Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son İzlediğiniz Dizi

His Dark Materials (2019-2023)

Yayınlayan Kanal: BBC One
Sezon Sayısı: 3
IMDb Puanı: 7.8
Türü: Macera, Dram, Aile
Durumu: Tamamlandı
Baş Roller: Dafne Keen, Kit Connor, Ruth Wilson

Genç bir kızın kaderinde, dünyasını, insanların sihirle ve cinler olarak bilinen hayvan ruhlarıyla olan bağlarını baskı altına alan Magisterium'un pençesinden kurtarmak vardır.

Robert Pullman'ın üç kitaplık Karanlık Cevher serisinden uyarlama dizi. Genel olarak başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Kitaplardaki ortamları başarıyla ekrana taşımışlar. Fantastik yapımları sevenler izleyebilirler.

Biraz geç oldu ama yoğunluktan WEDNESDAY'e yeni başlayabildim. Herkesin izlediğini düşünüyorum. 4 bölümü kaldı bu hafta umarım bitireceğim.

The Looming Tower (2018)

Yayınlayan Kanal: Hulu
Sezon Sayısı:
1 (Mini dizi)
IMDb Puanı: 8.0
Türü: Dram, Tarih
Baş Roller: Jeff Daniels, Tahar Rahim, Wrenn Schmidt

Dizi; İslamcı köktendinciliğin büyümesi, El-Kaide’nin yükselişi, Dünya Ticaret Merkezi'ne yapılan saldırılar ile istihbarat servisleri arasındaki rekabetin 11 Eylül trajedisine ve oradan da Irak Savaşı’na giden yola zemin hazırlamış olabileceğini anlatmaktadır.

Kişisel yorumum: Göz göre göre gelen bir felaketin dizisi. İstihbarat servisleri arasındaki anlamsız çekişme engellenebilecek bir olayın gerçekleşmesine yol açmış. Dizi salt olarak 11 Eylül Saldırıları'nı değil, olayın yaşanmasına neden olan süreci anlatıyor. Önce 1998 yılı Nairobi ABD Büyükelçiliği Bombalı Saldırısı, sonrasında 2000 yılı USS Cole gemisine yapılan intihar saldırısı daha büyük bir olayın geleceğine işaret olmuş. Ayrıca Orta Doğu'da yapılan araştırmalarda El-Kaide'nin ABD topraklarında bir terör saldırısı düzenleyeceğine dair bilgi geliyor, ancak ciddiye alınmıyor. İkiz Kuleler'e çarpan uçakları kaçıran Suudi teröristlerin ABD'ye girdikleri ve hatta uçuş eğitimlerine katıldıklarına dair CIA'ye istihbarat geliyor, CIA bu bilgiyi FBI istemesine rağmen vermiyor. Dizide eleştireceğim tek nokta uzunluğu, 10 bölüm bu dizi için fazla olmuş. Alakasız şekilde dizideki karakterlerin özel hayatlarına odaklanılmış, bence bunlara hiç gerek yoktu. Bu sahneler çıkarılarak 6 bölümlük çok daha sağlam kurgulu bir eser çıkarılabilirmiş. Yine de bu haliyle de gayet izlenebilir.

I Know This Much is True (2020)

Yayınlayan Kanal: HBO
Sezon Sayısı: 1 (Mini dizi)
IMDb Puanı: 8.1
Türü: Dram
Baş Roller: Mark Ruffalo, John Procaccino, Rob Huebel

Dizi; tek yumurta ikizleri olan Dominick ve Thomas Birdsey'in paralel yaşamlarını ele alan bir ihanet, fedakarlık ve bağışlama öyküsünü anlatmaktadır.

Kişisel yorumum: Ağır, hatta bayağı ağır bir dizi. Başından sonuna kadar sürekli olarak depresif şeyler oluyor, kötü bir olay yaşanıyor. İzlemesi gerçekten zor bir diziydi. Kitap uyarlaması olduğu için derli toplu bir konusu var. Oyunculuklar ise şahane. Mark Ruffalo resmen oyunculuk dersi vermiş. İki farklı kişilikteki ikizleri çok iyi canlandırmış. Onun dışındaki yan karakterlerin oyuncuları da gayet iyi bir iş çıkarmış. Durağan ve ağır konulu dizileri sevenlere öneririm.

The Bear (2022-)

Yayınlayan Kanal: Hulu
Sezon Sayısı: 1
IMDb Puanı: 8.4
Türü: Komedi, Dram
Durumu: Devam ediyor
Baş Roller: Jeremy Allen White, Ebon Moss-Bachrach, Ayo Edebiri

The Bear; çalıştığı lüks restoranı bırakıp, ölen abisinin ona bıraktığı restoranı işletmeye başlayan Carmy'i konu alıyor. Abisinin ona bıraktığı restoran bir aile restoranı ve borçlarla dönüyor. Bu duruma alışık olmayan Carmy, oldukça zorlanıyor ve psikolojik sorunlar yaşıyor. Temposu ve Carmy'nin hal ve tavırlarıyla, seri izleyeni gererek ekranda tutuyor.

Temposu oldukça yüksek ama alışması kolay oluyor.
Carmy, Jerimovich,Sugar ve Mikey karakterlerini çok sevdim. Ailelerinin sıkıntılı olması gerekirken, tüm aile üyelerini ayrı bir sevdim.
Sydney kadar itici olan tanıdığım 2-3 karakter anca vardır. (Biri Sakura)
Dizinin temposunu çok sevdim ve son 2 bölümde düşük olması biraz üzdü.
Carmy'nin gereksiz affedişlerinden nefret ediyorum. Son bölümlerde kadın neler neler yaptı, yine de affetti. Jerry'i poposundan bıçaklaması bile kovulmasına yeter. :D
Puanım 7.5/10

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık