Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enma Neden Zoro'ya İtaat Etti?

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Olabilir gayet mümkün.

Kullanılan: 83 75.5%
  • Bir ihtimal belki...

Kullanılan: 17 15.5%
  • Mümkün değil.

Kullanılan: 10 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    110
Enma: Sana da dans etmezsen halkını öldürürüz derlerse ne yaparsın?

Roronoa Zoro: Halkımla beraber keserim hepsini.

Enma: ADAM!
bu arada zoro da odenin ruhunu görmek normal, adam bi çocuk için günlerce aç kaldı. luffy gelmese ryokugyu gibi olacaktı zoro, gelişiminin önünü tıkadılar.
Peki Luffy kral hakisi olduğu için Enma'yı kontrol edebilir miydi?
hayır kılıç ustası olmadığı için edemezdi.

Benim kafama tam olarak yatmadı. Diğer samuraylar zorodan daha ezik. Oden farklı bir seviyeydi, shutenmaru kawamatsu vs Odenle kıyaslanamaz bile. Kılıcın Zoro'ya itaat etmesinin sebebi, Zoro'nun güçlü olması , kılıç karartacak olması (Bundan dolayı Shusui alındı enma verildi) ve enma'yı Oden bile karartamamış. Zoro'nun B hakisi yeteri kadar olmasa enma zoro'yu öldürürdü. Enma'nın içten patlamalı hakiyle saldırı yaptığını ve bunun da B hakinin ileri kullanımı olduğunu biliyoruz. Eğer Teorin doğru olsaydı Enma'yı her h hakisi olanın kullanabilmesi gerekirdi. Enma sadece güçlü bir kılıç değil, aynı zamanda onu kullanacak adamdan aşırı haki çektiği için kullanacak kişinin çok sağlam hakisinin olması lazım. Bu sayede kılıç zoruyla Zoro'nun haki seviyesi de artacak.

Bence O sahnede Kılıç Saldırıyı büyütmek için çekebildiği kadar haki çekmek istiyor ki çok fazla çekerse Zoro ölecek. Ancak Zoro haki seviyesi ve üzerindeki kullanım gücü yeterli olduğundan tüm hakisini çekmesine izin vermiyor.

Bu kısımlar bir yana Zoro'nun da Ray gibi H haki kullanabileceğini düşünüyorum. Hep vardı mı derler sonradan mı açar bilemem ancak ben garanti olarak görüyorum.

Ya da Enma bünyesinde farklı kişilerin hakisini/ruhunu barındırabildiğinden, Kimemon'un farkında olmadan onun hakisini çalmış ve bu sayede Zoro rahatlıkla kullanabiliyor?
9kın kaidounun yarasına saldırırken odenin çift kılıç tekniğini kullanmıştı. onların da kılıçları herhalde oden eğitirken odenden haki çalmış

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık