Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ezel vs Kurtlar Vadisi

Hangisi Daha İyi?

• Kullanılan toplam oy
    84
Kv'yi pek sevmem ama. Kv'nin bu ülke üzerindeki etkisini başka hiçbir dizi veya flm yapmamıştır ve yapmayacaktır. Herkesin dilinde kv vardı, insanlar kahvede toplanıp kv izlerdi üstüne muhabbetler yapardı. Yaşı nispeten daha büyük olanlar daha iyi bilir bunu.

Kv'yi pek sevmem ama. Kv'nin bu ülke üzerindeki etkisini başka hiçbir dizi veya flm yapmamıştır ve yapmayacaktır. Herkesin dilinde kv vardı, insanlar kahvede toplanıp kv izlerdi üstüne muhabbetler yapardı. Yaşı nispeten daha büyük olanlar daha iyi bilir bunu.
ama bu sorudan bağımsız bir şey hangisi daha iyi bi eser bunun cevabını arıyoruz popülarite farklı bir şey dimi

ama bu sorudan bağımsız bir şey hangisi daha iyi bi eser bunun cevabını arıyoruz popülarite farklı bir şey dimi
Ezel'i izlemedim. Bu yüzden kv üzerine bir yorumda bulundum. Ne yani bu iki diziyi izlememiş biri karşılaştırma yapamayacağı için yorum yapma hakkı yok mu?

Sen daha 4-5 yaşındayken olan bir etkiden ve bunun bendeki izlenimden bahsettim. Olaya farklı bir bakış açısı getirdim. Bu seni neden rahatsız ediyor?

Yorumların %80 i karşılaştırmadan ziyade genel yorumlarken gelip bana bunu yazmanda art niyet ararım. Kibarca cevap yazıp kendini masum göstermeye çalışma bu yüzden. Her seferinde karşındaki insanı küçümseyici yorumlarından bıktım. Eğer yorumumu konu dışı buluyorsan raporla geç. Buranın sorumlusu sen değilsin beni uyaracak kişi de sen değilsin.

Not: Tepkimi aşırı bulanlar kusura bakmasın. Bavsın bilmem kaçıncı defa tekrarladığı aynı davranışına denk geliyorum. Tepkim bu yüzden.

Ezel'i izlemedim. Bu yüzden kv üzerine bir yorumda bulundum. Ne yani bu iki diziyi izlememiş biri karşılaştırma yapamayacağı için yorum yapma hakkı yok mu?

Sen daha 4-5 yaşındayken olan bir etkiden ve bunun bendeki izlenimden bahsettim. Olaya farklı bir bakış açısı getirdim. Bu seni neden rahatsız ediyor?

Yorumların %80 i karşılaştırmadan ziyade genel yorumlarken gelip bana bunu yazmanda art niyet ararım. Kibarca cevap yazıp kendini masum göstermeye çalışma bu yüzden. Her seferinde karşındaki insanı küçümseyici yorumlarından bıktım. Eğer yorumumu konu dışı buluyorsan raporla geç. Buranın sorumlusu sen değilsin beni uyaracak kişi de sen değilsin.

Not: Tepkimi aşırı bulanlar kusura bakmasın. Bavsın bilmem kaçıncı defa tekrarladığı aynı davranışına denk geliyorum. Tepkim bu yüzden.
Sana karşı artniyetli olmamı gerektirecek hiçbir şey yok la beraber oyun oynuyorduk. fikirlerimiz diğer insanlara göre daha sık zorlaşıyor olabilir zaten geçimsiz bi insan olduğumu kabul ederim kusura bakma yine de.

Ezel'in de etkiledikleri var.

Kurtlar Vadisi'nin Aslan Akbey'e yaptığı ayıbı anmadan geçmeyelim. Dizide ki en vatansever adamlardan birini sonradan vatan haini gibi yedirmeye çalışmaları hoş olmadı.

Ezel, Kurtlar Vadisi'nden önemli esinlenmeler yapmış bir dizi. Ama insanlar öyle bir konuşuyor ki dizi tamamen KV çakmasıymış gibi. Esinlenmelerin altını özellikle çizdim. Çünkü esinlenme, ilham alma boyutunda yani.

Bu iki dizi tema olarak birbirinden epey farklı. Mesaj olarak birbirinden epey farklı. Ezel, bir intikam hikayesiyken KV ilk 55 bölümü "mafya" sonrası ise derin devlet temalı bir iş. Hatta 74.bölümle beraber masonlar tapınakçılar bilmemneler de dahil oluyor. Ha Ezel'de de mafya teması var ama sadece motif olarak kullanıyor bunu. Ezel çok daha psikolojik, karakter odaklı drama işi KV'den farklı olarak.

Kurtlar Vadisi daha ikon kesinlikle. Popüler kültürdeki yeri-özellikle yayınlandığı dönem- çok daha etki yarattı Türk toplumu üzerinde.Hala KV'deki geyiklerin Türk insanının dilinde olduğunu görebilirsiniz. Toplumu bu kadar etkilemiş başka bir dizi var mıdır? Hiç sanmıyorum.

Ezel ise KV'ye kıyasla çok daha temiz bir bitirişe sahip, Kurtlar Vadisi evreni o kadar laçka oldu ve retcon yedi ki. Lan Ömer baba bile devletin adamı çıkıyor Pusu'da anasını satayım. Konunun ilk 97'yi kapsadığının farkındayım ama Boruto muhabbeti gibi biraz işte.

Ezel'in ikinci sezonunu, KV'nin de Pala öldükten sonrasını o kadar beğenmiyorum yine çok iyi olsalar da.

Ezel'i daha çok severim ben. İşin teknik detaylarını bilmemnelerini bilemem.

İki dizi de benim Top 5'ime girmez. Bir Behzat Ç değiller deyip yolumuza bakalım ok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık