diğer karakterleri bilmiyorum. Aşağıda belirteceğim kriterlere uyan bir kötü varsa eğer o benim favori kötüm.

Bir amaç ya da geçmişte kötü olaylar yaşadığı için değil de canı öyle istediği için kötülük yapan karakterleri seviyorum. Kendisine bir fayda sağlamak için kötülük yapan değil de başkalarının acı çekmesini görmekten keyif aldığı için kötülük yapan. Doğası itibarıyla kötü olan biri değil de iyi ile kötüyü ayırt edebilmesine rağmen bile isteye kötü olmayı seçen.
Aklıma Victor Zsasz geliyor. Kendisi sokak seviyesinde bir Batman kötüsü. Onun haricinde BvS'de çok rezalet işlenen Doomsday'i düşünebiliyorum. Aslında çok sevilen bir kötü değil ama kendisine özel ilgim olduğunu söyleyebilirim. 2007 yapımı Superman animasyonunda ve yakın zamanda çekilen(2018 olması lazım) Justice League animasyonlarında kendisini görebilirsin. Bunun haricinde Smallville dizisinde de yer verilmiş bir kötüydü. Seviye olarak da tepelere oynayan bir kötü.

Aklıma Victor Zsasz geliyor. Kendisi sokak seviyesinde bir Batman kötüsü. Onun haricinde BvS'de çok rezalet işlenen Doomsday'i düşünebiliyorum. Aslında çok sevilen bir kötü değil ama kendisine özel ilgim olduğunu söyleyebilirim. 2007 yapımı Superman animasyonunda ve yakın zamanda çekilen(2018 olması lazım) Justice League animasyonlarında kendisini görebilirsin. Bunun haricinde Smallville dizisinde de yer verilmiş bir kötüydü. Seviye olarak da tepelere oynayan bir kötü.
doomsday'i biraz araştırdım ve amacı, amaçsızca yok etmek olduğundan hoşuma gitti karakter ama hem çok fazla işlenmemiş hem de kötüden çok canavar olarak resmedilmiş. bilinçli bir yaratık olmaması en büyük eksisi bana göre.

doomsday'i biraz araştırdım ve amacı, amaçsızca yok etmek olduğundan hoşuma gitti karakter ama hem çok fazla işlenmemiş hem de kötüden çok canavar olarak resmedilmiş. bilinçli bir yaratık olmaması en büyük eksisi bana göre.
Açıkçası böyle aşırı güçlü ve istisnai karakterlerin çok sık işlenmesi hikayede biraz sıkıntı yaratabiliyor. Doomsday'in en önplana çıkan özelliği kesinlikle durdurulamaz olması yani bu eleman her er meydanına çıktığında birileri telef oluyor ya da o kıvama geliyor:D Çok çizgi roman okumasan bile Superman'in pek ölümle burun buruna gelecek bir çar olmadığını mutlaka tahmin edebiliyorsundur. Bu dayı sanırım o bakımdan çizgi romanda bir ilki başarmıştı. Daha sonrasında adamakıllı işleyebilmek için tekrar getirdiler ve cidden güzel işleyerek hemen hemen her şeyi açıklığa kavuşturdular bu nur yüzlü dayımıza ilişkin:D Canavar olarak resmedilmesi ve bilinçli olmaması hususunda köken hikayesini okumanı tavsiye ederim çünkü araştırmada yazılanlar tam olarak gerçeği yansıtmıyor:D Benim ilgimi çeken kısmı da zaten bu köken hikayesi oldu. Dediğim gibi kendisi öyle çok sevilip sayılan bir karakter değil zira çizgi romanlarda kötülerin salt kötü olduğu zamanlar bayağı geride kaldı. Artık kimlik bunalımı yaşamak, ailevi problemleri hayatına hüküm sürmek, maddi sıkıntılar yaşamak sadece kötüler için değil iyi karakterler için bile olmazsa olmaz hale geldi. Aklıma gelen başka kötü olursa yazacağım.

2001 yapımı Justice League serisinde efsaneydi. Alternatif bir evrende dünyada yaşayan son insandı kendisi.
2000'lerin başındaki Justice League Unlimited'dan bahsediyorsan gerçekten muazzamdı. Benim aklımda da benzer şekilde kalmış köken hikayesi. Hatırladığım kadarıyla CW'nin Legends of Tomorrow'unda da ilk sezonun ana kötüsüydü ama orda pek beğendiğimi söyleyemem. Animasyonda harikaydı herif. Bu arada profildeki Hal Jordan ateş ediyor🤩

2000'lerin başındaki Justice League Unlimited'dan bahsediyorsan gerçekten muazzamdı. Benim aklımda da benzer şekilde kalmış köken hikayesi. Hatırladığım kadarıyla CW'nin Legends of Tomorrow'unda da ilk sezonun ana kötüsüydü ama orda pek beğendiğimi söyleyemem. Animasyonda harikaydı herif. Bu arada profildeki Hal Jordan ateş ediyor🤩
Benim bahsettiğim unlimited öncesini anlatıyordu. 3 kere mi ne gözüküyordu seride. Baya sıkıntı çıkarmıştı ekibe.

Sağ ol. Alex Ross reyiz çiziyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık