Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Silmarillion

bayağı oldu okuyalı okuduktan sonra başka kitap okumaya gerek duymadım canım sıkıldıkça açıp yeniden okurum

orta dünyayı kavarmanızı sağlayacak hatta başka bir evrende olduğunuzu düşüneceksiniz

Sherlock Holmes Akıl Oyunlarının Gölgesinde

Sherlock Holmes Gerçekler Kanıt İster

Nedense baştan başlamadım ama farketmiyor zaten. Okuması çok keyifliydi. Zaten az çok herkes biliyordur. bazıları sonuçsuz kalsa da çoğu gerçekten güzeldi :alkis::good:

Snoopy

FATMA KARABIYIK BARBAROSOĞLU

Kitapta Şahin adlı gencin ikilemde kalmış hayatı,iç bunalımları anlatılıyor. Kısaca; Uzun Hikaye tarzında yazılmış, insanın içini burkan bir roman diyebilirim. Bu kitabı okurken dış dünyayla iletişimim tamamen kesiliyordu. Yazar Şahin'i öyle bizden birisi gibi oluşturmuş ki, adamın başına gelenlerin yüzde 1'i benim başıma gelmemiş olmasına rağmen kitabı okurken, kendimi karakterle karıştırdığımdan depresyon başlangıcı yaşadım diyebilirim. Kitapta zaman kavramı farklı ele alınmış. Ani flaşbeklerle eski anılara götürüp aynı hızda günümüz zamanına getiriyor. O yüzden başlangıçta anlaşılması zor bir kitap. Zoru sevenlere önerilir.

Tabi bunlar benim yorumum ve benim hissettiklerim, başka birisi vasat deyip geçebilir de. ama:respect:

Snoopy

Yıllarca Kardeşlik Örgütü’nde eğitim almış üç anarşist yoldaş eşliğinde Paris’te başlayan bu gizli serüven, soluk soluğa bir kovalamacanın ardından İstanbul’daki suikasta uzanacak. Tam her şey bitti derken kendinizi asıl hikâyenin içinde, Sultan Abdülhamid’in karşısında bulacaksınız. İşte şimdi aklınıza takılan soruları sorma vaktidir: 93 Harbi’nde neler yaşandı? Filistin meselesi nedir? Meşrutiyet’e geçiş nasıl cereyan etti? Meclis-i Mebusan neden dağıtıldı? Ve 31 Mart Olayı…

Padişah ile genç yoldaşlar hararet içerisinde tartışırken siz de bizzat saraydaymış gibi akıl oyunlarına kapılacak; dostun, düşmanın, ihanetin ve sevdanın nereden çıkacağı belli olmayan bu sürükleyici romanda başrolü oynayacaksınız.

--Çok sevdiğim yazarın en sevdiğim romanı(okuduklarım arasında).Osmanlı tarihini romanlaştırarak anlatan en iyi yazarlarımızdan birisi Okay Tiryakioğlu. Osmanlı tarihini sevenlere tavsiye ederim. Tarih dedim diye yanlış anlamayın kitap bilgiyi direk vermiyor, kahraman bakış açısıyla karakterler üzerinden dönemin olaylarını büyük bir ustalıkla işliyor. Anlayacağınız kitap polisiye, aksiyon,gerilim, aşk(evet evet aşk da var) yani olaylar olaylar üzerine kurulu.

Psikopatlar, insanları büyüleyen, onları kendi istedikleri şekilde yöneten, yaşamda acımasızca kendilerine bir yol açan ve bunu yaparken de, arkalarında kırık kalpler, yıkılmış beklentiler ve boşalmış cüzdanlardan oluşan geniş bir iz bırakan toplumsal yırtıcılardır. Vicdandan tamamen yoksun olan ve başkalarına karşı hiçbir şey hissetmeyen psikopatlar, bencilce istediklerini alır, canlarının istediğini yapar, bu arada en ufak bir suçluluk ya da pişmanlık duymaksızın toplumsal kuralları çiğner ve beklentileri umursamazlar. Dehşete düşen kurban umutsuzluk içinde sorar "Bu insanlar kimler?" "Neden böyleler?" "Kendimizi onlardan nasıl koruyabiliriz?" Bu ve benzeri sorular, yüzyılı aşkan bir süredir klinik tasarımların ve deneysel araştırmaların -ve çeyrek yüzyıldır da kendi çalışmalarımın- odak noktası olmasına karşın, psikopatın ölümcül gizemi özellikle son birkaç on yıldır açığa çıkmaya başlamıştır.

--

yarısındayım bitirince görüşlerimi yazarım buraya

Miras Üçlemesi'nin dördüncü kitabı :D Başta üçleme olarak düşünülüp sonradan bütün hikaye son kitaba sığmadığından dolayı(en azından yazar böyle diyor) dörtleme olan seri.İlk kitabı Eragorn.Bilen bilir filmi falan da var.Güzel bir fantastik seri.Eh çok iyi efsane diyemem ama kesinlikle vakit kaybı da demem.Bence gayet güzel ve sürükleyici.Beni en çok da etkileyen yazar ilk kitabı basıldığında sadece 19 yaşındaydı.Bundan önceki son kitabım da Alaycı Kuş'tu(Açlık Oyunları serisi son kitap).O seriyi kesinlikle tavsiye ediyorum ama yazarın bakış açısı değişik ve güzeldi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık