Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Fatihin Hakisi

• Konbuyu başlatan Monkey :D Luffy
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hmm, konu açılmışken tartışmaktan zarar gelmez aranızda Haushoku haki'nin zayıf iradeli insanları bayıltmak dışında başka pratik bir faydası olduğunu düşünen var mı..?

Aslında sadece zayıf iradelileri bayıltmak değilde, güçlü iradesi olanları anlık da olsa tereddüt ettirmek (WB-Akainu gibi, tabi burda hakinin etkisi var mı yok mu tartışılır), yada kısa süreliğine de olsa iradesine baskı yaparak hareketlerini engellemek yada itaat etmeye zorlamak (Luffy-yılan kızkardeşler olayı gibi, tabi burada da haki yüzünden mi itaat ettiler yoksa şaşırdıkları için mi durdular tartışılır) gibi kullanışlı yönleri de olabilir.
Bunun iradeden değil aradaki güç farkından geldiğini Oda bir sbs'de dolaylı yoldan anlatıyordu.

Bunun iradeden değil aradaki güç farkından geldiğini Oda bir sbs'de dolaylı yoldan anlatıyordu.
Güç farkı derken tam anlamadım, korktukları için falan mı (tabi bir anda arkanda beyazsakalın olduğunu farkedince herkes tırsar tabide :D) ben yinede tam anlamadım, Oda ne demiş tam olarak.?

Güç farkı derken tam anlamadım, korktukları için falan mı (tabi bir anda arkanda beyazsakalın olduğunu farkedince herkes tırsar tabide :D) ben yinede tam anlamadım, Oda ne demiş tam olarak.?
Sbs'de geçen Luffy'nin bayılttığı 50bin kişi Shanks veya Rayliegh olsa 100bin olurmuş. Bu da hakimiyet ve güç farkından dolayı gelse diye düşünüyorum. Hakimiyeti iyi olduğuna göre Luffy'nin (gördüğümüz kadarıyla) eksik olan güç sanırım.

Zaten bende kütüphanede ki haki tanıtımından esinlendim ama tam belirgin bişey yok gibi;

Bunun kullanımı birini bayıltmakta yada geniş bir grubu bayıltmakta kullanılıyor gibi gözükse de asıl amaç rakibini yıldırmak ve istediğini ona kabul ettirebilmektir. Bu güç kullanılırken hedef başkada olsa, yakınındaki zayıf iradeli bireyler,canlılar ve gruplar aynı anda bayılabilir.Ayrıca Luffy’nin kral hakisi ortaya çıktığında diğer haki kullanıcıları Sandersonia ve Marigold, Luffy’nin dediğini bir anlığına yapıp, taştan heykelleri zarar vermeden bırakmışlardır. (bkz: episode 413)
Edit:

Sbs'de geçen Luffy'nin bayılttığı 50bin kişi Shanks veya Rayliegh olsa 100bin olurmuş. Bu da hakimiyet ve güç farkından dolayı gelse diye düşünüyorum. Hakimiyeti iyi olduğuna göre Luffy'nin (gördüğümüz kadarıyla) eksik olan güç sanırım.
Tamam da bu zayıfları bayıltmakla ilgili değil mi, benim merak ettiğim, Mihawk vs gibi adamlara bi etki yaparmı H.Haki..?

GAMBIT

tamamen gereksiz. sadece luffy yi dahada yüceltmek, karizmatik göstermek için yapılmış,kurgulanmış bir güç. yani şurda 3-5 tane piyonu bayıltsan ne olur? büyük dövüşlerde esamesi bile okunmaz. sadece karizmatikleştirir.

Tamam da bu zayıfları bayıltmakla ilgili değil mi, benim merak ettiğim, Mihawk vs gibi adamlara bi etki yaparmı H.Haki..?
Bence yapmamalı. Ya da yapacaksa etkisi tereddüt ettirmek şeklinde olabilir diye düşünüyorum. Bununsa aktif bir savaşta nasıl kullanılacağı konusunda soru işaretleri oluştu kafamda. Yanıt bulamadım henüz.

Gereksiz bir şey olduğunu düşünmüyorum. Fisher tiger örneğini verdim buna bir örnekte Marinfordu verebiliriz. Beyazsakalda kral hakisi var dediler de çöplerle tek tek uğraşmaktan adam tükendi. Gura gura no mi olmasa o kadar adamı dize getirmesi imkansız zaten. Diğer dikkat çeken bir şey ise marinelerde kral hakisi olan adam görmememiz yaşlı 5 li belki vardır diye düşünüyorum.

Monkey :D Luffy

Ben kesinlikle kral hakisinin daha tehlikeli bir güç olduğuna inanıyorum bu konuda Shanks bence bize fikir verebilir daha gücünü kesin olarak bilmiyoruz ama kesinlikle haki temelli bir gücü olduğunu ve benim tahminlerime göre WB den sonra en güçlü kişi olduğudur bir bakışta 50.000 kişiyi yere sermek baya cool ve etkili olabilir ama bu sadece Hody i ve onun ayarındakilerde o kadar vurucu etki yaparki bence oda pek etkili olmadı saldırmaya devam ettiler şu anda çok gerekli gibi görünmeyebilir ama bu kadar önemli bir gücün dövüşlerde önemli yer tutması lazım çünkü rakipler artık Kid Kaidou Big Mom belki Shanks odanın bir planı vardı kanaatimce belki de Marineford ta Mihawk ın dediği gibi bu çocuk denizlerdeki en dehşet verici yeteneğe sahip insanları müttefiği yapabiliyor gerçekten bakınca da herkes luffye yardımcı olacak şekilde saf aldı (belki arcın özelliğinden) h.hakinin bir özelliği bu olabilir mi?

hakisi geliştikçe luffynin önünde ordular duramaz olucak şimdi 50,000 belki ilerde 250,000 bu büyük bir zaman tasarrufu ve gereksiz savaştan kurtulma ve karizma buna başka şeylerde eklenirse kral haki demek tek kişilik dev bir ordu olmak demek bence bu antik silah gibi şey luffynin deniz krallarını duymasıda kral hakiden bence ayrıca shanks yürürken tahtalar falan çatlıyordu bence oda bu haki üzerinden yürür seri sonuna kadar.

Bence H.Hakiden hükümetin bu kadar tırsmasının ve diğer insanlarda şok etkisi yaratmasının sebebi.Gelecekte bu güçten gelecek gücün Dünyayı değiştireceğiyle ilgilidir.Yani iyice açmak gerekirse bu güce sahip kişi etrafındaki herkesi etkileyip peşinden sürükletebilir ve en güçlü hali karşısındakine istediğini kabul ettirebilir özellikte.Eğer hükumet D.'leri çözmüşse ve gelecekte böyle bir adam bekliyorsa ve Luffy de çıktıysa.Korkmaları gayet normal.Hem bu özellik sahibi insanlar İradeleri kuvvetli insanlar ve sonuna kadar giden adamların sahip olduğu bir şey Liderlik vasfını da beraberinde katıyor bu güç.Bu kadar aham şaham lanse edilen bir şeyin sadece adam bayıltmayla sınıflandıramazsınız yazara hakaret bir kere.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık