Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eustass Kid'in Seviyesi

Kid'in Güncel Seviyesi Ne?

• Kullanılan toplam oy
    131
Kafası gidikken ve elinde silahlar yokken, başkasının müdahalesiyle bir şeyler başardı. Başkasının müdahalesiyle başarırken bal yok, ama sonra başka karakterde bal var.

Adam bütün bir dövüş devam etse dokunabilir mi bile değil, vurduğu vuruşun fırsatını bile başkası açıyor, sonra tutup bir tarafı övüyorsun baldan hiç bahsetmeden diğer tarafı ise yeriyorsun xD
Saçmalıyor o boşver. Ne yazdığından haberi yok. Yeşilcilerle muhatap olmuyorum deyip işin içinden de sıyrıldığını zannedip kendine daha fazla saçmalama özgürlüğü tanımış oluyor. Yeşilcilerle muhatap olsa cevabını alacak çünkü. Bırak eğlensin garip.

E Gyukimaru'nun bir anlık Zoro'nun dikkat dağıtmasına bal diyeceksek, o dövüşte Zoro'nun ballarını da konuşmamız gerekir ve sen zararlı çıkarsın.
Neden zararlı çıkma diye inat edeyim ki?
Zoro'nun balı neymiş anlat bilelim merak ettim. O vuruşun ballı bir vuruş olduğunu kabul etmiyor musun şimdi ?

Yalnız söylediklerinde mangadan bir şeyler olsun. Mesela Fiziksel olarak zayıftı çünkü ...., yada zihni düzgün çalışmıyordu çünkü.... Silahları üzerinde değildi çünkü... Gibi.

Gyukimaru'nun bir anlık dikkat dağıtmasının dövüşe olan etkisi ise açık, tartışmaya gerek yok o konuda. Artı Gyukimaru zaten fırsat yakalayıp üç kere saldırmış tek sefer olan bir şey de değil ve bu Zoro'nun birden fazla rakiple ilgilendiğinin kanıtı.

@Densetsu no Samurai aslında konu Zoro değildi, konu bal mevzusu :bilmem:

Kid beklentileri bir artıriyor bir düşürüyor. En başlarda Luffy'e denk bekliyordum. Sonra WCl 'den kaçtığını öğrendik bir Komutan bile alamadan ki Oruç indirdi denilmişti. Orada beklentiler düştü baya. Sonra Kaido durumuyla daha da düştü. Luffy Katakuri dövüşünden sonra Kid denk felan olamaz dedim iyice. Sonra Kaido teki ortaya çıktı. Kid'in h.hakisi olduğunu öğrendik yeniden beklenti arttı. Şimdi son bölümlerle de pek bir ağırlık bırakmadı gibi hissettirdi.

Şimdi ki düşüncem ise en fazla Luffy dengi çıkabilecek olduğudur.

Ama Luffy'nin şu an üstüne düştüğü şeyler ile farkı açıyor olmasi lazım mantıken.
Yorumuna katılıyorum. Kid bir şeyler başarmış, ama herhangi bir komutanı daha indirmemiş görünürde. Yaraladı bilgisi var. Ancak Big Mom'ın komutanlarına baktığımız zaman öyle görünürde bir yara yoktu. Luffy ve Cracker dövüşünde ki reçel durumuna benzer bir şey yaşanmış olabilir. Kol kaybetme olayına girmiyorum. Shanks'ı hedefleyip, ona dalması karakter için güzel bir şey. Fakat kime daldığını veya nasıl kol kaybettiğini bilmiyoruz. Oda'nın biraz daha işleyip, karakterin altını doldurması gerekiyor. Yoksa Shici olmuş Law için girilen beklentiler bir baya yüksekti. Sonrası malum. Kaldı ki belirttiğin gibi Luffy şu an gelişiyor.

Şans konusuna gelecek olursam; bizim tayfa şanslı da, bu diğer tayfaların şansız olduğunu göstermiyor. Mesela Law'ın küçük yaşta en değerli meyvelerden birisini yemesi. Punk Hazard gibi bir yerde şansına Luffy ile karşılaşıp ittifak kurması ve Dof'u yenme hayali gerçekleşmesi. Kendi tayfasının hayatını tehlikeye atmadı bile bu sayede. Bide hangileri bizim tayfanın yaşadıklarını yaşadı? Hangi Supernova bir Shici ile dövüştü? Hangisi Dünya Hükümetine meydan okudu? Şansın etkisi olsun bu tarz durumlarda.

Şimdi öncelikle Ben de Kid'i, Zoro ve Luffy kulvarında görüyorum. Luffy zaten belli. Zoro da belli bence ve tabi ki Zoro ve Kid için potansiyel dediğimiz şey devreye giriyor. Ben Zoro'yu gömüp Kid'i yüceltenlere şaşırıyorum. Kid de ne gördünüz? Big Mom'un yerinden kaçmış, Yonko adamına kol vermiş falan şimdi ne var bu Kid de? her neyse bana göre Luffy>= Zoro-Kid yazmıştım zaten.

Zoro'nun balı neymiş anlat bilelim merak ettim. O vuruşun ballı bir vuruş olduğunu kabul etmiyor musun şimdi ?

Yalnız söylediklerinde mangadan bir şeyler olsun. Mesela Fiziksel olarak zayıftı çünkü ...., yada zihni düzgün çalışmıyordu çünkü.... Silahları üzerinde değildi çünkü... Gibi.

Gyukimaru'nun bir anlık dikkat dağıtmasının dövüşe olan etkisi ise açık, tartışmaya gerek yok o konuda. Artı Gyukimaru zaten fırsat yakalayıp üç kere saldırmış tek sefer olan bir şey de değil ve bu Zoro'nun birden fazla rakiple ilgilendiğinin kanıtı.

@Densetsu no Samurai aslında konu Zoro değildi, konu bal mevzusu :bilmem:
İnsan Zoro ve bal kelimesini bir araya getirince utanır. Serinin ana karakteri Lütfü yahu. Ona nazaran kimse ballı değildir, olamaz, olması teklif dahi edilemez :)

Şimdi öncelikle Ben de Kid'i, Zoro ve Luffy kulvarında görüyorum. Luffy zaten belli. Zoro da belli bence ve tabi ki Zoro ve Kid için potansiyel dediğimiz şey devreye giriyor. Ben Zoro'yu gömüp Kid'i yüceltenlere şaşırıyorum. Kid de ne gördünüz? Big Mom'un yerinden kaçmış, Yonko adamına kol vermiş falan şimdi ne var bu Kid de? her neyse bana göre Luffy>= Zoro-Kid yazmıştım zaten.
Kid, Luffy'nin Shiki'si olur olursa. Wb'si olamaz. Zaten kimse Wb olamaz. Bazen diyorlar ya Law-Wb, Kid-Shiki falan.. Yok öyle bir dünya. Wb olmak kolay mı lan? Law kim, WB kim ? Neyse.. Kid-Shiki diyordum. Roger'ın Shiki'yi nasıl yendiği belli. Aralarında belirgin bir fark var. Bunu Wb-Shiki konuşmasından da anlayabiliyoruz.. Bu durumda Kid'in gelebileceği seviye az buz bir seviye değil, evet. Yonkou gücüne ulaşabilir adam. Daha ne ? Ama Zoro dendiği zaman Zoro ayrı bir dünya. Seride kimle kıyas edilirse edilsin ezip geçecek bir adam. İster ağırlık, ister önem, ister irade, ister güç konusunda Zoro çok başka bir noktada. Kısaca, +900 bölüm ortalarda olmayan Kid belirli bir seviyede görülüyor da Zoro gibi bir karaktere Kid'in altında kalacak muamelesi yapılıyorsa bu seriyi okumuyorlar demektir. Zoro konusunda seride kimse hakkında yazılmayan sayıda ve içerikte yazı yazılıyor. İnsan açar bir okur, okuduğundan feyz alır. Yok arkadaş.. Millet X karaktere "kaptan" sıfatıyla yaklaşınca sümüklüböcek kadar değeri olmayan o karakter daha değerli oluyor yav hahah :fool:Trajikomik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık