Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Favori Çizgi Roman Kötü Karakteriniz

Açıkçası böyle aşırı güçlü ve istisnai karakterlerin çok sık işlenmesi hikayede biraz sıkıntı yaratabiliyor. Doomsday'in en önplana çıkan özelliği kesinlikle durdurulamaz olması yani bu eleman her er meydanına çıktığında birileri telef oluyor ya da o kıvama geliyor:D Çok çizgi roman okumasan bile Superman'in pek ölümle burun buruna gelecek bir çar olmadığını mutlaka tahmin edebiliyorsundur. Bu dayı sanırım o bakımdan çizgi romanda bir ilki başarmıştı. Daha sonrasında adamakıllı işleyebilmek için tekrar getirdiler ve cidden güzel işleyerek hemen hemen her şeyi açıklığa kavuşturdular bu nur yüzlü dayımıza ilişkin:D Canavar olarak resmedilmesi ve bilinçli olmaması hususunda köken hikayesini okumanı tavsiye ederim çünkü araştırmada yazılanlar tam olarak gerçeği yansıtmıyor:D Benim ilgimi çeken kısmı da zaten bu köken hikayesi oldu. Dediğim gibi kendisi öyle çok sevilip sayılan bir karakter değil zira çizgi romanlarda kötülerin salt kötü olduğu zamanlar bayağı geride kaldı. Artık kimlik bunalımı yaşamak, ailevi problemleri hayatına hüküm sürmek, maddi sıkıntılar yaşamak sadece kötüler için değil iyi karakterler için bile olmazsa olmaz hale geldi. Aklıma gelen başka kötü olursa yazacağım.
dümdüz kötü karakterler gibisi yok. çok ilgim alakam olmadığından boşa sıkıyor da olabilirim ama joker'in halt etmesi hep bunlar. çok popüler oldu çünkü karakter.

Benim bahsettiğim unlimited öncesini anlatıyordu. 3 kere mi ne gözüküyordu seride. Baya sıkıntı çıkarmıştı ekibe.

Sağ ol. Alex Ross reyiz çiziyor.
İzleyeli bayağı olduğu için tam olarak hatırlayamıyorum ama sanırım JL'nin toplanışı anlatılıyordu değil mi? Bir de orijinal kadrodan farklı olarak Hawk Girl vardı toplanışta sanki? En azından benim aklımda böyle kalmış. İnşallah izlememişimdir de malzeme çıkar birkaç günlük:ehe:

dümdüz kötü karakterler gibisi yok. çok ilgim alakam olmadığından boşa sıkıyor da olabilirim ama joker'in halt etmesi hep bunlar. çok popüler oldu çünkü karakter.
Aslında Joker de bahsettiğin tipe yakın. Tabi geçmişinden kaynaklı olarak onun doktrininde "bir kötü gün" olayı var o bakımdan senin tarzına uymuyor sanırım. Ama Jokerle başladığını sanmıyorum bu furyanın. Okuyucular zamanla anti kahramanlara ve sınırları aşma konusunda problem yaşamayan kahramanlara aşırı sarmaya başlayınca talebe göre arz da da değişti. Sadece Joker'den kaynaklanan bir olay değil yani 80'lerdeki Wolverine'i koy bugünkü çizgi romanların arasına sırıtmaz. Tabii şu anki furyayla kıyaslayınca okyanustaki damladan farkı olmaz.

İzleyeli bayağı olduğu için tam olarak hatırlayamıyorum ama sanırım JL'nin toplanışı anlatılıyordu değil mi? Bir de orijinal kadrodan farklı olarak Hawk Girl vardı toplanışta sanki? En azından benim aklımda böyle kalmış. İnşallah izlememişimdir de malzeme çıkar birkaç günlük:ehe:
Evet evet oydu.
Eobard Thawne var mesela. Adamın tek amacı flashın hayatını mahvetmek. Bunu takıntı haline getirmiş bir karakter.

Evet evet oydu.

Eobard Thawne var mesela. Adamın tek amacı flashın hayatını mahvetmek. Bunu takıntı haline getirmiş bir karakter.
Tüh be izlemişim😥 Thawne da bir başka mükemmel karakter gerçekten. Genel olarak mangaların aksine çizgi romanlarda kötülerin sürekli ısıtılarak tekrardan karşımıza çıktığı bir gerçek. Aslında bunu göz önünde bulundurunca çizgi romanların sürekli tekrara düşmesi sebebiyle okuma keyfini azalttığını söylemek gerekirdi ama kendi nezdimde böyle bir durumla neredeyse hiç karşılaşmadım. Çünkü döndükleri zaman mutlaka iyi bir sebebi çıkıyor veya sağlam güçlendirmeler alarak karakteri sınırlarına kadar zorlayacak seviyeye geliyorlar.

Bu kadar uzatarak anlatma sebebim tabii ki Thawne. Bir adamın her dönüşü mü olay olur be. En olmadık düşünülemez anlarda bile geliyor. Bazen öyle güçlendirmeler alıyor ki acaba nasıl yırtacak bizim eleman buradan diyorsun. Yırtamadığı da oluyor:D Mangalarda aynısı olmuyor ana karakter sürekli bir sonraki seviyeye geçtiği için ve isimlendirilmiş saldırılar savaşın yaratıcılığını bir noktaya kadar sınırladığı için tekrardan eski kötülerle kapışılması yer yer bayıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık