Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

En güçlü 3 büyücü sizce kim ?

• Kullanılan toplam oy
    66
Orada Dumbledore kendini tuttu diyebiliriz, koruması gereken Hayri vardı yanında. Beatrix bile kaçtı gitti. Dumby çok yaşlı birde, adam yetenek olarak çok iyi. Kingsley bunu açıkça söylüyordu hemde hayran bir şekilde.
Şöyle bi durum var yalnız bence ham büyü olarak voldy bir tık öndedir bazen asasız ve kelime kullanmadan bile korkunç büyüler yapabiliyordu ama Dumbledore daha tecrübeli ve daha bilgiliydi Voldy ham büyüsüyle yenemezdi Dumbledore'u diye düşünüyorum. İlk kitapta galiba şöyle bir şey diyordu Dumbledore ''seninin asla elde edemeyeceğin güçler var'' gibi bir şey ama Minerva Dumbledore'un onları kullanmayacak kadar soylu olduğunu söylüyor. Dumbledore kadar büyüye hakim bir kişi daha olduğunu sanmıyorum bence bilinen her büyüde uzmanlaşmıştır Reis :good:

Şöyle bi durum var yalnız bence ham büyü olarak voldy bir tık öndedir bazen asasız ve kelime kullanmadan bile korkunç büyüler yapabiliyordu ama Dumbledore daha tecrübeli ve daha bilgiliydi Voldy ham büyüsüyle yenemezdi Dumbledore'u diye düşünüyorum. İlk kitapta galiba şöyle bir şey diyordu Dumbledore ''seninin asla elde edemeyeceğin güçler var'' gibi bir şey ama Minerva Dumbledore'un onları kullanmayacak kadar soylu olduğunu söylüyor. Dumbledore kadar büyüye hakim bir kişi daha olduğunu sanmıyorum bence bilinen her büyüde uzmanlaşmıştır Reis :good:
Voldy zaten bence ham büyüde güç olarak daha güçlüdür ama Dumby nasıl desem daha bilgili. Toplam hepsinde bakarsak bence Voldy baya geride kalıyor. Bu işlere girip ölmeseydi ne seviyede olacağını tahmin edemem ama. Mürver asa olmadan ikisi de zirve döneminde vs atsa Dumbledore acımaz bana göre.

Bence zirve dönemlerinde böyleydiler. Voldemort potansiyel olarak onları geçebilirdi yanlış işlere gitti. Hary de zirvesi taş çatlasa 72 eder.

Dumbledore 98-99
Grindelwald 97-96
Voldemort 90-92

O güçlerden kasıt hortkuluk falan bence. Dumbledore öyle şeyler kullanmayacak kadar adamdır :a:

Voldy zaten bence ham büyüde güç olarak daha güçlüdür ama Dumby nasıl desem daha bilgili. Toplam hepsinde bakarsak bence Voldy baya geride kalıyor. Bu işlere girip ölmeseydi ne seviyede olacağını tahmin edemem ama. Mürver asa olmadan ikisi de zirve döneminde vs atsa Dumbledore acımaz bana göre.

Bence zirve dönemlerinde böyleydiler. Voldemort potansiyel olarak onları geçebilirdi yanlış işlere gitti. Hary de zirvesi taş çatlasa 72 eder.

Dumbledore 98-99
Grindelwald 97-96
Voldemort 90-92
Harry hortkuluk olmasa bi boka yaramaz :D Büyüde bilgi çok önemli yetenek olarak ne seviyede olursan ol adam senden fazla saldırı ve savunma büyüsü biliyorsa mıçtın :rolleyes: bu konuda da Dumbledore bir numaradır :good:

O güçlerden kasıt hortkuluk falan bence. Dumbledore öyle şeyler kullanmayacak kadar adamdır :a:
Ben Voldemord'un kullandığından daha karanlık büyüler olduğunu düşünmüştüm hatta kendi bulduğu karanlık büyüler bile olabilir. Nasıl desem Voldy'nin arşivi Dumbledore kadar dolu değildir ama prensip gereği belli sınırları aşmıyor Dumbledore ben öyle düşünüyorum :D

Harry hortkuluk olmasa bi boka yaramaz :D Büyüde bilgi çok önemli yetenek olarak ne seviyede olursan ol adam senden fazla saldırı ve savunma büyüsü biliyorsa mıçtın :rolleyes: bu konuda da Dumbledore bir numaradır :good:

Ben Voldemord'un kullandığından daha karanlık büyüler olduğunu düşünmüştüm hatta kendi bulduğu karanlık büyüler bile olabilir. Nasıl desem Voldy'nin arşivi Dumbledore kadar dolu değildir ama prensip gereği belli sınırları aşmıyor Dumbledore ben öyle düşünüyorum :D
Belki ama 150 küsür yaşındaki sınavcı kadın Biçim Değiştirme ve Tılsım FYBSlerinde ben vardım daha önce bir asayla yapıldığını görmediğim şeyler yaptı diyordu Dumbledore için. Muazzam bir büyü bilgisi var ama her şeyi kullanmıyor.

Belki ama 150 küsür yaşındaki sınavcı kadın Biçim Değiştirme ve Tılsım FYBSlerinde ben vardım daha önce bir asayla yapıldığını görmediğim şeyler yaptı diyordu Dumbledore için. Muazzam bir büyü bilgisi var ama her şeyi kullanmıyor.
Aynen kaç yıllık birikim bence hortkuluğu yok ederken lanetlendiği için son dönemde yavaşça güçten düşüyordu yoksa yıllandıkça güçleniyordu reis şarap gibiydi bilgi güçtür :good:

Bir asa kırılarak yok edilebiliyorduysa mürver asayı elde eden biri onu neden Harry gibi kırmamıştır ve tüm bu asa yüzünden büyüyen acılara son vermemiştir? Mürver asanın büyü dünyasının bir eseri bir değeri olduğunu mu düşünmüştür :S Yada asanın kararlarına mı inanmıştır, mürver asa geniş çaplı bir deney midir :S.s.

Asayı alıp onu en güçlü olmak için kullanmak gerek çünkü büyüler de gün geçtikçe güçleniyor. Mesela Snape'in kendi bulduğu büyü oldukça ölümcül. Binlerce senelik büyü kullanımına rağmen yeni ve gelişmiş bir büyü bulunabiliyor. Karanlık büyüler ortadan kaldırmaya yönelik acımasız büyüler olduğu için de korku salabiliyorsun ve bu tehtidini daha büyük gösteriyor. Ha bu bi yerde iki ucu keskin bi bıçak. Hırslı büyücüler tarafından hedef oluyorsun bu sefer de. Yani asa kullananın kaderine etki etmiyor aslında daha çok asanın ünü bunu doğuruyor.

Asayı kullanan kişi hayatlar kurtaran mı yoksa yok eden mi olacak buna göre gücünü kendi kısmış oluyor, asanın gücü kısılmıyor. İş yine de hünerde bititiyor. Mesela kim 1vs1de Voldy'nin karşısına geçebilir, Dumbledore geçiyor çünkü hünerli bir pislik kendisi. Ha sıkıntı şu, Voldy gerçekten de mürver asayı asayı aldığında gerçek sahibi olsaydı o zaman karşısında kimse duramazdı işte. Daha hünerli bir büyücüyü beklemek zorundaydı büyü dünyası.

Bunun dışında ben asanın pek çok can almasından ötürü ufak da olsa bir laneti olduğunu düşünüyorum. Mesela aklıma Ateş Kadehindeki Voldy vs Harry çarpışması geliyor. Mürver olmasa da orada kullanılan asalar da güçlüydü ve bu asalar ikiz olduğu için kenetlendiğinde Voldy'nin asasının aldığı canlar bi silüet olarak belirivermişti, son kullanılan büyüler olarak. Bu da demektir ki asalar geçmişini hatırlıyor ve bu ölüm lanetiyle doluyor ve kullanıcıya geri tepiyor, gerek talih gerekse güç olarak. Ölüm laneti kişinin ruhunu bölen bir lanet, can aldıkça senin de ruhun parçalanıyor ki bu da düzensiz bir ruh demek. Asa efendisini seçer lafı da belki bunda etkilidir bilemiyorum ne kadar derin düşünülmüştür ama ruhu düzensiz biri adayı ne kadar efektif kullanabilir ki vs sorular sorular.
Priori İncantatem(Tersine Büyü Etkisi) ölüm lanetiyle alakalı bir şey değil. Asadan çıkan son büyü neyse onu teper asa. Harry orada asalar kenetlendiğinde bunu Voldemort'a teptirmeyi başarmıştır, öbür türlü kendisinin asasından da çıkabilirdi garip garip büyüler.
Asanın gücünün kısıldığını da pek düşünmüyorum, sadece yıkıma göre asanın gücü kısılıyor diyemeyiz. Son kitapta Harry Mürver Asa ile tamir edilemeyecek durumda olan kendi asasını tamir etmeyi başardı. Grindelwald'un Mürver Asa ile Dumbledore'a yenilmesi Dumbledore'un muhteşem bir büyücü olduğuna delil oluşturuyor, bana göre de onu Voldemort'tan aşağı kılıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık