Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eustass Kid'in Seviyesi

Kid'in Güncel Seviyesi Ne?

• Kullanılan toplam oy
    131
Tamam? Hakisiz demedim ki. Sadece haki ve fiziksel güç kasarak dof’a şehir turu attıracak seviyeye çıkmak yıllar alır diyorum.

Beleş değil tamam. Antrenmanını yapmak, vücudunu alıştırmak zaman almıştır. Ama luffy buna 2 ay ayırdıysa mesela o 2 aylık sürede g4’e denk bi güç artışı hiçbir çaylak alamaz. Meyve uyanışı bile güçlü değil bu kadar. Hem kata hem dof’un uyanışı g4 kadar güç artışı vermedi.

Uyanışsız halleri g4’süz luffy’i ezerken uyanışlı halleri g4 seviyesinde dövüşüyor (dof dövüşemiyor hatta).

Law’ın room boyutu küçücük alandan nerdeyse koca ada boyuna çıkmış. Haki falan da öğrenmiş. Luffy’e baksan g2 ve g3 artık vücuda zarar vermiyor veya küçültmüyor luffy’i. Luffy’nin alevli g2 teknikleri falan da var. Süpernovaların 2 yılda alacağı normal güç artışı bu. Gear 4 luffy’i ayırdı bunlardan.

O hakiyi çok emme meselesi de zaten abartılan bişey bence. Dof karşısına bitik çıkınca 22 dk sürdü. Kata karşısında yemek yiyip kullanınca 2-3 saat sürdü.

Normalde dövüşlerde tam vururken ya da tam darbe yerken armament yapılır. Sonraki darbeye kadar vücut dinlenir. Luffy gear 4’te armamenti kapatamıyor. Sürekli açık olduğundan yoruluyor.
Hem sürekli zıplaması için bacaklarında haki lazım hem de kollarının sertliğinin gitmemesi lazım. Formu bozulacak yoksa.

Bi de alev efektli haki koyuyor. Katakuri’nin dövüş sonundaki saldırısı gibi. Yani evet çok haki koyuyor ama öyle 2 saatte bitme sebebi değildir bu. Haki miktarı bu kadar ayarlanabiliyor olsa başka karakterler de bi saldırıya süper miktarda haki koyup bitirir hemen dövüşü.

Süper haki koyuyor diye g4 güçlü değildir yani o kadar. O durumda kid de çok koyar diyor bazıları sanırım. Ama luffy g4’te hakiyi kapatmadığındandır bence.
İyi de bu kadar güc artışı diyip diyip duruyorsun da bunu sadece teknikten gelen gerilimi bağlamak ne kadar doyurucu oluyor. Onlarca çeşitli güç var. Her nasıl g2 tekniğini ki sene öncesinde Luffy'e güzel bir güç artışı sağlıyor gibi görünüp sonrasında çok güçlü kişilerle karşılaştırıldığında düşük kaldıysa aynısı g4'e Yonkou karşısında oldu.

Oda az çok bazı şeyleri çeşitlendirmek sade kalmasın yeni yeni şeyler gorelim diye böyle bir teknik çıkardı. Ve Luffy'nin lastiği ve Hakinin sertlestirmesi ile de uyumlu oluyor. Luffy uygun noktalardan haki ile lastiği serlestierek gerilim yaratıyor. Ama bu gerilim gördüğümüz kadarıyla kendisine de yük veriyor. Yoksa neden Rayleigh g4'un bindirdiği yük fazla desin?

Bu yükü de Luffy fiziksel olarak gelismekle karşılamaya çalışıyor. G4'ü ilk öğrendiği sıra 10 dakka kullandiysa Dof'ta hasarlı durumda iken 30 dakka Katakuri de 2 saat kullandı. Burda değişen gelişen şey teknik değil. Luffy'i hakisi ve fiziksel gücü oldu.

Yani teknikten gelen güç Luffy'nin hakisi ve fiziksel gücü ya da dayanıklılığı artmadikca sabır kalacak bir şey. Olayı tamamıyla gerilime baglarsak doyurucu olmayacak. Diğer yanda Doflamingo binlerce meteoru bile kesecek dayaniklilikta iplerle delici saldırılar yapıyor. Tüm bunlari göz önüne alıp değerlendirmek lazım.

G4 , saf fiziksel gücü ile savaşan Katakuri ya da Dof için çıkan bir teknik değil. Aksine uyanışlı ve yine tehlikeli meyve güçleri olan Kata ve Dof için ortaya çıkan bir teknik.

Luffy fiziksel olarak Katakuri'den çok aşağı değildi. Haki olarak gerideydi. Ayrıca Katakuri'nin meyve gücü daha üstün. İstesigi forma , katı, sıvı forma giren bir Katakuri var. Bu adam aynı zamanda mochisinin sertliğini de artırabiliyor. Ve hatırlar mısın bilmiyorum Luffy'nin elininheo sert mochi sahnelerinde zonklatti.

Şimdi bu tarz meyve uzerinden kullanımlar ve haki ile bunların birleştirilmesi ile Kid'in felan da Komutan indirme şansı var. G4 sadece Luffy'nin yöntemi idi.

Cracker fiziksel olarak Luffy'den daha mı güçlüydü sence? Ben hiç sanmıyorum. Olsa olsa b hakisi daha güçlüdür.

Senin dediğin fark Yonkou'lar da ortaya çıkıyor. Luffy'nin bunlara karşı durabilmesi için bence G4 felan kullanmadan Komutan indirebolecek seviyeye gelmesi lazım. Ki yarın bir gün bir Yonkou'nun da ileri formlarını gördüğümüzde Luffy de bunlara mod değiştirerek cevap versin.

Bu arada gerilimi artırmak için bence hakiyi kullanıyor. Haki orada bir makara yaylı gibi düşün. Lastiği germesini sağlayan bir araç. Orada germe kuvveti hakinin sertlestirmesinden geliyor.

Hyo amcanın ve Rayleigh'in dediği gibi ancak ölüm kalım anlarında, ciddi dövüşlerde güç artışı yaşanıyorsa Kid 2 yıllık Yeni Dünya tecrübesi ile hala Luffy'nin önünde olabilir.

Kid de ne mi gördük?

+2 yıl new world tecrübesi

3 farklı yonkou oluşumuyla savaşmış ve hala hayatta

Çok iyi bir meyve. Farkında olmayabilirsiniz ama bu adamda magnetonun yeteneği var

Tek kolu yokken ve deniz taşıyla kelepçelenmişken Luffyle yarışır bir fiziksel güç (tabi onda da kelepçe var ama en azından 2 kolu da yerinde)

H.haki

En yüksek ödüle sahip ilk 3 novadan biri ki güncel ödülü mü o bile belli değil

Diğer ortaklarına karşın kırılamayan bir irade

Yeter mi?

Şu forumda Kid savundurttunuz bana yazıklar olsun :(
Olacan sen olacan.Devam böyle.

Bende dedim ne tartışmışlar bu kadar., Kid ile alakalı bilgi var da ben mi kaçırdım diye. Kid ile alakalı beklentiler dışında net bilgimiz yok. Beklentilerde kişiden kişiye fark eder. Ben zorodan daha çok şey beklerim sen de kidden beklersin ama zamanı gelince öğreniriz. Bu kadar kasmaya gerek yok bence.
Neyse kid ile ilgili beklenti oluşması normal, adamda h.haki var,meyvesi iyi, irade sağlam, tayfasını sahiplenme var, k.k hedefi halen var mı emin değilim, fazla psikopat. Yine de bi katakuri havası bile verememiş bi karakter(gerçi göremediğimizden de olabilir). Bi yonkou olur mu şuandan kestirmesi güç.
Konu yine Zoro'nun ne kadar ulvi, muhteşem , alt yapısı dolu, muazzam, harika, dehşet ,iradeli,yakışıklı, karizma olduğuna geldi.
Çok da yanlış değil yani.:oleyo2: Adamdaki karizma bi başka.:at: alt yapı desen tamam, irade var, hedefi var, kimseye yenilmeyecek (yenilme ihtimali olmadan oda adamı kaybediyor.:D), p.up alması birçok açıdan muhtemel. Daha ne olsun.:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık